Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Критерії роботоздатності та підбір вальниць котіння

Рис. 8.2. Вальниці, тіла котіння та сепаратори

 

Швидкохідність вальниць. Її прийнято оцінювати параметром dmn, де dm – діаметр кола, яке проходить через центри тіл котіння, мм; n – частота обертання кільця вальниці, хв-1. Для радіальних і радіально-упорних кулькових вальниць зі сталевими штампованими сепараторами (рис. 8.2, і – перша схема) і роликових вальниць з короткими циліндричними роликами нормального класу точністю (0) dmn = 0,5∙106 мм×хв-1; для тих же вальниць з масивними сепараторами, виготовленими з антифрикційних матеріалів (брондзи, алюмінієвих стовпів, пластмас), при інтенсивній циркуляційній подачі мастила параметр dmn досягає 2,8∙106 мм хв-1; для конічних роликових вальниць dmn0,03∙106 мм хв-1, а для упорних кулькових вальниць dmn0,22∙106 мм хв-1.

Для кулькових вальниць невеликих розмірів при змащенні мастильним туманом було досягнуте значення параметра dmn = 1,8∙106 мм хв-1, при цьому частота обертання вальниці була 90000÷100000 хв-1 і ресурс становив більше 2000 год.

Матеріали деталей вальниць. Кільця і тіла котіння виготовляють в основному із кульковальницевих високовуглецевих хромистих сталей ШХ4, ШХ9, ШХ15, ШХ15-Ш, ШХ15СГ, ШХ15СГ-В, ШХ15СГ-Ш, ШХ20СГ, 15Г1, 18ХГТ, 20Х2М4А, 20НМ, 95Х18-Ш та ін. При робочій температурі до 1000С ролики та кільця повинні мати твердість 60÷65 HRCe, а кульки – 62÷66 HRCe.

Сепаратори вальниць піддаються інтенсивному спрацюванню через тертя ковзання з тілами котіння і кільцями. Тому їх виготовляють із антифрикційних матеріалів, в для масових вальниць їх штампують з м’якої вуглецевої сталі (наприклад, зі сталі Ст0 після відпалу), яка має добрі антифрикційні властивості. Сепаратори швидкісних вальниць виготовляють масивними із текстоліту, фторопласту, бронзи (матеріали тут перераховані за порядком збільшення швидкохідності вальниці).

Класифікація та система умовних позначень вальниць котіння.Вони поділяються на радіальні, які несуть в основному радіальну навантагу, що направлена перпендикулярно до геометричної осі вальниці; упорні, що несуть осьову навантагу, яка направлена вздовж осі вальниці; радіально-упорні, що сприймають одночасно зусилля, які направлені в радіальному та в осьовому напрямках, і упорно-радіальні, що сприймають в основному осьову навантагу і значно менше радіальну.

За формою тіл котіння розрізняють вальниці кулькові, роликові (циліндричні, конічні, сферичні, і голчасті); за кількістю рядів тіл котіння – одно-, дво- і багаторядні.

За конструктивними ознаками розрізняють вальниці самоустановні, з циліндричним або конічним отвором внутрішнього кільця, одинарні, подвійні однорядні, дворядні і т. ін.

Залежно від відношень розмірів – зовнішнього діаметра D і ширини В до внутрішнього діаметра d вальниці – існують розмірні серії: надлегка, особливо легка, легка, середня і важка. Вони містять по дві серії зовнішніх діаметрів і серії ширин – особливо вузьку, вузьку, нормальну, широку, особливо широку і відрізняються граничною частотою обертання, допустимою радіальною та осьовою навантагою і вантажністю. Повна класифікація установлена ГОСТ 3395 “Вальниці кулькові і роликові. Типи і конструктивні різновидності”.

Кулькові і роликові вальниці маркують і умовно позначають на кресленнях цифрами (ГОСТ 3189-89), за винятком вальниць, які виготовляються за ГОСТ 4060 і ГОСТ 24310. Позначення складається з двох частин: правої – основної, що умовно визначає розміри і конструкцію вальниці, і лівої, що відділяється від основної рискою і характеризує технологічні особливості (точність, проміжки), а також додаткових позначень праворуч від основного, які характеризують матеріал або конструкцію деталей. Останні цифри (праворуч) основного позначення вказують номінальний внутрішній діаметр вальниці. Для вальниць з внутрішнім діаметром до 9 мм одна перша цифра праворуч вказує фактичний розмір внутрішнього діаметра в мм (наприклад, радіальна кулькова вальниця 29, де 9 – діаметр отвору в мм). Внутрішні діаметри 10; 12; 15; 17 мм позначають двома цифрами 00; 01; 02; 03 відповідно. Для вальниць з діаметром отвору 20 мм і більше дві цифри праворуч являють собою частку від ділення діаметра (в мм) на 5. Третя цифра ліворуч від позначення розміру отвору означає серію діаметрів, четверта – тип вальниці, п’ята і шоста цифри характеризують конструктивні особливості вальниці, сьома – серію ширини. Ліворуч від основного шифру вальниці через риску позначається клас точності цифрами 8, 7, 0, 6Х, 6, 5, 4, 2 і літерою Т.

