Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Прокладання проводок по станинам машин

Проводки пo станинам машин (рис.1.1.22) виконують в стальних водо-газогінних або тонкостінних трубах, безпосередньо в каналах станин, в металевих і гумотканинних рукавах або полівінілхлоридних трубках, стійких до впливу масла і емульсій. Такого типу проводки також мають назву «машинні проводки». Проводку до рухомих частин станин машин здійснюють гнучкими проводами в гумотканинних або металевих рукавах. Переходи з рухомих панелей управління виконують джгутами гнучких проводив з запасом в вигляді петлі. Одночасно з затягуванням проводив в труби або рукава, а також при в’язці джгутів закладають резервні проводи в кількості 8—10% від загальної кількості жил.

 

 

 

 

 

Рис.1.1.22. Верстат з машинною проводкою в трубах.

 

Труби, рукава і джгути кріплять до станин скобками через кожні 800—1000 мм для труб и 500—700 мм для рукавів і джгутів. Кріплення також слід виконувати біля кінців проводки, у входу в апарати і коробки. З’єднання і відгалуження проводив виконують в коробках або клемних шафах. З’єднання проводив всередині труб або рукавів не допускається.

Монтаж трубопроводів і рукавів на станинах виконують з використанням ущільнюючих прокладок, стійких до впливу масла і емульсії, а різьбові з’єднання ущільнюють шляхом змащування різьби суриком або масляною фарбою. Виконання проводок до рухомих вузлів здійснюється гнучким кабелем або проводом, який закладають в гумотканинний або металевий рукав.

Металорукав- це гнучкий трубопровід, призначений для захисту електропроводив і кабелів від механічних пошкоджень; негативного впливу навколишнього середовища; створення захисного екрану від електромагнітних завад. Металорукав також використовують при створенні вентиляційних систем. Промисловістю випускаються металорукава типу Р3 і Д1 з оцинкованої сталевої або з неіржавіючої стрічки, з одинар -ним і подвійним замком, зі звичайним і термостійким ущільненням і без ущільнення.

Кріплення металорукавів здійснюється за допомогою монтажних металевих скоб типу СММ. Конструкція металорукавів і скоб показана на рис.1.1.23.

 

 

а) б) в)

Рис.1.1.23. Конструкція металорукавів і монтажних скоб; а – металорукав з ущільнен- ням; б – металорукав без ущільнення з подвійним замком; в – скоба СММ. Ду – умовний прохід, мм; D – зовнішній діаметр, мм; t – крок навивки, мм (в розтягнутому стані).

 

Металорукава випускаються з діаметром умовного проходу від 3,8 до 100 мм.

Приклад умовного позначення: РЗ-Ц-Х-20 У3 ТУ У30201248.001-99;

Д1-Н-6 Т1 ТУ Т10201248.001-02.

Р3, Д1 – тип замка; Ц, Н – матеріал стрічки; Х, Т – тип ущільнення; 20, 6 – діаметр умовного проходу; ТУ – технічні умови.

Живлення рухомих вузлів машин при довгих і частих переміщеннях здійснюється через пристрої з ковзними контактами-тролеями, контактними кільцями.

 

Електропроводки в стальних трубах .

Для улаштування цих проводок використовують стальні водо-газогінні і тонкостінні електрозварні труби. Кабельна конструкція з труб для прокладання проводив і кабелів називається електротехнічним трубопроводом.

Сталеві труби для електропроводок використовують тільки тоді, коли по умовам середовища і категорії приміщення інші види проводок заборонено.

При улаштуванні проводок у вибухонебезпечних приміщеннях, а також для запобігання потрапляння всередину труб пилу, їдких газів і води трубопроводи збирають з ущільнен- ням місця з’єднання. Не ущільнені трубопроводи захищають проводку в основному тільки від механічних пошкоджень.

На першій стадії монтажу проводок в стальних трубах розмічають трасу і встановлю -ють кріпильні деталі. Після цього проводять точні заміри ниток траси, складають деталь - ний ескіз з наданням розмірив, що необхідні для заготовки блоків труб в майстерні на технологічній лінії.

Іноді труби у вузли і блоки комплектують зі стандартних елементів, в якості яких використовують прямолінійні відрізки труб (з різьбою на кінцях) довжиною 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000; 1300, 1600 і 1900 мм і коліна з кутами вигину 90, 105, 120, 135 и 150°. Крім прямолінійних відрізків і колін нормалізовані також радіуси вигину труб.

