Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порівняльний аналіз різних схем колективного інвестування

Що стосується питання регулювання, то у багатьох країнах введені тверді схеми контролю і регулювання цього бізнесу. Інвестиційні фонди підкоряються строгим законам і правилам, що дозволяє запобігти скандалам і шахрайству.

Стосовно податкових пільг, уряди багатьох країн розглядають взаємні фонди як найважливіший фактор мобілізації інвестиційних ресурсів і створюють сприятливі податкові режими, що сприяють інвестиціям у ці фонди. У багатьох країнах інвестиційні фонди звільнені від оподатковування. І навіть якщо податкових пільг немає, інвестиційні фонди залишаються податково-привабливими в порівнянні з прямими інвестиціями в акції чи облігації.

Що стосується зручності, то акцію чи пай, легко продати чи купити через брокера, або прямо в керуючій компанії. Учасник фонду має постійне право на частку в доході фонду поза залежністю від терміну, протягом якого він є власником акцій чи паїв фонду. Доход може принести навіть покупка акцій чи паїв фонду на один день.

Що стосується ліквідності, то при виході з колективної схеми, інвестори можуть одержати назад свої гроші звичайно протягом декількох днів. Відкритий інвестиційний фонд зобов'язаний повертати й основну суму, і доход у будь-який час за вимогою вкладників. Акції, випущені закритими інвестиційними фондами, обертаються на ринку як акції звичайних корпорацій, тобто вільно продаються і купуються всіма бажаючими без яких-небудь умов.

Крім того, забезпечується професійне керування.

Основні економічні переваги колективних інвестицій

Важко переоцінити позитивну роль колективні інвестиції в процесі стабілізації фінансової системи як окремих країн і регіонів так і світової економіки в цілому. Найбільш розповсюдженою і перспективною формою колективного інвестування в усьому світі стали інвестиційні фонди.

До головних економічних переваг інвестиційних фондів відносяться:

ефективність і інформаційна прозорість;

• диверсифікованість;

• професійне керування;

• ліквідність;

зручність;

податкові пільги;

• регулювання.

Інвестиційні фонди з'являлися в гострій конкурентній боротьбі з банками й іншими фінансовими установами. Складність цієї конкуренції полягає в тому, що і банки, і страхові компанії, і інвестиційні фонди — посередники. Корисність посередника саме в тім, щоб його послуга була дійсно потрібної, щоб проста людина однозначно розуміла, що без консультанта чи посередника він не обійдеться.

На ринку цінних паперів доходи і вимоги до капіталу вище. Щоб дійсно заробляти на ринку цінних паперів високі доходи, варто укласти великий капітал. Інвестиційні фонди збирають заощадження безлічі вкладників і вкладають їх у безліч цінних паперів, у результаті чого досягається ефект диверсифікованості.

Головне обґрунтування існування й успіхів інвестиційних фондів — саме те, що вони дали можливість рядовим інвесторам одержувати доходи з зовсім нових для них джерел. Останнє означає можливість диверсифікованості вкладень інвестора.

Завдяки інвестиційним фондам інвестори (вкладники) одержали можливість створити диверсифікований інвестиційний портфель, що допомагає знизити некомпенсуємий ризик і збільшити компенсуємий ризик. Така зміна в структурі ризику дає можливість одержати більше компенсації за ризик.

Керуючі присвячують свій час і гроші дослідженням, аналізуючи, які акції й облігації купувати і продавати, і ведуть активну торгівлю з метою приросту вартості капіталу і збільшення загального доходу.

В даний час (як уже відзначалося вище) на фінансовому ринку можна виділити кілька основних форм колективного інвестування: внески в комерційні банки, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії, інвестиційні фонди. У ряді випадків вони істотно відрізняються друг від друга за рівнем прибутковості, ступеня надійності, інформаційної відкритості, ступеня державного регулювання та ін. Форми інвестування порівнюються за рядом найбільш важливих критеріїв:

прибутковість — який рівень прибутковості пропонує інвесторам даний інвестиційний інститут;

надійність — наскільки надійні вкладення в даний інвестиційний інститут;

ліквідність — наскільки легко і швидко можуть бути вилучені вкладені інвестором засоби;

інформаційна відкритість — чи має інвестор можливість одержати повну і достовірну інформацію про використання вкладених їм засобів і про діяльність даного інвестиційного інституту в цілому;

державне регулювання — наскільки повне розроблена нормативна база державного регулювання і наскільки тверда держава регулює даний інвестиційний інститут;

обмеження по мінімальному внеску — чи встановлені обмеження по мінімальному внеску для окремих інвесторів;

резервні вимоги — чи встановлені для даного інвестиційного інституту вимоги по формуванню обов'язкових резервних фондів.


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  3. SWOT-аналіз у туризмі
  4. SWOT-аналіз.
  5. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  6. V. Нюховий аналізатор
  7. АВС (XYZ)-аналіз
  8. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  9. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  10. Акціонерна форма інвестування
  11. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
  12. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі




Переглядів: 488

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характерні відмітні риси інвестиційних фондів | Характеристика закритих та відкритих інвестиційних фондів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.