Таким чином, основний шифр вальниці складається з 7 цифр, а сказане вище можна схематично подати так:

 

Х Х Х Х Х Х Х

 

Якщо діаметр отвору вальниці до 10 мм (не включаючи 10), крім вальниць з діаметром отвору 0,6; 1,5 і 2,5 мм, то на схемі:

 

Х ХХ Х Х Х Х

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці діаметра отвору

 

Схема 1

 

Приклад 1: вальниця 1000094 – радіальна кулькова однорядна. Відповідно до схеми 1 це буде:

1 00 0 0 9 4

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці діаметра отвору

Приклад 2: вальниця 29 – радіальна кулькова однорядна:

 

0 00 0 0 2 9

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці діаметрів отвору

 

Приклад 3: вальниця 184009/1,5 – радіальна кулькова однорядна з упорним бортом на зовнішньому кільці:

1 84 0 0 9 1,5

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці (за схемою) діаметра отвору

 

Якщо вальниця з діаметром отвору 10 мм і більше, крім вальниць з діаметрами отвору 22, 28, 32, 500 і більше, то схема шифру буде такою:

 

Х ХХ Х Х ХХ

серія конструктивне тип серія діаметр отвору

ширин виконання вальниці діаметрів (в умовному або

номінальному виразі)

 

Схема 2

Приклад 4: вальниця 32206 – радіальна роликова з короткими циліндричними роликами:

0 03 2 2 06

серія конструктивне тип серія позначення (умовне)

ширин виконання вальниці діаметрів діаметра отвору

=6х5=30 мм

Приклад 5: вальниця 1068 – радіальна кулькова сферична:

0 00 1 0 6 8

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці (за схе діаметрів отвору

мою 1) (невизначена)

Приклад 6: вальниця 58 – радіальна кулькова однорядна:

0 00 0 0 5 8

серія конструктивне тип знак 0 серія діаметр

ширин виконання вальниці (за схе діаметрів отвору

мою 1) (невизначена)

Приклад 7: вальниця 4074102 – радіальна роликова голчаста з діаметром отвору 15 мм:

4 07 4 1 02

серія конструктивне тип серія діаметр

ширин виконання вальниці діаметрів отвору

Приклад 8: вальниця 901 – радіальна кулькова однорядна з діаметром отвору 12,7 мм (невизначеної серії):

0 00 0 9 01

серія конструктивне тип серія діаметр

ширин виконання вальниці діаметрів отвору

(наближена) (наближено)

Приклад 9: вальниця 2910 – радіальна роликова з короткими циліндричними роликами з діаметром отвору 48 мм:

0 00 2 9 10

серія конструктивні тип серія позачення діаметра

ширин особливості вальниці діаметрів отвору (наближено)

(невизначена)

 

Приклад 10: вальниця 602/28 – радіальна кулькова однорядна із захисною шайбою:

0 06 0 2 28

серія конструктивне тип серія діаметр отвору

ширин виконання вальниці діаметрів ( =28 мм)

 

Приклад 11: вальниця 20071/710:

2 00 7 1 710

серія конструктивне тип серія діаметр отвору

ширин виконання вальниці діаметрів ( =710 мм)

Коротка довідка. На сьогодні у світі понад 50 фірм, основною продукцією яких є вальниці котіння, якщо вважати, що на території країн СНД ( Союзу Незалежних Держав) діє одна фірма –ДПЗ (ГПЗ), а це 34 заводи по випуску вальниць і 9 ремонтних заводів вальниць. В інших країнах: Австрія – 1 фірма, Велика Британія – 2, Італія – 2, Польща – 1, США – 22, ФРН – 6, Чехія – 1, Швайцарія – 4, Швеція – 1, Японія – 6.

Так, шведський концерн SKF відноситься до числа провідних фірм світу, який має більше 200 виробничих і комерційних підпри-ємств у 140 країнах, з них більше 80 заводів займаються лише випуском продукції, а 33 виробничих підприємства одночасно займаються і комерційною діяльністю. 70 комерційних підприємств та 200 інженерно-комерційних бюро доповнюються комерційною мережею, яка діє в усьому світі. В цілому має більше 10 тисяч розподільчих і торгових баз.

 


Читайте також:

  1. Алгебраїчні критерії стійкості
  2. Аналітичний підбір математичної моделі.
  3. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  4. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  5. Види критеріїв оптимальності
  6. Види планів щодо різних критеріїв
  7. Види та критерії вибору заходів медичного характеру
  8. Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень
  9. Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень
  10. Групи та критерії відповідності для права перебувати на спрощеній системі
  11. Для того щоб віднести конкретну країну (або групу країн) до певної соціально-економічної підсистеми, потрібна наявність усіх трьох згаданих критеріїв.
  12. Договір на переробку давальницької сировини




Переглядів: 716

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Умовних позначень | За динамічною і статичною вантажностями

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.072 сек.