Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технічні заходи

При роботах із зняттям напруги для підготовки робочого місця необхідно:

провести необхідні відключення і прийняти заходи, що перешкоджають подачі напруги на місце роботи унаслідок помилкового або мимовільного включення комутаційної апаратури;

вивісити заборонні плакати на приводах ручного і на ключах (кнопках) дистанційного управління комутаційною апаратурою;

перевірити відсутність напруги на відключених токоведущих частинах;

заземлити відключені токоведущие частини включенням заземляючих ножів і накладанням переносних заземлень;

вивісити застережливі, приписуючі і вказівні плакати;

захистити при необхідності робочі місця і що залишилися під напругою струмоведучі частини, в ОРУ встановити мотузяну огорожу і прохід до місця роботи.

Перераховані операції, окрім накладення переносних заземлень, може виконувати що одноосібно допускає на одному приєднанні в пристроях вище 1000 В, обладнаних блокуванням.

На місці виробництва робіт із зняттям напруги відключаються всі токоведущие частини, на яких проводитиметься робота. Струмоведучі частини, до яких в процесі роботи можуть наблизитися що працюють або механізми на відстані менш допустимих, вказаних в таблиці 3.1, повинні бути відключені або захищені. З кожного боку, звідки до комутаційних апаратів можлива подача напруги на робоче місце, створюється видимий розрив ланцюга (наприклад, відключенням роз’єднувачів, зняттям запобіжників і т. д.). Щоб виключити можливість помилкового або мимовільного включення комутаційних апаратів, необхідно у роз’єднувачів з ручним приводом закрити привід на механічний замок; у роз’єднувачів з дистанційним управлінням - відключити силові ланцюги і при необхідності від'єднати тягу. У ланцюгах до 1000 В найкраще зняти запобіжники. Перевірку відсутності напруги може проводити одноосібно електромонтер з групою не нижче IV покажчиком напруги заводського виготовлення. У електроустановках випрямленого струму 3,3 кв відсутність напруги перевіряється дослідженням схеми в натурі. Перед перевіркою обов'язкова перевірка роботи самого покажчика напруги наближенням його до токоведущим частин, що свідомо знаходяться під напругою. Така ж перевірка обов'язкова і після дії на покажчик поштовхів, ударів і т.п.

У РУ до 220 кВ вирішується перевірка відсутності напруги покажчиком тільки в суху погоду, а в сиру - ретельним дослідженням схеми в натурі. Те ж саме виконується в сиру погоду в КТП і комплектному розподільчому пристрої зовнішньої установки (КРУН) всієї напруги за відсутності спеціального покажчика.

Заземлення відключених токоведущих частин в електроустановках проводиться в цілях захисту тих, що працюють від поразки електричним струмом при помилковій подачі напруги до місця роботи або наведеною напругою.

У РУ - 3,3; 6; 10; 27,5; 35 кВ незалежно від включення стаціонарних заземляючих ножів необхідно встановлювати переносне заземлення безпосередньо на місці робіт. У блоках РУ - 27,5; 35 кВ встановлюється одне дублююче переносне заземлення з боку трансформатора струму; у трифазних блоках допускається установка дублюючого переносного заземлення на одній заземленій фазі. Установка переносних заземлень проводиться після включення з обох боків стаціонарних заземляючих ножів. У ОРУ 110 і 220 кВ переносні заземлення потрібно встановлювати у випадках, коли заземляючі ножі не видно з місця роботи.

Переносні заземлення встановлюються після перевірки відсутності напруги і знімаються після закінчення роботи в діелектричних рукавичках із застосуванням штанги з ізолюючого матеріалу.

Огорожа робочого місця, вивішування плакатів. На приводах раз'єднувачів, віддільників і вимикачів навантаження, при помилковому включенні яких може бути подана напруга на заземлену ділянку електроустановки, і на ключах і кнопках дистанційного керування комутаційними апаратами вивішується плакат «Заземлено». На тимчасових огорожах укріплюють плакати «Стій! Напруга».

