Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Картоплепродукти. Класифікація, асортимент і харчова цінність

 

На виробництво картоплепродуктів використовують не більш як 1% загальної кількості картоплі. Разом з тим, виробництво картоплепродуктів дає можливість більш повно використати зібраний

урожай картоплі, нестандартну продукцію і відходи. Промислове виробництво картоплепродуктів сприяє вирішенню ряду економічних і соціальних питань, про що свідчить досвід у цій галузі передових країн світу - Великобританії, США, Німеччини, Нідерландів, Франції, Японії та ін.

Картоплепродукти умовно поділяють на чотири групи.

Сушені продукти - - картопляне пюре (крупка, пластівці, гранули, порошок, агломерат), сушена картопля, харчові концен­трати тощо.

Заморожені продукти - гарнірна картопля (шматочки, со­ломка), чіпси-напівфабрикат, котлети, биточки, крекери, паніровані палички і шматочки, галушки, оладки, печена картопля, кубики для салату, картопля обсмажена з цибулею, запіканка, кусочки вареної картоплі з цибулею і овочевим перцем, молода картопля, картопля в сухарях, картопляний пиріг та ін.

Обсмажені продукти - гарнірна картопля, котлети, палички, стружка, хрустка картопля-чіпси з різними добавками і без них, пиріжки, картопляні горіхи та ін.

Консервовані продукти - картопля, обчищена стерилізована (у банках або в упаковці з плівки); сульфітована (у банках і в упаковці з плівки при звичайному тиску і під вакуумом), салати, картопля для супів тощо.

Вітчизняна промисловість виготовляє обмежений асортимент картопляних продуктів: сухе картопляне пюре (пластівці, крупка, гранули, молочно-картопляний порошок), агломероване пюре, кар­топляні крекери, картопляний хмиз, хрустку картоплю, чіпси, швидкозаморожену гарнірну картоплю.

Сухе картопляне пюре виготовляють кількох різновидів.

Картопляні пелюстки мають пластівці 0,2-0,3мм завтовшки білого або кремового кольору. Виробляють їх із картопляного пюре на вальцевих сушарках, Тонкий висушений лист подрібнюють на пелюсткоутворювачах.

Пластівці містять, % на суху масу: вологи - 12, крохмалю - 73,2, цукру - 2,4, білків - 7,0, пектинових речовин - 1,5, золи - 3,0, вітаміну С - 12,7 мг/100 г. Енергетична цінність 100 г продукту - 130 кДж.

Для приготування з пластівців пюре їх заливають водою (60-70°С) або молоком у співвідношенні 1: (4,5-5,0) і витримують 1,5 хв.

Картопляну крупку виготовляють у вигляді крупинок розміром до 0,8 мм також ч пюре. Одну частину його висушують на одновальцевій сушарці, другу - в екструзійному апараті, подрібнюють на частинки і охолоджують Потім змішують пелюстки і готову крупку у змішувальному апараті і просіюють на грануляторо-просіювачі з діаметром отворів сит 2 мм. Просіяну масу досушують у "кип­лячому шарі" і знову просіюють для утворення дрібної фракції (менш як 0,8 мм).

Крупка містить (% на суху масу): вологи - 12, крохмалю - 71,7, цукру - 2,4, білків - 6,6, пектинових речовин — 1,6, золи - 2,9, вітаміну С - 10,2 мг/100 г.

Для приготування з крупки пюре її заливають гарячою водою (80°С) або молоком у співвідношенні 1:4 і витримують впродовж 3 хв.

Картопляні гранули - це циліндрики діаметром від 1 до 3мм і від 5 до 20мм завдовжки білого або кремового кольору. Виготов­ляють картопляні гранули, пропускаючи пюре крізь отвори ротора екструзійного приладу. Утворені джгути діаметром 1,5-2 мм у су­шарці подрібнюють на гранули 20 мм завдовжки.

Картопляні гранули містять (% на суху масу): вологи - 12, кро­хмалю - 32,4, цукрів - 1,8, білків - 7,8, вітаміну С - 11 мг/100 г. Енер­гетична цінність 100г продукту - 1266 кДж. Для приготування з гранулів пюре їх заливають гарячою водою (ІОО°С) у співвідношенні 1:4 і витримують у термостаті впродовж 10 хв.

Агломероване картопляне пюре виготовляють із сухого кар­топляного грануляту на спеціальних агломераційних приладах, в яких у псевдозріджений шар картопляних гранул вводять розчин знежи­реного молока 9%-ї концентрації. У цьому ж апараті агломеровані гранули висушують до вологості 7% І охолоджують. Агломерування зменшує втрати продукту при фасуванні, пакуванні, зберіганні. Для приготування з цього продукту пюре його заливають водою або молоком і витримують впродовж 30 с.

