Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тенденції розвитку ринків європаперів.

Ставши останніми роками одним з найпривабливіших ринків капіталів, ринок європаперів можна умовно розділити на три сектори: 1) короткострокові боргові зобов'язання, 2) євроакції і 3) єврооблігації. Найзначніша частина ринку представлена останніми: об'єм цих боргових зобов'язань, що знаходяться в обігу, складає приблизно одну десяту частину світового ринку облігацій.

Аналіз нинішнього стану світового ринку боргових інструментів переконує у тому, що боротьба з бюджетним дефіцитом не завжди і не для всіх є абсолютним благом. Недолік ліквідних інструментів на ринку може мати для інвесторів такі ж неприємні наслідки, як і ослаблення національної валюти унаслідок непомірного зростання державного боргу. Особливо якщо учасники ринку не готові перемкнутися на нові види інструментів. Якщо в Росії відсутність досить ліквідних боргових інструментів веде до зайвого навантаження на валютний ринок, то специфіка розвинених країн полягає у відсутності достатньої пропозиції довгострокових цінних паперів.

Останнім часом зростання котирувань довгострокових державних облігацій викликало кризу ліквідності, яка, як побоюються маркет-мейкери, може фактично вбити ринок «наддовгострокових облігацій. Дефіцит відповідних паперів утворився в результаті підвищеного попиту на «наддовгі» боргові зобов'язання (так звані ultra-longs), особливо з боку пенсійних фондів і страхових компаній. Вони потребують активів з тривалим терміном погашення, щоб зрівноважити свої довгострокові зобов'язання. Зокрема, пенсійні фонди і страхові фірми пред'являють великий попит на 30-річні облігації, оскільки це типовий термін дії схеми пенсійного страхування.

Криза ліквідності частково є результатом ери збалансованих бюджетів, які дозволили розвиненим країнам скоротити об'єм емісії державних облігацій. Оздоровлення державних фінансів означає, що потреба держави в позикових засобах продовжує падати.

Трейдери, що працюють на ринку державних облігацій, скаржаться, що недолік ліквідності позбавив їх можливості здійснювати «короткі» продажі (short selling), тобто продавати папери, яких у них немає в наявності, з наміром пізніше викупити їх назад за нижчою ціною. Зараз вони не можуть скористатися цією звичною серед маркет-мейкерів практикою, оскільки ціни на довгострокові облігації дуже високі. Трейдери побоюються, що вони можуть виявитися не в змозі викупити актив назад (для того, щоб закрити свою коротку позицію) без великих збитків. Як відомо, «короткі» продажі — один з основних Способів збільшення ліквідності ринку.

На первинному ринку продовжують домінувати інструменти З плаваючою ставкою, оскільки європейські позичальники і інвестори не упевнені в тому, в якому напрямі рухатимуться відсоткові ставки.

Побоювання у європейських емітентів викликала значна пропозиція на світовому ринку облігацій американських корпорацій, деномінованих в євро.

У зв'язку із зміцненням позицій євро по відношенню до долара, що відбувалося останнім часом, державні облігації європейських країн обійшли на ринку боргові інструменти казначейства США. У той же час ціни на облігації країн Азії значно впали після того, як рейтингове агентство Standard & Рооr's знизило кредитний рейтинг Китаю.

Можна виділити наступні зміни в інституційному устрої світових фондових ринків. Наголошується посилення процесів концентрації і збільшення потужності фінансових установ. З кінця 90-х років розвернулася нова хвиля злиття серед банків і компаній по цінних паперах.

У країнах Європейського Союзу об'єднавчі процеси посилилися після введення в обіг євро.

Зростання фінансової потужності іноземних банків означає подальше відставання російського банківського капіталу, послабляючи його відносні позиції в конкурентній боротьбі, що поки що не почалася, за російський ринок.

Процеси концентрації зачіпають і фондові біржі. Відбувається об'єднання фондових бірж на міжнаціональній основі, що у минулому було немислиме.

Технічно об'єднання стало можливе завдяки повсюдному переходу на комп'ютерні технології і розповсюдженню однотипних торгових систем.

Очевидно, що найближчим часом об'єднавчі процеси на міжнаціональній основі продовжуватимуться.

