Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність, функції та джерела плати податків

Рис. 5.1. Модель організаційної структури податкової системи

 

Основними критеріями системи оподаткування повинні бути її економічна ефективність і соціальна спрямованість. У зв’язку з цим податки мають забезпечувати, з одного боку, стійку і в потрібному обсязі фінансову базу держави, а з другого – залишати господарюючим суб’єктам стільки коштів, щоб їм вистачало на власний розвиток та на підвищення матеріальної зацікавленості робітників і службовців у результатах праці.

 

Податки– особлива сфера виробничих відносин, своєрідна не лише економічна, але й фінансова категорія, а також найважливіший економічний важіль, що регулює взаємини юридичних і фізичних осіб з державою в умовах ринку.

Податки встановлюються виключно державою і базуються на актах вищої юридичної сили. Основними характерними особливостями податків є те, що вони:

· стягуються на умовах безповоротності. Повернення податку можливе тільки в разі його переплати або тоді, коли законодавством передбачено пільги щодо певного податку;

· мають односторонній характер установлення. Оскільки податки стягуються з метою покриття суспільних потреб, які в основному відокремлені від індивідуальних потреб конкретного платника податку, то вони є індивідуально безповоротні. Сплата платником податків не породжує зустрічного зобов’язання держави вчиняти будь-які дії на користь конкретного платника;

· на відміну від інших обов’язкових платежів, податки можуть бути сплачені лише до бюджету, а не до інших грошових централізованих чи децентралізованих фондів;

· вони є не тільки правовою, але й економічною категорією, оскільки це форма перерозподілу національного доходу. При сплаті податкових платежів відбувається перехід частини коштів із власності окремих платників у власність всієї держави. Такого переходу права власності немає при внесенні до бюджету обов’язкових платежів державними підприємствами. Ці платежі будуть податками лише за формою, а не за змістом;

· виступають як безоплатність і виражається в тому, що при його стягненні держава не бере на себе обов’язків із надання кожному окремому платникові певного еквівалента, що дорівнює його платежу.

Суспільне призначення податків виявляється у функціях, які вони виконують. У сучасних умовах податки виконують дві основні функції: фіскальну і регулюючу.

Фіскальна функція податків виявляється в мобілізації коштів у розпорядження держави, формуванні централізованих фінансових ресурсів для забезпечення виконання її функцій та реалізуються через розподіл частини валового національного продукту. Вона притаманна всім податкам.

Регулююча функція податків реалізується через вплив податків на різні напрями, показники діяльності суб’єктів господарювання (рис. 5.2.).

 

 

 



Читайте також:

  1. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Адміністрування податків
  4. Адміністрування податків і зборів.
  5. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  6. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  7. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  8. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  9. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  10. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  11. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  12. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ




Переглядів: 533

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність податкової системи України | Поняття, що застосовуються в оподаткуванні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.