Молочно-картопляний порошок (сухе пюре) виробляють змішу­ванням картопляного пюре з молоком і висушуванням суспензії у розпилювальному апараті. Розмір частинок повинен бути 200-250 мкм, що дає можливість при заливанні його гарячою водою (50-100°С) у співвідношенні 1: (3,5-4,0) впродовж 1,5 хв. мати розсипчасте пюре.

Строк зберігання при відносній вологості повітря не більш як 70% в приміщеннях з нерегульованою температурою сухого кар­топляного пюре у вигляді крупки в металевих банках - 4 роки, у вигляді гранул в поліетиленових мішках, в ящиках - З роки.

Картопляні крекери виготовляють Із суміші картопляного пюре, порошкоподібної сушеної картоплі, крохмалю, кухонної солі і харчо­вих добавок: яєчного порошку, сухого знежиреного молока, цукру,

цибулі, часнику, ваніліну. Суміш формують у вигляді джгутів, які нарізають на кусочки (ковбаски) 30-40мм завдовжки, діаметром 30-35мм або на соломку 15-20мм завдовжки діаметром 2,3-3,5мм. Ковбаски зварюють у автоклаві, соломку бланшують до повної клейстеризації крохмалю і висушують до вмісту вологи 10-12%.

Крекери містять (%): крохмалю - 78,4, цукрів - 2,6, білків - 4,2, золи - 5,8, вітаміну С - 2,7 мг/100г. Енергетична цінність 100г продукту - 134 кДж.

Обсмажені продукти готові до безпосереднього вживання в їжу.

Картопляний хмиз виготовляють з напівфабрикату - крекерів —, який обсмажують в олії при температурі 180-200 °С впродовж 5-6 с. Залежно від добавок, виготовляють картопляний хмиз з цибулею, з часником, солодкий до чаю. Любительський.

Картопляний хмиз містить (%): вологи 2,5-4,6, вуглеводів 48,6-55,2, жирів 35-38, білків 3,5-4,0, мінеральних речовин 2,0-2,6. Енергетична цінність 100г продукту - 2095-2514 кДж.

Хрустку картоплю (чіпси) виготовляють нарізанням очищеної картоплі таких видів: шматочки (з гофрованою, гладенькою поверх­нею 1,3мм завтовшки); соломка (у поперечнику квадрата зі стороною не більш як 4мм), пластинки (у поперечнику прямокутника зі сторо­нами не більше ніж 2x10 мм). З поверхні частинок змивають крохмаль, обсмажують в соняшниковій, арахісовій, бавовняній олії з температурою 140-170 °С впродовж: для соломки - 5-12 хв., для шма­точків - 2,5; пластинок – 4-10 хв. Для поліпшення харчової і біоло­гічної цінності продукту до обсмаженої хрусткої картоплі додають харчові добавки: сіль, перець, кмин, гвоздику, цукор, білковий збага­чувач, порошки: лавровий, томатний, з цибулі, часнику.

Масова частка вологи (%) в хрусткій картоплі шматочками - не більш як 5, в соломці - не більше ніж 9, у пластинках - не більш як 5; жиру - 38—40. Енергетична цінність 100 г продукту 2304-2359 кДж.

Строк зберігання хрусткої картоплі, обсмаженої у соняшниковій олії-до 15 діб, у бавовняній або суміші олії-до 30 діб.

Заморожені продукти відрізняються простотою виробництва. Гарнірна картопля - це нарізаний на стовпчики і кубики про­дукт, який обсмажують в олії або не обсмажують (Любительська) і заморожують.

Заморожують також картопляні котлети. Зберігають заморожені картопляні продукти при температурі -18 °С до 6 міс., у домашньому холодильнику - 2 доби, при кімнатній температурі - 3 год.

 

Для консервування використовують обчищені від шкірки малі і середні бульби молодої картоплі, цілі або нарізані. Банки заповнюють бульбами на 60% загального об'єму, заливають 2%-ним розчином солі, закупорюють і стерилізують.

 

 



Читайте також:

  1. VІ – харчова реакція (пиття).
  2. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  3. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
  4. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
  5. Аналіз товарного асортименту та номенклатури
  6. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
  7. Асортимент круп
  8. Асортимент овочевих консервів
  9. Асортимент оргтехніки
  10. Асортимент плодово-ягідних консервів
  11. Асортимент швейних виробів
  12. Асортимент шкільних товарів




Переглядів: 3826

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості виробництва і асортимент ферментованих фруктів і овочів | РОЗДІЛ 7. ГРИБИ ТА ПРОДУКТИ ЇХНЬОЇ ПЕРЕРОБКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.