Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахунок на міцність стрижня болта

Рис. 16.6. Шайби

Рис. 16.5. Кінці болтів або ґвинтів

Рис. 16.4. Основні типи кріпильних деталей

 

 

а б в

 

Ґвинти і шпильки застосовують у тих випадках, коли по­становка болта неможлива чи нераціональна. Наприклад, немає місця для розміщення мутри (головки), немає доступу до мутри (головки), при більшій товщині деталі необхідні глибоке свердління та довгий болт і т. ін.

Якщо в процесі експлуатації деталь часто знімають і потім знову ставлять на місце, то її слід закріплювати болтами або шпиль­ками, бо ґвинти при багаторазовому заґвинчуванні можуть пошкодити різь деталі. Пошкодження різі ймовірніше, якщо матеріали маломіцні і крихкі, наприклад із чавуну, дуралюмінію і т.п.

Підкладну шайбу ставлять під мутру або головку ґвинта для зменшення зминання деталі мутрою, якщо деталь виготовлена з менш міцного матеріалу (пластмаси, алюмінію, дерева і т.п.); поперед­ження чистих поверхонь деталей від подряпин при заґвинчуванні мутри (гвинта); перекриття великого проміжку отвору. Крім під­кладних шайб застосовують стопорні чи запобіжні шайби, які запо­бігають з’єднання від самовідґвинчування.

Шайби. Під мутри, головки болтів та ґвинтів, як правило, вста­новлюють шайби, які збільшують опорну поверхню і захищають деталь від задирів. Для стопоріння використовують спеціальні шайби. Найпоширеніші у машинобудуванні круглі шайби (рис. 16.6, а), які виготовляють штампуванням, а спеціальні шайби виготовляють на токарних верстатах.

Шайбу плоску квадратну чи особливої форми (рис. 16.6, б) за-стосовують для стопоріння мутри; круглу пелюсткову (рис. 16.6, в) – для стопоріння круглих мутр зі шліцами; круглу пружинну (шайба Ґровера) (рис. 16.6, г) – для стопоріння будь-яких мутр. Установлення пружинної шайби виключає самовідґвинчування мутри за рахунок пружності шайби. Крім того, пружність цієї шайби значно зменшує вібрації мутри. Шайби (рис. 16.6, б, в, г) є елементами мутрових замків. Проте приведені приклади є окремими зі значної кількості конструкцій мутрових замків (за рахунок контрмутри, при встанов-ленні шплінта, при обв’язуванні ґрупи прогоничів дротом, коли мутра міцно з’єднується зі стрижнем прогонича або шпильки.

Матеріали кріпильних деталей. Вибір допустимих напруг.Основні механічні характеристики (границя міцності , границя плинності , відносне видовження та ін.) матеріалів ґвинтів, болтів, мутр та шпильок нормовані міждержавним стандартом ГОСТ 1759. Для болтів, ґвинтів і шпильок із вуглецевих та леґованих сталей встановлені 12 класів міцності і відповідні для них рекомендовані марки сталей. Залежно від міцності матеріалів встановлені 7 класів міцності для мутр, які виготовляються з цих же сталей.

Матеріал кріпильних деталей визначається переважно умовами роботи (часто міцністю деталей) і технологією виготовлення. Крі­пильні деталі в масовому виробництві виготовляються обробкою тиском із пластичних сталей 10, 15, 15Х та ін. У спеціальних конструк­ціях, до яких ставляться жорсткі вимоги щодо маси, корозійної стійкості і теплостійкості, застосовують кріпильні деталі із пластмаси, титанових і берилієвих стопів, а також із корозійностійких, жаро­стійких та жароміцних сталей.

Щодо шайб, то їх виготовляють зі сталей марок Ст1, Ст2, Ст3, 08, 10, 18, 20, 25, пластмас, текстоліту, поліамідів та найлону. Пружин­ні шайби виготовляють зі сталей марок 65, 70, 75, 65Г, 30Х13, брондзи БрК3Мц1 та ін. Для мутрових ключів найчастіше застосовують сталь 45.

 

а б

 

в г

 

Для захисту кріпильних деталей із вуглецевих сталей від корозії їх покривають окисними плівками або наносять ґальванічні покриття товщиною 6-12 мкм.

Стрижень працює лише на розтяг. Різеве з’єднання у цьому випадку є ненапруженим.


Читайте також:

  1. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  2. Аеродинамічний розрахунок
  3. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  4. Аналітичний розрахунок завантаження горловин
  5. Аналітичний розрахунок сумарного завантаження типових перетинань
  6. Види норм праці, їх розрахунок
  7. Вплив умов закріплення кінців стрижня на значення критичної сили
  8. Вплив характеру кола на криву струму при несинусоїдній напрузі /розрахунок найпростіших кіл
  9. Гідравлічний розрахунок
  10. Гідравлічний розрахунок малих мостів
  11. Гідравлічний розрахунок сифонів
  12. Графічний розрахунок режиму роботи ПСН




Переглядів: 687

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кріпильні деталі та типи з’єднань | Перевірковий розрахунок ненапруженого різевого з’єднання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.