Розміри (діаметри) труб з врахуванням складності затяжки проводив в труби від конфігурації траси визначаються по спеціальним таблицям і формулам.

Відповідальною операцією монтажу стальних труб являється їх з’єднання між собою. Найбільш надійним вважається з’єднання стандартною водо-газогінною муфтою, що виконана з різьбою, льняним клоччям і суриком; таке з’єднання обов’язково у вологих, жарких, з хімічно агресивним середовищем, вибухо- і пожежонебезпечних і у всіх приміщеннях, де використовують приховану прокладку труб. Для з’єднання тонкостінних труб муфтою з різьбою потребується виконання на кінцях труб накатної різьби.

В сухих приміщеннях з нормальним середовищем часто використовують безрізьбові з’єднання. Загальний вигляд електропроводки в стальних трубах і способи з’єднання труб показано на рис.1.1.24, кріпильна арматура – на рис.1.1.25.

 

 

Рис.1.1.24. Монтаж електропроводок в трубах: a — загальний вигляд електропроводки в стальних трубах, б — з’єднання труб манжетом з гвинтами, в — з’єднання труб манжетом с клиновою обоймою, г — з’єднання труб під електрозварювання, д — з’єднання труб на різьбі, е — з’єднання труб муфтою з розтрубами, ж — ввід в коробки на різьбі, з — ввід в коробку за допомогою гільзи з обварюванням по периметру (d — зовнішній діаметр труби), и — ввід в коробку за допомогою патрубка і манжети з клиновою обоймою, к — ввід в коробку за допомогою заземлюючих гайок, л — ввід в коробку за допомогою втулок, що приварені до коробки.

 

 

 

Рис.1.1.25. Кріплення стальних труб: а – на стіні з використанням дюбелів і скоб, б – безметизне кріплення за допомогою спеціальних скоб і планок.

 

 

Стальні тонкостінні труби зі стінками товщиною не менше 1,5 мм використовують в сухих і вологих приміщеннях, при відкритому прокладанні без ущільнення стиків труб і коробок, при прихованому прокладанні (в стінах, перекриттях, підливках і фундаментах) – з ущільненням стиків. Їх неможна використовувати в сирих, особливо сирих вибухо- і пожежонебезпечних приміщеннях, в приміщеннях з хімічно активним середовищем, в зовнішніх установках, а також в землі (як всередині, так і зовні приміщень). Стальні тонкостінні труби неможна використовувати в якості нульових робочих проводів.

Для з’єднання труб без ущільнення їх стиків використовують клинові (рис.1.1.26 а) і гвинтові (рис.1.1.26 б) манжети і гільзи з різьбою (рис.1.1.26 в), а також відрізки труб, які насаджують на кінці труб, що з’єднуються і приварюють електрозварюванням.

Перед затягуванням проводив труби попередньо прочищають шляхом пропускання скрізь неї спеціальної оправки. Для захисту від корозії труби, як правило, фарбують.

 

 

Рис.1.1.26. Способи з’єднання стальних

тонкостінних труб.

а) в)

а – за допомогою клинових манжет,

б – за допомогою гвинтових манжет,

в – різьбою.

б)

Мала товщина стінок тонкостінних труб, створює ряд труднощів при обробці і монтажі: на тонкостінних трубах неможна використовувати нормальну різьбу, як на водогазогінних трубах: згинання потребує прийняття спеціальних мір, щоб уникнути їх зминання; для електрозварювання необхідно точно підібрати електроди і величину зварювального струму; необхідно видаляти грат, тому що при затягуванні проводив створюється небезпека пошкодження ізоляції.


Читайте також:

  1. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  2. Аеродинамічні властивості колісної машини
  3. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  4. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  5. Безканальне прокладання.
  6. Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин
  7. Боротьба ОУН—УПА з радянською репресивною машиною
  8. Будова й основні елементи машини
  9. Будова машин постійного струму
  10. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  11. Вибір напівфабрикату або заготовки у машинобудівному виробництві
  12. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ




Переглядів: 1026

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проводки в лотках, коробах і кабель-каналах | Монтаж шинопроводив.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.