Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Особливості заповнення наряду-допуску форми ЕУ-115

Контактна мережа є особливою електроустановкою, відмінною від тягових і трансформаторних підстанцій, повітряних ліній і ін. Умови роботи на ній специфічні, оскільки пов'язані з рухом потягів, тому для виробництва робіт на контактній мережі електрифікованих залізниць застосовується особлива форма наряду-допуску. Заповнення його декілька відрізняється від інших форм наряду.

Лицьова сторона наряду. Урядках «Дистанція електропостачання, район контактної мережі» можуть указуватися прийняті скорочення: Окт. ж.д., ЕЧ, ЕЧК або повні найменування по розсуду того, що видає наряд.

У рядку «з бригадою в складі» указується кількісний склад бригади арабською цифрою. До складу бригади при виконанні робіт з моторний-рейкового транспорту, із застосуванням вантажопідйомних машин і механізмів входять відповідно їх машиністи, помічники і стропальники.

При роботах по забезпеченню виробництва робіт іншим (стороннім) підприємствам до складу бригади входить тільки персонал дистанції, окрім робіт, що виконуються персоналом, що відряджається, під керівництвом виробника робіт району контактної мережі.

У всіх випадках виробник робіт в кількісний склад бригади не входить. У рядку «доручається виконати на...» указується найменування електроустановки, де проводитиметься робота: контактна мережа, ВЛ СЦБ, ВЛ подовжнього електропостачання (ПЕ), комплектна трансформаторна підстанція (КТП), ТП і т.п.

При одночасній роботі на декількох елементах (частинах) електроустановки, наприклад, при перекладі на нову опору контактної підвіски і хвилеводу, указується контактна мережа і хвилевід; при ремонті КТП і заміні спусків з лінії ПЕ указується ВЛ ПЕ І КТП.

У графі «№ п/п» указується арабськими цифрами послідовність робіт, що доручаються.

У графі «Категорія...» указуються умови безпечного виконання роботи з погляду електробезпеки. Видаючий наряд визначає і указує категорію робіт. Якщо робота проводиться із зняттям напруги, то робиться запис «С зняттям напруги і заземленням». При роботах під напругою повинні указуватися також місця установки (накладення) стаціонарних або переносних шунтуючих штанг і перемичок, залежно від виконуваних робіт.

При визначенні умов виробництва робіт указується, як проводиться робота: наприклад, па висоті зі сходів або з ізолюючої знімної вежі, з ізолюючого (заземленою) майданчика автомотриси (дрезини), з телескопічної вежі, із застосуванням монтерських кігтіві т.д.

При роботах по риттю котлованів, вирубці дерев і т.п. повинен указуватися спосіб виконання робіт (вручну,екскаватором, бульдозером і т.п., з кріпленням стінок котловану чи ні; при вирубці - сокирою, бензопилою, з установкою відтяжки і із застосуванням монтажних пристосувань і т.п.) і заходи по огорожі (одностороннє, двостороннє, по двох шляхах із закриттям шляхів і з'їздів, з видачею заборони або попередження на потяги, з пропуском потягів з опущеним струмоприймачем і т.д.). Наприклад: із зняттям напруги і заземленням, з ізолюючого майданчика АДМ, з видачею заборони на потяги і т.п.

У цій же графі указується короткий зміст робіт з вказівкою зони і місця роботи.

Найменування робіт в наряді, як правило, повинне відповідати їх назві в технологічних картах, Правилах пристрою і технічної експлуатації контактної мережі електрифікованих залізниць, графіці ПНР, при цьому обов'язково указується номер технологічної карти і її найменування.

При забезпеченні робіт, що виконуються іншими (сторонніми) підприємствами, повинні указуватися тільки роботи, виконувані персоналом дистанції для забезпечення виробництва робіт сторонньої організації.

Видаючий наряд повинен вказати зону робіт (найменування перегону або станції і номера шляхів), а також номери опор, на яких повинна проводитися робота, номера секційних ізоляторів, повітряних стрілок і т.п.

У графі «Найменування станції, підстанції, перегону» указується місце розташування комутаційного апарату, з яким необхідно проводити операції по включенню або відключенню для виробництва робіт, а також основні і резервні джерела живлення, що належать іншим підприємствам або підрозділам дистанції (ЕЧК або ЕЧС); ВЛ (при їх зближенні, перетині і т.п.), які за умовами роботи необхідно відключати або заземляти.

У графі «Включити» повинні бути вказані диспетчерські найменування комутаційних апаратів, з якими необхідно провести дії для безпечного виробництва робіт (МВ, «Б», «ППС», «ПС»). При виконанні робіт із зняттям напруги і заземленням також повинні бути вказані комутаційні апарати, що знаходяться в зоні або місці роботи.

У графі «Відключити» указується диспетчерське найменування включеного комутаційного апарату, який необхідно відключити (МВ, «Б», «ППС», «ПС», шлейфи врізних ізоляторів), а також нормально відключених комутаційних апаратів, що обмежують зону роботи.

У графі «Встановити заземлення» видаючий наряд указує місце установки і кількість заземлень, наприклад:

на к/с оп. №: 8,12;

на інвентарну (інв) ДМ З, АГВ, АДМ оп. № 10;

на ВЛ ПЕ оп. №, №;

ш ВЛ-0,4 кв фід. №: ...оп. ...;

на спуски КТП - 10 кВ№: 5 оп. ...;

на хвилевід оп. №: ....

