Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прочищання мережі машиною

Прочищення мережі машиною КО-502 або КО-504 виконують у наступний спосіб. Поблизу нижнього колодязя ділянки, що прочищають, машину встановлюють так, щоб шланг міг вільно опускатися в колодязь. До шлангу прикріплюють наконечник потрібного розміру і заправляють шланг із поверхні землі через спеціальний блок у трубопровід назустріч потоку стічної води. Потім уключають насос, і шланг під дією реактивної тяги, що створюється водою, яка витікає з отворів наконечника з великою швидкістю, починає просуватися трубопроводом зі швидкістю холостого ходу – до 1 м/с. Після досягнення верхнього колодязя шланг змотують знову на барабан лебідки зі швидкістю, зменшеною до 0,2 м/с (робочий хід). Струмені води, що виходять з наконечника шланга з тиском до 16 МПа, розмивають осади, які випали на дно, прилипли до стінки трубопроводу й потоком суміші водопровідної та стічної води пересуваються вниз за течією.

Після прочищення ділянки мережі машину переставляють на новий колодязь, а після закінчення роботи шланг обмивають водою, протирають віхтем і згортають на барабан лебідки. Спостерігають за характером осадів, що вимиваються, і видаляють їх із колодязя так само, як і під час гідродинамічного прочищання мережі.

Профілактичне прочищення мережі спеціальними снарядами – совками, розпушувачами, якорями, коренерізами – виконують тоді, коли не можна застосувати розглянуті способи. Ці снаряди протягують трубопроводом за допомогою тросів від двох лебідок. Прочищення виконують у наступній послідовності. Відкривши кришки колодязів на ділянці, що належить прочищенню, із верхнього колодязя в нижній пускають за течією поплавок зі шнуром, а потім протягують тонкий перехідний тросик. З його допомогою трубопроводом до верхнього колодязя протягують робочий трос, що прикріплюється до лебідки, установленої на нижньому колодязі. Над верхнім колодязем також встановлюють лебідку з робочим тросом. До кінців обох тросів за допомогою сережок прикріплюють кільця снаряду потрібного розміру та виду. В обох колодязях розміщують також блоки, через які пропускають троси. Уведений у трубопровід із верхнього колодязя снаряд протягають лебідкою до нижнього колодязя, одночасно повільно змотуючи трос із однієї лебідки і намотуючи його на іншу.

При роботі лебідок робітники не повинні перебувати в колодязях. У разі появи осаду в нижньому колодязі роботу лебідок зупиняють. Один із робітників спускається в колодязь (обов’язково виконуючи правила техніки безпеки і застосовуючи засоби індивідуального захисту), збирає осад і піднімає його на поверхню. Після того, як робітник підніметься з колодязя, ділянку продовжують прочищати, повторюючи операції доти, доки снаряд не з'явиться в нижньому колодязі. Тут із нього знімають трос від лебідки з верхнього колодязя, перемотують на іншу лебідку й переставляють на наступний колодязь. Потім так само, як і в першому випадку, перетягують від неї робочий трос, прикріплюють його до снаряду і повторюють усі операції на новій ділянці трубопроводу, який прочищають.

Снаряд, блоки і троси періодично очищають від налиплих забруднень, що забезпечує високі темпи прочищення мережі.

Операції прочищення мережі спеціальними снарядами схожі на операції прочищення трубопроводів кулями за допомогою двох лебідок. Тому в разі затримання руху користуються вже згаданими прийомами.

Результати прочищання мережі після повернення бригади з траси слід занести в журнал служби експлуатації. При цьому зазначити час, місце, спосіб виконання робіт, довжину та діаметр окремих ділянок мережі, характер і кількість видалених осадів, витрати праці, тривалість роботи транспорту, механізмів та ін. В окремих, особливо складних випадках, на прочищення складають спеціальні акти, які за потреби підписують представники зацікавлених організацій.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Бездротові мережі
  7. Боротьба ОУН—УПА з радянською репресивною машиною
  8. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  9. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  10. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  11. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  12. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами




Переглядів: 765

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Засмічення на мережі та методи їх усунення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.