Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Регулювання напорів

Заходи з раціонального використання води та зниження її втрат

Заходи з раціонального використання води та зниження її втрат:

- дотримання графіків профілактичних оглядів санітарно-технічної арматури;

- пропаганда за допомогою засобів масової інформації заходів із економного витрачання води та боротьби з витоками;

- забезпечення у процесі проектування систем комунального водопостачання ретельної розробки технічних рішень, спрямованих на зменшення нераціонального використання та втрат води шляхом оптимального зонування, створення регулюючих ємностей на мережі, у першу чергу на промислових підприємствах, регулювання режимів роботи насосних станцій щоб зменшити надлишкові напори, проектування з урахуванням чергової будівництва та техніко-економічного обґрунтування розрахункових витрат питної води, що відпускається на технічні потреби промислових підприємств;

- розробка положення про впровадження нової форми експлуатації систем водопроводу та каналізації всередині домів спеціалізованими підприємствами;

- підготовка пропозицій про створення у великих містах України технічних інспекцій з контролю витрати води у промисловості, житлово-комунальному господарстві з правом установлення лімітів і застосування санкцій за перевитрати води;

- поширення передового досвіду житлових і водопровідних господарств із експлуатації усередині домів санітарно-технічних пристроїв, водопровідних мереж і ліквідації аварій, а також досвіду окремих новаторів;

- установлення регуляторів тиску на вводах у будівлі, розміщених у зонах підвищених вільних напорів, і поповерхових регуляторів тисків.

 

Практика показала, що значний відсоток непродуктивних витрат води у водопроводах становить виток із змивних бачків у домах, що відбувається не лише через несправність бачків, а й значною мірою через підвищений напір у мережах.

Закривання поплавкового клапана змивного бачка в разі збільшення тиску потребує додаткового зусилля на притискання золотника, що до відомої межі досягається підвищенням робочого рівня води в бачку. Проте в разі збільшення тиску понад 1,5 – 2 атм (понад той, на який відрегульовано бачок) у більшості встановлених бачків поплавкові клапани не забезпечують перекриття, і вода, що надійшла, витікає через переливну трубу в каналізацію протягом усього часу збереження підвищеного тиску.

Найчастіше це відбувається вночі при підвищенні тиску в мережі, що пов’язано здебільшого з відсутністю належного регулювання системи подавання та розподілу води, неправильним зонуванням і перевантаженістю мережі. Установлено, що за ніч втрати води з бачків можуть сягати 35 – 40 % добової витрати води в домі.

Підвищений тиск у домах, окрім витоку з бачків, спричиняє непродуктивні витрати води при користуванні водорозбірною арматурою "на протікання" (у раковинах, мийках, змішувачах, душах і ваннах). Конструкція арматури розрахована на здобування нормальних витрат води при напорі 2 – 3 м. вод. ст. У разі підвищення напору пропускна здатність арматури різко зростає.

За збільшення тиску у водорозбірного крана до 30 м. вод. ст. Об’єм води, що витікає з нього, збільшується в 4 рази, що візуально малопомітно. Запірний пристрій арматури дає змогу діставати 50 % максимальної витрати вже при відкриванні на 1/4 оберту.

Підвищені тиски в мережі та втрати води можна зменшити раціональним зонуванням, регулюванням подачі води насосами станцій, а також установленням регуляторів тиску прямої дії "після себе" на мережі домових вводах і на відгалуженнях до точок водорозбору на поверхах багатоповерхових будівель.

Простими і зручними в експлуатації є регулятори типу 21Ч 10 НЖ (25Ч 10 НЖ), що підтримують заданий постійний тиск "після себе" за напрямом потоку води. Ці регулятори (діаметром 50 – 150 мм) розраховані на робочий тиск 16 атм (чавунні) і понад 16 атм (сталеві).

Регулятор 21Ч 10 НЖ складається з корпусу з двосідельцевим клапаном, головки регулятора з мембранним виконавчим механізмом і вантажем. До трубопроводу за клапаном на відстані, що дорівнює не менше 10 діаметрів трубопроводу (за рухом води), приєднано імпульсну трубку, яка передає тиск на мембрану, виготовлену з кордової гуми товщиною 3 мм.

Дія регулятора тиску заснована на прикриванні клапана та зниженні початкового тиску після регулятора до заданого з межею точності ± 1 м. вод. ст. Клапан діє з великою чутливістю, будучи урівноваженим вантажами та протитиском виконавчого механізму мембрани. Важіль із вантажами приєднаний до штоку клапана на шарнірі й діє в напрямку підйомного клапана. Тиск, що передається імпульсною трубкою на мембрану, створює зусилля на шток клапана в бік, зворотний дії вантажів. Коли це зусилля перевищить зусилля, що розвивається вантажем (при зменшенні витрати), шток почне рухатися вниз, що призводить до прикривання клапана та скорочення або припинення подавання води у трубопровід за регулятором. У разі зниження тиску за регулятором (із збільшенням водоспоживання) клапан під дією вантажу знову відкриється і буде відкритим доти, доки тиск у трубопроводі не підніметься до встановленої межі. Далі цикл повторюється.

Для забезпечення легкості ходу штоку регулятора перед його встановленням на мережі потрібно обов’язково видалити мастило консервації заводу і намастити шток. У протилежному випадку мастило, що підсихає, затримує рух штоку, і регулятор не працює. Регулятори такої конструкції безвідмовне в роботі, і їхнє обслуговування полягає, звичайно, у зміні гумової мембрани один раз на кілька років, що легко виконує слюсар ЖЕКу.

Ці регулятори забезпечують зниження до потрібних меж будь-якого тиску. До регуляторів випускаються змінні мембранні головки трьох номерів: № 1 – для зниження тиску після регулятора до 130 – 50 м. вод. ст.; № 2 – для зниження до 50 – 10 м. вод. ст. і № 4 – для зниження до 10 – 1,5 м. вод. ст.

Найчастіше користуються мембранною голівкою № 2.

Висота регулятора до верху мембрани становить 690 – 880; винос важеля з вантажем – 765 мм.

Місцеположення регулятора обирають залежно від його конструкції й умов роботи мережі дому й установлюють на горизонтальному трубопроводі мембранним механізмом угору.

У будівлях, обладнаних гарячим водопостачанням, за високих (не менше 15 м. вод. ст.) надлишкових напорів води в найвіддаленіших високорозміщених водозаборах регулятор потрібно встановлювати одразу після водоміра до приєднання водорозбірної арматури.

Якщо надлишкові напори води нижчі за 15 м. вод. ст., регулятор тиску встановлюють лише на мережі холодного водопроводу. Можна також установити другий регулятор на мережі гарячого водопостачання перед місцевим водонагрівачем, але з підключенням імпульсної трубки (за рухом води) за нагрівачем (остання вимога пов’язана з потребою врахування додаткового опору водонагрівача, у якому втрачається тиск до 8 м. вод. ст.).

У разі наявності в домі підвищувальних насосів регулятор необхідно встановлювати після насоса.

У мікрорайонах із різноповерховою забудовою регулятори тиску "після себе", у першу чергу, слід розміщувати в будинках меншої поверховості.

Установлюючи регулятор на трубопроводі, потрібно передбачати влаштування обвідної лінії (для відключення регулятора на період ремонту без порушення водопостачання споживачів).

 


Читайте також:

 1. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
 2. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 3. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
 4. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
 5. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
 6. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
 7. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
 8. Автоматичне регулювання.
 9. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
 10. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
 11. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
 12. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
Переглядів: 230

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Виявлення втрат у водопровідній мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.