Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ризик ринку цінних паперів

Багато іноземних ринків не так розвинуті й ефективні, не так добре регулюються і, звичайно, не користуються таким захистом регулювальних органів, як ринки США, Англії і Японії. Багато цінних паперів країн, що розвиваються, менш ліквідні і більш ризиковані, чим цінні папери розвинутих країн. На багатьох ринках існують серйозні інфраструктурні ризики, що викликані не розвинутостю інформаційно-технічної бази і непрозорістю ринку, а також низьким рівнем послуг і конкуренції з боку компаній, що здійснюють інфраструктурну діяльність.

Країновий ризик і ризик ринку цінних паперів часто взаємозалежні, особливо в країнах, що розвиваються і на виникаючих ринках. Найбільш розповсюджені ринкові ризики.

Таблиця 2

 

Ризики ринку цінних паперів Коментарі
Ризик зміни ринкових цін Зміни ринкових цін, коли ціни на момент виконання угоди відрізняються від цін на момент кінцевих розрахунків. Він також називається позиційним ризиком, якщо відноситься до довгої або короткої позиції.
Ризик пов’язаний з бізнесом Низький рівень послуг, нестача сучасних технічних рішень, великі витрати на інфраструктуру та відсутність необхідного рівня контрагентів. Всі ці проблеми можуть призвести до витрат клієнтів та скороченню бізнесу.
Операційний ризик Виникає через помилки персоналу, організаційних недоліків, затримок, халатність, відмови систем, неефективних планів на випадок надзвичайних ситуацій, стихійних лих або тероризму, а також невиконання зобов’язань третіми сторонами.
Ризик ущемлення прав інвесторів Відсутність, або нестача ясної та точної інформації про ринки, ускладнює захист клієнтів та отримання доходів через корпоративні дії.
Ризик ліквідності Ризик того, що розрахунок, котрий обов’язково повинен відбутися в певний день, буде виконаний не в цей день, а в якийсь невизначений день у майбутньому.
Ризик, пов’язаний зі стороною угоди Одна сторона буде не в змозі або не побажає виконати торговий контракт. Ризик того, що сторона-учасниця угоди не поставить цінні папери або не повністю виплатить готівку у визначений час , коли інша половина угоди вже виконана, або почне процедуру ліквідації, банкрутства. Один з шляхів усунення цього ризику-це наявність клірингового агента.
   
Ризики поставки цінних паперів Поставка сертифікатів цінних паперів може бути виконана із затримкою в силу таких причин: • Для процесу реєстрації сертифікатів по попереднім придбанням може знадобитися до кількох тижнів, і це може обумовити затримку по рахункам за продаж • Зареєстровані сертифікати можуть бути загублені та знадобиться час для їх заміни, а також додаткові витрати, направлені на те, щоб компанія - емітент не понесла збитки у зв’язку з затримкою поставок оригіналів сертифікатів Сертифікати на пред’явника, так же як і готівкові гроші, повинні бути замінені з причини їх загублення або кражі. Фізична поставка із однієї країни в іншу займає час, страховка досить дорога, крім того присутній ризик втрати або кражі.  
Ризик, пов’язаний з оплатою готівкою Ефективна передача готівки сама по собі не представляє значної проблеми; суть питання в тому, наскільки і як оплата пов’язана з відповідною угодою по цінним паперам. Ризик того, що інша сторона –учасниця угоди не виконає її умови, в значній мірі скорочується, якщо розрахунки по всім угодам проводятьсяна основі способу “поставка проти сплати”, при якому пересування цінних паперів та відповідні виплати готівкою відбуваються в один і той же час та взаємно залежні один від одного з точки зору їх завершення.  
Ризик розрахунків Сторона не виконає своїх зобов’язань перед сторонами-учасницями угоди або ж перед розрахунковим агентом з одної або більше поставок, по одному або більше платежу.  
• Виникаючі ринки, як правило, можуть ефективно переробляти ті об’єми, котрі за місцевими масштабами вважаються нормальними. Однак, як тільки ринок стає популярним серед іноземних інвесторів об’єми торгівлі різко зростають до таких розмірів, справитися з якими стає пошти неможливо. Положення ускладнюється в тих випадках, коли ті ж самі інвестори намагаються отримати короткострокову вигоду шляхом масованих продаж. • Реєстрація акцій може перетворитися в проблему в тих країнах, де ведеться самими компаніями, а не компаніями, що спеціалізуються на реєстрації. Більш того, ці компанії можуть розташовуватися далі від ринку, що також збільшить час на видачу нового сертифіката. Встановлення (або зміна) мінімальної кількості акцій за угодою може звести здатність ринку до проведення розрахунків до нуля. Існують ринки, де не так просто визначити період розрахунків. Можуть навіть існувати два різних цикли: один для розрахунків між прямими учасниками (брокерами) та інший для розрахунків між прямими учасниками та посередніми учасниками( інституційними інвесторами). В інших випадках по поставці цінних паперів продавцем можуть бути впроваджені в один день, а розрахунки з відповідно їх закупки – в іншій. • Операції на багатьох ринках ведуться по принципу пос тавка - проти платежу, таким чином інвестори можуть ризикувати. Позичення цінних паперів в цілому не практикується на виникаючих ринках, головним чином через табу на “короткі продажі”  
       

 

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. III. РИЗИК ТА ПРИБУТКОВІ СТАВКИ
  3. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  4. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  5. Алгоритм розрахунку ризиків за загрозою відмова в обслуговуванні
  6. Аналiз ризику методами iмiтацiйного моделювання
  7. Аналіз в управлінні портфелем цінних паперів.
  8. Аналіз внутрішніх ризиків
  9. Аналіз втрат від маркетингового ризику
  10. Аналіз ефективності системи антиризикованих заходів
  11. Аналіз зовнішніх ризиків
  12. Аналіз кредитного ризику банку




Переглядів: 908

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Країновий ризик | Характерні відмітні риси інвестиційних фондів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.