Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація експлуатації систем водопостачання

Тема 1. Вступ. Загальні положення й завдання експлуатації систем водопостачання та водовідведення

 

Водопостачання та каналізація – найбільш великі галузі житлово-комунального господарства України. На їхню частку припадає значна частина комунальної власності, і від того, на якому рівні названі системи експлуатуватимуться, залежить розв’язання не лише економічних, а й соціальних питань, безпосередньо пов’язаних із добробутом населення. Саме тому завдання служби експлуатації мережі водопостачання та водовідведення різноманітні та різнобічні. Для успішного їхнього виконання цій службі необхідно у плановому порядку вживати систему заходів поточного (оперативного) та перспективного (розрахованого на кілька років) характеру, різних за змістом і значенням.

Завдання експлуатації водопровідної та водовідвідної мереж полягає не лише в обслуговуванні та ремонті трубопроводів, а й у керуванні взаємодією всього комплексу споруд систем подання розподілу води та водовідведення стічних вод, тобто спільною роботою водоводів, насосних станцій, регулювальних ємностей, магістральних і розподільних водопровідних мереж і мереж водовідведення.

Від ефективності цієї взаємодії значною мірою залежать забезпечення в містах нормального водопостачання споживачів і відведення стічних вод на очисні споруди.

Надзвичайно важливо організувати диспетчерську службу міських систем водоводів і каналізації й оперативно кваліфіковано виконувати планово-попереджувальні й аварійні ремонти.

Експлуатація водопровідно-каналізаційного господарства, до складу якого входять різні споруди й устаткування, - надзвичайно складний і відповідальний процес. Мережі водопостачання та водовідведення – водоводи, магістральні та розподільні мережі, вуличні лінії каналізації, колектори, канали та споруди – це основа водопровідно-каналізаційного господарства міста.

Служба експлуатації водопровідно-каналізаційної мережі має забезпечувати безперебійну подачу води споживачам і надходження побутових стічних вод, стічних вод від промислових підприємств та інших об’єктів, а також швидке відведення стоків трубопроводами до очисних споруд. Для цього потрібно, щоб усі споруди водопровідно-каналізаційної мережі, яка звичайно, займає велику територію, були справними та працювали безвідмовно.

 

Правилами технічної експлуатації передбачається організація водопровідних експлуатаційних ділянок із довжиною мережі понад 100 км. Якщо довжина мережі менша 100 км, експлуатацію водопровідних мереж здійснює служба мережі міста. Ділянкою охоплюється мережа, обмежена зоною споживання відповідної водопровідної станції, основного водопроводу або станції підкачування, при чому район охоплення має бути за можливості цілим, без розривів. На таких ділянках експлуатується водопровідна мережа з наявними на ній спорудами, у тому числі з арматурою та дворовими відгалуженнями до водомірів включно; здійснюються нагляд за будівництвом нових водоводів, що розводять водопровідні мережі та споруди, а також прийом нових споруд; своєчасно виявляються ділянки мережі, які потребують збільшення пропускної здатності; визначається необхідний перелік робіт на виконання капітального ремонту та відбувається контроль за облаштуванням домових відгалужень до існуючої водопровідної мережі.

Одночасно обслуговуючий персонал ділянки складає потрібну технічну звітність, виконує інвентаризацію мережевих споруд, бере участь у комісіях з проведення будівельними організаціями гідравлічних випробувань трубопроводів та ін.

На експлуатаційних ділянках промивають тупикові ділянки водопровідної мережі, виконують поточний ремонт засувок, пожежних гідрантів, водорозбірних колонок тощо. Експлуатаційні роботи виконуються силами бригад, що створюються в кількості, зумовленій річним планом.

Для виконання невідкладних робіт, пов’язаних виключенням пошкоджених ділянок водоводів, розвідних мереж, водорозбірних колонок, пожежних гідрантів та ін., при кожній ділянці створюються чергові ремонтно-аварійні бригади у складі трьох осіб, які працюють у три зміни (включаючи свята). За невеликої довжини мережі такі бригади створюються при службі мережі міського водопроводу. Бригади забезпечують необхідним черговим транспортом.

Під час ліквідації аварії бригада повинна мати постійний зв'язок із черговим диспетчером міського водопроводу для отримання нових завдань, а також необхідної допомоги, якщо обсяг робіт із ліквідації пошкодження виявиться не під силу для бригади.

Одним із головних завдань служби експлуатації мереж водопостачання є розробка заходів раціонального використання та зниження втрат води, а також контроль за якістю води, що подається до мережі.

Для забезпечення раціонального використання води та зниження її втрат потрібно:

· дотримуватися графіків профілактичних оглядів санітарно-технічної арматури;

· за допомогою засобів масової інформації пропагувати заходи економного витрачання води та боротьби з витоками;

· у процесі проектування систем комунального водопостачання забезпечувати ретельну розробку технічних рішень, спрямованих на зменшення нераціонального використання та втрат води шляхом оптимального зонування, створення регулюючих ємностей на мережі, у першу чергу на промислових підприємствах, регулювання режимів роботи насосних станцій для зменшення надлишкових напорів, проектування з урахуванням черговості будівництва та техніко-економічного обґрунтування розрахункових витрат питної води, що відпускається на технологічні потреби промислових підприємств;

· розробляти положення про впровадження нової форми експлуатації внутрішньодомових систем водопроводу спеціалізованої ними підприємствами;

· готувати пропозиції щодо створення у великих містах України технічних інспекцій з контролю витрачання води у промисловості та житлово-комунальному господарстві з правом встановлення лімітів і застосування санкцій за перевитрату води;

· забезпечувати поширення передового досвіду житлових і водопровідних господарств з експлуатації внутрішньодомових санітарно-технічних пристроїв, водопровідних мереж і ліквідації аварій, а також досвіду окремих новаторів;

· встановлювати регулятори тиску на вводах до будівель у зонах підвищених вільних напорів і поверхові регулятори тисків.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. II. Організація і проведення спортивних походів
  7. II. Організація перевезень
  8. II. Організація перевезень
  9. III етап. Системний підхід
  10. IV. Розподіл нервової системи
  11. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  12. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО




Переглядів: 1919

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Забезпечення безпечної роботи персоналу при | Організація експлуатації систем водовідведення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.127 сек.