Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційні заходи

До них відносяться:

оформлення роботи нарядом, розпорядженням, в порядку поточної експлуатації або наказом енергодиспетчера при виконанні робіт по запобіганню аваріям і ліквідації їх наслідків;

проведення що видає наряд або розпорядження інструктажу виробникові робіт (що спостерігає);

видача дозволу на підготовку місця роботи (наказ, узгодження);

допуск до роботи;

інструктаж членам бригади;

нагляд під час роботи;

оформлення перерв в роботі, перекладів на інше робоче місце, закінчення роботи.

Для працівників контактна мережа додається ще і оформлення продовження наряду.

При оформленні робіт основним документом на виробництво робіт служить наряд. Після виписки наряду, розпорядження, що видає наряд (розпорядження) особисто або по телефону повинен проінструктувати виробника робіт (що спостерігає) про майбутню роботу. Факт проведення інструктажу фіксується в журналі інструктажу (оперативному журналі) з розписом що інструктується і інструктуючих працівників. При проведенні інструктажу по телефону текст інструктажу записується таким, що інструктується в повному об'ємі. При поєднанні обов'язків що видає наряд і виробника робіт такий інструктаж не оформляється.

Дозволом на підготовку місця роботи (зони роботи на контактній мережі) є узгодження або наказ, видані енергодиспетчером.

Перед допуском до роботивідповідальний керівник і виробник робіт спільно з тим, що допускає перевіряють виконання технічних заходів щодо підготовки робочого місця. Після перевірки підготовки робочих місць відповідальний керівник робіт і члени бригади повинні розписатися в призначеному для цього рядку на оборотній стороні наряду (тільки при первинному допуску). У разі, коли відповідальний керівник не призначається, підготовку робочого місця перевіряє виробник робіт, який розписується в наряді. Змінювати передбачені нарядом заходи по підготовці робочих місць забороняється.

Допуск бригади полягає в тому, що що допускає:

перевіряє по посвідченнях відповідність складу бригади і кваліфікацію включенних в неї осіб, записаних в наряді;

прочитує по наряду прізвища виробників робіт, членів бригади і називає зміст дорученої роботи, пояснює бригаді, звідки знята напруга, де накладено заземлення, які частини ремонтованого і сусідніх приєднань залишилися під напругою;

указує бригаді межі робочого місця, переконується, що все викладене їм бригадою зрозуміли;

доводить бригаді, що напруга на місці роботи відсутня: у установках напругою вище 35 кВ - показом накладених заземлень, в установках напругою 35 кВ і нижче - там, де заземлення не видно з місця роботи, після попередньої преревірки покажчиком напруги - дотиком до токоведущим частин рукою. При наявності заземлень, накладених безпосередньо у місця роботи, дотику до струмоведучих частин не вимагається;

показує місця, на яких забороняється робота, а також місця підвищеної небезпеки;

у ОРУ указує мотузяна огорожа і прохід до місця роботи;

здає робоче місце виробникові робіт, що оформляється підписами допускаючого і виробника робіт з вказівкою дати і часу в таблиці 4 «Щоденний допуск до роботи і її закінчення» в обох екземплярах наряду. Допуск повинен проводитися прямо на робочому місці і лише по одному наряду (розпорядженню);

проводить цільовий інструктаж виробникові робіт і членам бригади.

При допуску до роботи бригади контактної мережі після прибуття на місце роботи керівник встановлює зв'язок з енергодиспетчером і залежно від характеру роботи отримує наказ або дозвіл на її виконання.

До початку робіт керівник збирає всіх членів бригади і безпосередньо на робочому місці інструктує їх, показує місця виробництва роботи; межі, де вона допускається; звертає увагу на небезпечні місця і межі розділення заземлених частин, що знаходяться під напругою; особливо указує місця секціонування. При роботах із зняттям напруги указує місця установки заземляючих штанг, місце знаходження кожного працівника, зокрема сигналістів і що спостерігає. У необхідних випадках або на прохання виконавців керівник робіт показує правильні і безпечні прийоми роботи.