Наступний цікавий напрям змін в архітектурі ринку — зрушення в системі органів регулювання. З кінця 90-х років у ряді країн спостерігається тенденція до зосередження всіх контролюючих функцій над всіма учасниками фінансових ринків (над банками і не банками) в рамках однієї установи. І ліцензування, і пруденціальний нагляд, і контроль за дотриманням чесних правил торгівлі різними фінансовими посередниками на фінансовому ринку опиняються в одному органі, а не в декількох, як це було раніше.

Враховуючи велику соціальну значущість пенсійних фондів, страхових компаній і інвестиційних фондів, у всіх розвинених країнах вони дуже жорстко регулюються державою. У законодавстві багатьох країн існують заборони або дуже великі обмеження на інвестиції в цінні папери з підвищеним ступенем ризику. Такими звичайно вважаються цінні папери неінвестиційного класу — нижчі ВВВ- (по класифікації рейтингового агентства Standard & Рооrs).

З іноземних інституційних інвесторів в Україні представлені в основному так звані хедж-фонди. Хедж-фонди — ті ж інвестиційні компанії (фонди), які, проте, не підпадають під законодавство, регулююче діяльність інвестиційних компаній.

Хедж-фонди представляють дуже невелику частину інституційних інвесторів, хоча в 90-ті роки вони демонстрували найвищі темпи зростання — до 40% в рік.

Нерідко хедж-фонди здійснюють дуже ризиковані операції з використанням позикових засобів, що заборонене у випадку з регульованими інституційними інвесторами. Саме використовування позикових засобів, а також термінових операцій перетворює хедж-фонди на помітних гравців на світових ринках, які в змозі зробити сильний вплив на його функціонування. Роль хедж-фондів на світовому ринку набагато вища за їх частку в загальних активах інституційних інвесторів, яка не перевищує 2%.

Українським компанії вимагається привести бухгалтерську звітність у відповідність з міжнародними стандартами і правильно оформити інвестиційні проекти. Українські компанії стикаються із структурними проблемами, які не дозволяють конкурувати із західними фірмами. Це проблеми бізнесу і маркетингу, висновку акцій і боргових зобов'язань на міжнародні ринки капіталів, ринки з дуже високим рівнем конкуренції. Часто це наслідок недосконалості українського законодавства, перш за все податкового.

Країни Західної Європи, ввівши єдину європейську валюту наочно показали, що шлях створення єдиного «кіберпростору ринків» реальний. Так, останнім часом обговорюється можливе створення валютного союзу країн латиноамериканського торгового угрупування «Меркосур», куди входять Бразилія, Аргентина, Парагваї Уругвай, Болівія і Чилі. У створенні єдиної валюти вони бачивши альтернативу долару в національній економіці.

Проблеми координації своєї валютно-фінансової політик намагаються дозволити і країни Південно-східної Азії. Держав АСЕАН, наприклад, домовилися про об'єднання своїх валютно-фінансових ресурсів, щоб обмежити коливання курсів національних валют.

Всі ці явища на сучасних ринках капіталів і фінансів характеризуються зростаннями як хаосу, так і рівнів локалізації в агрегованій системі.

Економічна суть і роль міжнародного фінансового ринку полягає в перерозподілі ресурсів в глобальному масштабі. Практично у всіх розвинених країнах (а останнім часом і в державах з ринковою економікою, що формується) фінансові ринки мають міжнародні відгалуження. Нерезиденти наділяються правом купувати цінні папери на національних ринках, а деякі емітовані в даній країні цінні папери можуть бути об'єктом паралельних випусків в іноземних фінансових центрах або бути предметом котирувань на їх вторинних ринках.

Нові електронні банківські технології значно збільшують ці можливості, надаючи учасникам точну моментальну інформацію про стан фінансових ринків будь-яких країн і дозволяючи обробляти дані в швидкісному режимі.

Можна чекати, що домінуючі сьогодні ринки інтегруються до такого ступеня, що втратять свою національну суть. На світовому ринку капіталів вже відбулися структурні зміни, обумовлені уніфікацією правил роботи в окремих його сегментах.


Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  7. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  8. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  9. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  10. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  11. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  12. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ




Переглядів: 677

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Напрями розвитку міжнародних ринків фінансових інструментів. | Еволюція світового ринку похідних фінансових інструментів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.