Схеми внутрішньо-цехових мереж напругою до 1000 В.
Електричні мережі цехових споживачів електричної енергії.
Загальні відомості.
Схеми електропостачання приймачів електричної енергії залежать від потужності окремих приймачів, їх кількості, розподілу по території і інших факторів і повинні відповідати наступним вимогам:
1) забезпечувати необхідну надійність електропостачання в залежності від категорії приймачів;
2) бути зручними в експлуатації;
3) мати оптимальні техніко-економічні показники за капітальними витратами, витратами кольорових металів, експлуатаційним витратам і втратам електричної енергії;
4) допускати застосування індустріальних і швидкісних способів монтажу;
Цехові мережі систем трифазного струму, напругою до 1 000 В виконуються за схемами: радіальною, магістральною, мішаною і замкнутою. Мережі постійного струму напругою 220 В виконуються за магістральними і радіальними схемами.
Ділянка електромережі, що живить окремий приймач електричної мережі називається відгалуженням. Ділянка електромережі, що живить групи приймачів чи групи розподільчих пристроїв – магістраллю.
Рис. 1. Радіальна схема мережі.
В радіальній мережі (рис.1) від розподільчого щита трансформаторної підстанції (ТП) 1 відходять живлячі магістралі до головних розподільчих шаф 2.
Чисто магістральна мережа застосовується по так званій схемі блок – трансформатор – магістраль (БТМ) чи блок – перетворювач – магістраль (БПМ) (рис.2).