Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття про багатостанційний доступ

Існуючі в цей час і проектовані СПІ повинні забезпечувати одночасним зв'язком велику кількість стаціонарних і рухливих об'єктів, довільно розташованих на деякій території. Внаслідок цього перспективними є багатостанційні СПІ. У таких системах необхідно здійснювати багатостанційний доступ (МСД) у спільний частотний канал, при якому кореспонденти передають (і приймають) незалежно друг від друга інформацію тоді, коли в цьому виникає необхідність. Багатостанційні СПІ відіграють основну роль при побудові систем зв'язку з рухливими об'єктами (літаками, кораблями, автомобілями). Бачатостанційний доступ у спільний частотний канал є найбільш доцільним методом побудови супутникових систем.

До складу таких систем входить звичайно кореспондентів, кожний з яких є джерелом дискретної або неперервної інформації . Повідомлення кожного кореспондента перетворюються в сигнал . Однак системи МСД мають ряд істотних відмінностей від багатоканальних систем. Так, груповий сигнал утворюються в результаті додавання радіосигналів кореспондентів безпосередньо в канал (мал.1), відсутня часова синхронізація джерел інформації, рівні прийнятих сигналів можуть істотно розрізнятися, наприклад, через різну довжину трас поширення.

Поряд з завадами в системах МСД діють специфічні для цих систем спотворення, пов'язані із впливом сигналів кореспондентів один на одного при виділенні їх із групового сигналу (міжстанційні завади). Зменшення цього впливу й відповідно ослаблення спотвореннь переданих повідомлень можуть бути досягнуті правильним вибором сигналів і методів їхнього виділення із групового сигналу.

У системах БСД всі сигнали які звуться адресними, можуть або заздалегідь розподілятися й закріплюватися за конкретними кореспондентами, або виділятися їм тільки на час сеансу зв'язку, після якого ці сигнали використовуються іншими кореспондентами системи. Метод розподілу сигналів між кореспондентами визначається взаємодією станцій у системі БСД і активністю кореспондентів.

За характером організації спільної роботи станцій розрізняють системи БСД із обмеженим доступом (контрольовані) і з вільним доступом кореспондентів у спільний частотний канал (неконтрольовані).

У неконтрольованих системах БСД адресні сигнали жорстко закріплюються за певними кореспондентами. Це забезпечує можливість зв'язку кожної пари кореспондентів незалежно від інших. У таких системах число сигналів приблизно дорівнює загальному числу кореспондентів.

 

Малюнок 1 - Структурна схема багатостанційної РТСПІ

 

У контрольованих системах БСД сигнали не закріплюються жорстко за кореспондентами, а виділяються їм у міру необхідності виходу на зв'язок. Число сигналів у контрольованій системі БСД може бути набагато менше загального числа кореспондентів , що обслуговуються системою: . Пояснюється це тим, що в контрольованій системи враховується статистика роботи від діючих кореспондентів, тобто той факт, що кореспонденти в системі передають інформацію не безперервно й число активних кореспондентів звичайно значно менше .

 


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. А/. Поняття про судовий процес.
  4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  8. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  9. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  10. Базове поняття земле оціночної діяльності.
  11. Базові поняття
  12. Базові поняття про класифікацію медичної техніки




Переглядів: 853

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ | Системи з кодовим поділом каналів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.