При виробництві робіт на контактній мережі із зняттям напруги і заземленням длязабезпечення безпеки необхідно виконати низку додаткових заходів:

закриття шляхів перегонів і станцій для руху електрорухомого складу або всіх потягів, видача попереджень на потягах і огорожа місця робіт;

освітлення місця роботи в темний час доби.

Закриття шляхів перегонів або головних шляхів станцій проводиться на підставі заявки ЕЧЦ поїздовим диспетчером, а на станційних шляхах - на підставі попередньої заявки виробника робіт черговому по станції із записом в Журналі огляду шляхів, стрілочних перекладів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактній мережі (журнал СЦБ). Якщо станція обладнана диспетчерською централізацією, то заявка записується енергодиспетчером в журналі наказів диспетчера потягу і робота повинна бути дозволена ним. У цьому журналі повинно бути вказано, які шляхи, стрілки, з'їзди або секції контактної мережі і з якого часу повинні бути закриті для руху всіх потягів або тільки електрорухомого складу (ЕПС).

Нерідко роботи із зняттям напруги з контактної мережі станції і перегону і заземленням проводяться на ізолюючих сполученнях. Тоді закриття шляхів проводить диспетчер потягу на підставі заявки, поданою ЕЧЦ. Якщо роботи ведуться з ізольованих знімних веж на перегонах або головних шляхах станції, то видаються попередження на всі потяги. Привидачі попереджень машиністи будуть уважніші при наближенні потягу до місця роботи.

Монтаж конструкції контактної мережі (консолей, кронштейнів), розкочування і підйом проводів слід виконувати із закриттям шляху для руху потягів, із зняттям напруги з контактної підвіски, її заземленням в установленому порядку і з формуванням заявки на видачу попереджень потягам, наступним по сусідніх шляхах.

Зняття робочої напруги з контактної мережі проводиться за наказом ЕЧЦ, який дається тільки після дозволу диспетчера потягу або чергового по станції після закриття всіх шляхів і з'їздів з ізолюючими сполученнями або секційними ізоляторами (щоб виключити їх перекриття струмоприймачем).

Для запобігання помилковій подачі напруги на місце робіт необхідно виконати наступні заходи безпеки:

раз'єднувачі з ручними приводами закрити на замок;

на кнопки управління пульта телекерованих раз'єднувачів надіти запобіжні ковпачки або заблокувати на включення контрольовані пункти, а на кнопки дистанційно керованих раз'єднувачів повісити заборонні плакати «Не включати. Робота на лінії» в кількості, рівній числу працюючих бригад.

Перевірку відсутності напруги в контактній мережі допускається проводити заземляючою штангою «на іскру» або спеціальним приладом - покажчиком наявності робочої або наведеної напруги, а в проводах ВЛ, жилах кабельних ліній і пристроях, підключених до них, - покажчиком напруги.

Заземлення відключених для виробництва робіт ділянок контактної мережі постійного струму і ВЛ, розташованих на їх опорах, повинне бути виконане двома заземляючими штангами, які повинні знаходитися в межах видимості, але не далі 300 м з обох боків від місця роботи. При виконанні робіт широким фронтом (довжина анкерної ділянки і т.п.) допускається установка заземляючих штанг поза межами видимості на межі зони робіт за умови охорони їх спеціально виділеними електромонтерами і наявності радіозв'язку з виробником робіт. У тих випадках, коли робота проводиться в одному місці (в межах одного прольоту між опорами без розриву проводів) і місце роботи готується відключенням раз'еєднувачів з ручним приводом, допускається установка однієї заземляючої штанги на відстані не далі одного щоглового прольоту від місця роботи.

Правильно встановлені заземлення викличуть негайне відключення фідерного вимикача, а також забезпечать розрядку ліній від залишкового електричного заряду, захист тих, що працюють від наведеної напруги від сусідніх ліній.

