Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Організаційні і технічні заходи щодо забезпечення безпеки виконання робіт

 

Загальні положення. Працівники, обслуговуючі електроустановки, винні чітко знати весь перелік організаційно-технічних заходів щодо забезпечення безпеки і послідовність його виконання, а також особливості електроустаткування експлуатованих пристроїв електропостачання.

Всі роботи в електроустановках трансформаторних і тягових підстанцій, постів секціонування відносно заходів безпеки чітко можуть бути розділені на виконувані:

із зняттям напруги;

без зняття напруги далеко від токоведущих частин, що знаходяться під напругою;

без зняття напруги на токоведущих частинах і поблизу них.

До робіт, що виконуються із зняттям напруги, відносяться роботи, при виконанні яких напруга повинна бути знята з токоведущих частин, де проводитимуться роботи, а також з токоведущих частин, до яких можливе наближення на відстань менш допустимого (див. табл. 3.1).

Роботою без зняття напруги далеко від токоведущих частин, що знаходяться під напругою, вважається робота, при якій виключається випадкове наближення працюючих людей і використовуваних ними ремонтного оснащення і інструменту до токоведущим частин на відстань, менше вказаного в таблиці 3.1, і не вимагається вживання технічних або організаційних заходів (наприклад, безперервного нагляду) для запобігання такому наближенню.

До робіт, що виконуються без зняття напруги на струмоведучих частинах і поблизу них, відносять роботи, що проводяться безпосередньо на цих частинах, коли основною мірою захисту що працює є застосування відповідних електрозахисних засобів: ізолюючих кліщів для операцій із запобіжниками, кліщів електровимірювань, ізолюючих штанг і інших.

Роботи без зняття напруги на токоведущих частинах і поблизу них повинні виконуватися не менше чим в 2 обличчя, при цьому виробник робіт повинен мати V групу по електробезпеки, а інші - IV в електроустановках вище 1000 В і відповідно IV і III групи в електроустановках до 1000 В. При одночасній роботі в електроустановках напругою до і вище 1000 В категорії робіт визначаються стосовно електроустановок напругою вище 1000 В.

Особливості забезпечення безпеки робіт на контактній мережі. Експлуатаційне обслуговування, зміст, поточний і капітальний ремонт контактної мережі на відміну від інших енергетичних установок мають специфічну особливість, що полягає в тому, що зважаючи на відсутність резерву по контактній мережі, вона не може бути відключена повністю або частково на тривалий час для ремонтних робіт. Тому на дорогах з інтенсивним рухом потягів більшість робіт на контактній мережі проводять під напругою при русі потягів або на заземлених ділянках в безпосередній близькості від напруги.

Отже, кожна робота на контактній мережі вимагає попереднього чіткого плану її виконання і забезпечення безпечних заходів на будь-якому етапі. При цьому передбачається взаємне дублювання на випадок можливої помилки у виконанні операції одним з членів бригади.

Відносно заходів безпеки встановлені наступні категорії робіт:

із зняттям напруги і заземлення;

під напругою (на контактній мережі);

поблизу частин контактної мережі, що знаходяться під напругою.

При виконанні роботи із зняттям напруги і заземленням в зоні (місці) її виконання повинна бути знята напруга і заземлені ті дроти і пристрої, на яких виконуватиметься ця робота.

Наближення самого працівника або через інструмент, пристосування до проводів, що знаходяться під робочою або наведеною напругою, а також до нейтральних елементів на відстань менше 0,8 м заборонено.

При виконанні роботи під напругою, коли дроти і устаткування в зоні (місці) роботи знаходяться під робочою або наведеною напругою, безпека тих, що працюють забезпечується застосуванням засобів захисту (ізолюючі вежі, що ізолюють робочі майданчики дрезини і автомотрис, що ізолюють штанги і т.д.) і спеціальними заходами (завішування стаціонарних і переносних шунтуючих штанг, шунтуючих перемичок і т.д.). При цьому наближення до заземлених і нейтральних частин на відстань менше 0,8 м заборонено.

При виконанні роботи поблизу частин, що знаходяться під напругою, коли що працює, розташованому в зоні (місці) роботи на постійно заземленій конструкції, за умовами роботи необхідно наближатися безпосередньо або через неізольований інструмент до електронебезпечних елементів (зокрема до проводів освітлювальної мережі), відстань між ним (або інструментом) і вказаними елементами повинно бути не менше, чим 2 м.

При виконанні роботи далеко від частин, що знаходяться під напругою, що працює в зоні (місці) роботи немає необхідності наближатися до електронебезпечних елементів на відстань менше 2 м; крім того, це йому взагалі заборонено.

При виконанні комбінованих робіт потрібно дотримувати організаційні і технічні заходи, відповідні кожній з категорій, що входять в цю роботу.

При всіх категоріях робіт щоб уникнути поразки електричним струмом слід виконувати основне правило електробезпеки: всі елементи (частини) контактної мережі,ВЛ і пов'язаного з нею устаткування на місці роботи, а також що виконує на нім роботу персонал повинні знаходитися під одним і тим же потенціалом. Для цього всі елементи контактної мережі, ВЛ і монтажні пристосування, з яких проводиться робота, з'єднуються електрично (металево) залежно від категорії робіт заземляючими або шунтуючими штангами, раз'єднувачамиі, шунтуючими перемичками і т.п.


Читайте також:

 1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
 2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
 4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 5. II. Загально-шкільні заходи
 6. II.1 Програмне забезпечення
 7. III. Виконання бюджету
 8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 10. III. Етапи розробки програмного забезпечення
 11. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
 12. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
Переглядів: 1413

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості заповнення наряду-допуску форми ЕУ-115 | Організаційні заходи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.