Під час інструктажу керівник робіт вимагає від виконавців особливої уважності на початку роботи, оскільки роботу можна починати тільки після установки всіх передбачених нарядом заземляючих штанг (при роботі із зняттям напруги) і завішування шунтуючих штанг (при роботі під напругою). Виконавець повинен чітко засвоїти межі свого переміщення при виконанні роботи, знати об'єм майбутньої роботи і можливість виконання її у встановлений час. Якщо в процесі інструктажу на місці роботи виявиться невідповідність наряду умовам виробництва робіт, керівник відміняє працю до з'ясування обставин і при необхідності вимагає виписки нового наряду.

Особлива увага всіх працівників повинна бути обернена на неприпустимість застосування невстановленої форми умовних знаків і сигналів і зміни умов роботи.

Після інструктажу кожен член бригади обов'язково розписується в наряді.

Нагляд під час роботи. З моменту допуску бригади до робіт нагляд за нею покладається на виробника робіт або що спостерігає.

Допускається з дозволу виробника робіт короткочасний відхід з робочого місця одного або декількох членів бригади. При цьому на роботі повинні залишатися не менші два члени бригади, включаючи виробника робіт.

При необхідності відсутності з робочого місця виробника робіт, якщо його на цей час не може замінити особу, що видала наряд, в таблиці 4 наряди оформляється закінчення роботи, і вона може бути продовжена по команді виробника тільки після огляду місця робіт і оформлення допуску бригади до роботи в таблиці 4 наряди. При роботі на контактній мережі в цьому випадку бригада повинна припинити роботу, зібратися у вказаному виробником робіт місці і відновити роботу лише після повернення виробника робіт. Особи, усунені від роботи на контактній мережі виробником робіт або що спостерігає, можуть бути допущені до роботи тільки після проведення інструктажу і повторного підпису в наряді.

Оформлення перерв в роботі, перекладів на інше місце роботи, закінчення робіт. При перервах в роботі бригада віддаляється з РУ. Після закінчення перерви жоден з членів бригади не має права увійти в РУ або ОРУ у відсутність виробника робіт або що спостерігає. Бригада після такої перерви приступає до роботи після огляду робочого місця що допускає і виробником робіт. У електроустановках без постійного обслуговуючого персоналу після перерви робоче місце оглядається виробником робіт. Він же оформляє допуск бригади до роботи.

Після повного закінчення роботи робоче місце упорядковується, приймається відповідальним керівником, який після закриття наряду виробником робіт розписується в обох екземплярах наряду про закінчення роботи і здає його оперативному персоналу або, за відсутності останнього, залишає в теці діючих нарядів.

Той, що допускає приймає від виробника робіт наряд лише після огляду устаткування і місць роботи, перевірки відсутності людей, сторонніх предметів, інструменту і ставить свій підпис в наряді про закінчення робіт. Закінчення робіт оформляють записом в оперативному журналі.

При роботах на контактній мережі під час перерв і після закінчення робіт особливо при роботах в «вікна» увага звертається на те, щоб всі виконавці припинили роботу і зійшли із знімної вежі або конструкції контактної мережі.

Прагнення вчасно завершити ту або іншу операцію ні за яких обставин не повинне викликати порушення встановленого порядку: виконати роботу, покинути робоче місце, після чого зняти всі передбачені захисні засоби. При переході від одних умов роботи до інших керівник збирає бригаду у повному складі і знов її інструктує. Наряд закривається після повного закінчення робіт і передається особі, що видала його.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адаптивні організаційні структури управління.
  4. Адміністративно-запобіжні заходи
  5. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  6. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  7. Бюрократичні організаційні структури управління.
  8. В організаційній структурі.
  9. Види й організаційні форми підприємств
  10. Види та організаційні форми підприємств
  11. Винищувальні дезінсекційні заходи
  12. Витоки повітря і заходи боротьби з ними




Переглядів: 1905

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організаційні і технічні заходи щодо забезпечення безпеки виконання робіт | Технічні заходи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.