Для заземлення контактної мережі постійного і змінного струму використовують переносні заземляючі штанги з мідним заземляючим тросом перетином не меншого 50 мм2. Конструкція заземляючої штанги повинна забезпечити надійне її закріплення на заземлених елементах і виключити втрату контакту під час робіт. В цілях дотримання послідовності накладення заземлення штанги повинні мати відповідні блокування.

Порядок заземлення відключених токоведущих частин наступний:

приєднати заземляючий затиск переносного заземлення до заземлітелю (електротяговому рейку);

перевірити відсутність напруги;

накласти заземлення на токоведущие частині.

Зняття переносної заземляючої штанги проводиться в зворотному порядку - штангу спочатку знімають з токоведущих частин, а потім від'єднують затиск від заземлювача.

Особливо неприпустимо порушення встановленого порядку на ділянках змінного струму, оскільки після відключення ділянки мережі унаслідок впливу паралельних тягових мереж і проводів системи ДПР, що знаходяться під змінною високою напругою, на нім наводиться небезпечна індуктивна напруга, що викликає необхідність установки на ділянках змінного струму більшої кількості заземляючих штанг, чим при постійному струмі (у всіх випадках не менші дві штанги). Якщо ж роботи проводяться розгорненим фронтом, то заземляючі штанги встановлюються так, щоб відстань між ними не перевищувала 200 м.

Всі операції по завішуванню і зняттю заземляючих штанг виконують в гумових діелектричних рукавичках, не стосуючись заземляючого троса і знаходячись можливо далі від нього. За правильністю дій що виконує роботу по заземленню спостерігає другий працівник. У зв'язку з тим що при змінному струмі вказані операції представляють підвищену небезпеку, установка першого заземлення і зняття останнього покладається в цих випадках безпосередньо на керівника робіт.

При роботах в місцях секціонування заземляючі штанги повинні бути встановлені з обох боків у анкерних опор з обов'язковим попереднім включенням секційних раз'єднувачів, крім того, повинна бути встановлена перемичка перетином не меншого 50 мм2, що шунтує раз'єднувач або що сполучає обидві секції.

При невключеному секційному раз'єднувачі або при його відсутності на кожну секцію контактної мережі повинно бути встановлено по дві заземляючі штанги.

Технічними заходами, що забезпечують безпеку тих, що працюють на контактній мережі поблизу частин, що знаходяться під напругою, є: наявність приєднаною до тягової рейки у місця робіт і підготовленою для завішування на струмоведучих частини заземляючої штанги; освітлення місця роботи в темний час доби.

При роботах на контактній мережі під напругою в місцях секціонування (ізолюючі сполучення анкерних ділянок, секційні і врізні ізолятори), а також при від'єднанні шлейфів раз'єднувачів, розрядників, відсисаючих трансформаторів і монтажі вставок в дроти контактної мережі слід застосовувати шунтуючі штанги, встановлені на ізолюючих знімних вежах, ізолюючих робочих майданчиках автодрезин і автомотрис, а також переносні шунтуючі штанги і шунтуючі перемички з площею перетину мідних гнучких проводів не меншого 50 мм .

Для з'єднання проводів різних перетинів, що забезпечують передачу тягового струму, необхідно застосовувати перемички з мідного гнучкого дроту перетином не меншого 70 % площі перетину проводів, що сполучаються.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративно-запобіжні заходи
  4. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  5. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  6. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  7. Винищувальні дезінсекційні заходи
  8. Витоки повітря і заходи боротьби з ними
  9. Вплив господарської діяльності на ґрунт. Заходи по його покращенню.
  10. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби
  11. Гарантії законності - умови суспільного життя і заходи, що приймаються державою для забезпечення режиму законності і стабільного правопорядку.
  12. Гідродинамічні аварії. Методика оцінки інженерного cтану при них і заходи захисту населення та території




Переглядів: 963

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організаційні заходи | Правила користування і норми комплектування засобами захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.07 сек.