У цій же графі повинні бути вказані також, у разі потреби, місця накладення заземлень на ВЛ, що перетинають або зближуються з електроустановкою, на якій проводитиметься робота. Якщо ці лінії (електроустановки) належать іншому підрозділу (підприємству), в графі «Додаткові заходи безпеки...» повинно бути вказано про необхідність перевірки накладених заземлень персоналом, що експлуатує ці лінії.

У графі «Додаткові заходи безпеки...» видаючий наряд указує місця, де забороняється виробництво робіт, з вказівкою номерів опор, прольотів і т.п., аналогічно вказівці місць, де вирішується робота; найменування проводів, ВЛ ПЕ, СЦБ, хвилеводу і т.д., що залишилися під напругою, до яких в процесі роботи заборонено наближатися; точне розташування небезпечних місць з номерами опор або прольотів; номери шляхів, з'їздів і (обов'язково вказати для всіх видів рухомого складу або тільки для ЕПС), а також повинен вказати заходи безпеки, що виключають помилкову подачу напруги комутаційними апаратами, що відключаються (що включаються) виробником робіт (наприклад, привід с/р «А» закрити па замокнув, повісити заборонні плакатиі т.п).

При роботі під напругою і поблизу частин, що знаходяться під напругою повинно бути вказано про наявність в бригаді заземляючої штанги, а при виконанні робіт поблизу частин, що знаходяться під напругою, вказати, що заземляюча штанга повинна бути приєднана до рейки.

При земляних роботах вказати про огорожу котловану, про попередню шурфовке, про заборону застосовувати ломи при роботі в зоні діючих кабелів і т. п; при роботах з вантажопідйомними машинами на автомобільному або гусеничному ході - про їх заземлення; при роботі в темний час доби - про освітлення робочого місця і т.д.

У рядку «Із застосуванням вантажопідйомних машин» видаючий наряд повинен вказати тип установки крана (крана): наприклад, установка крана А ДМ (АГВ) або кран на ж.-д. ходу КДЕ -..., кран на автомобільному ході-...и т.п.

У графі «Зміни у складі вживаних вантажопідйомних машин» указуються вантажопідйомні машини, з якими працюватиме бригада у зв'язку із зміною їх складу; у разі потреби слід також внести зміни до складу бригади.

Графи «Включені...», «Виключені...» заповнюються згідно надрядковому тексту.

У графах «Дата», «час», «Вирішити (підпис)» указуються відповідно дата і час включення (виключення) машин, а також підпис що видає наряд і виробника робіт.

Оборотна сторона наряду. Урозділі «Робоче місце підготовлене» виробник (керівник) робіт після підготовки кожного робочого місця або після перерви в роботі протягом робочого дня (робочих днів) заповнює графу «Дата, час, підпис» відповідно до підрядкового тексту.

«Склад бригади: прізвище, ініціали, група». Видаючий наряд указує прізвища, ініціали і кваліфікаційні групи членів бригади, зокрема машиніста автомотриси, дрезини. Тут указуються ті, що також спостерігають і відповідальний за безпечне виробництво робіт кранами, якщо ці функції не виконує виробник робіт.

У графі «З характером робіт ознайомлений, інструктаж від виробника (керівника) робіт отримав» в рядках «Дата, час, підпис» виробник робіт указує дату і час проведення інструктажу членам бригади перед допуском до роботи. У відповідних рядках кожен член бригади розписується про отримання інструктажу.

Кількість допусків, оформлених підписами членів бригади, повинно відповідати кількості робочих місць в зоні виробництва робіт і кількості перерв протягом робочого дня (робочих днів). Графа «Зміни у складі бригади» оформляється згідно підрядковому тексту що видає наряд і підтверджується підписом виробника (керівника) робіт. Що вносить зміни у складі бригади зобов'язаний записати прізвище, ініціали і групу працівників, що знов вводяться, в графу «З бригадою в складі». У графі «Допущені до роботи» виробник робіт в рядках «Дата, час» указує дату і час отримання від чергового ЕЧЦ наказу або дату і час отримання від енергодиспетчера повідомлення (дозволи) на виконання роботи при роботах, що виконуються без наказу енергодиспетчера. У рядках «Підпис виробника (керівника) робіт» виробник робіт ставить свій підпис.

У графі «Закінчення робіт» виробник робіт в рядках «Дата, час» указує дату і час отримання від ЕЧЦ повідомлення про перерви після закінчення робочого дня і після повного закінчення робіт; у рядках «№ повідомлення ЕЧЦ» указує номер повідомлення енергодиспетчера після закінчення робочого дня і після закінчення робіт.

У рядку «Наряд і інструктаж отримав...» указується дата, посада, підпис того, що отримав наряд.

У неналежних заповненню графах таблиць ставиться знак «2», а в рядках «- -»(прочерки).


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  5. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  8. Аграрне виробництво і його особливості
  9. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  10. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  11. Акредитив та його форми
  12. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС




Переглядів: 871

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вказівки по заповненню наряду-допуску | Організаційні і технічні заходи щодо забезпечення безпеки виконання робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.