Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Компенсація реактивної потужності в електричних мережах загального призначення напругою до 1кВ

 

До мереж напругою до 1кВ на підприємствах підключається більшість приймачів реактивної потужності. Мережі напругою 380-660 В електрично більш віддалені від джерел живлення, тому передача реактивної потужності в мережу низької напруги потребує збільшення перерізів проводів і кабелів, підвищення потужності силових трансформаторів і супроводжується втратами активної і реактивної потужності. Затрати, обумовлені перерахованим факторами, можна зменшити, якщо здійснювати компенсацію реактивної потужності безпосередньо в мережі низької напруги.

Джерелами реактивної потужності в мережі низької напруги є СД напругою 380-660 В і конденсаторні батареї. Недостаюча частина (некомпенсоване реактивне навантаження низької напруги) покривається перетоком реактивної потужності реактивної потужності з мережі високої напруги .

При розв’язку задач компенсації реактивної потужності необхідно встановити оптимальне співвідношення між джерелами реактивної потужності низької і високої напруги, приймаючи до уваги втрати електричної енергії на генерацію реактивної енергії джерелами низької і високої напруги, втрати електричної енергії на передачу , з мережі високої напруги в мережу низької напруги і подорожчання цехових трансформаторних підстанцій у випадку завантаження їх реактивною енергією.

Вибір оптимальної потужності низьковольтних батарей конденсаторів (НБК) здійснюють одночасно з вибором цехових трансформаторних підстанцій (див. “Цехові електричні мережі” (“Вибір кількості і потужності цехових трансформаторів з врахуванням компенсації реактивної потужності”)). Розрахункову потужність НБК округляють до найближчого стандартного значення потужності комплектних конденсаторних установок (ККУ). Основні технічні характеристики НБК подані в довідниковій літературі.

Для кожної цехової трансформаторної підстанції розглядають можливість розподілу знайденої потужності НБК в цеховій мережі. Критерієм доцільності такого рішення є зниження приведених затрат, що обумовлене розвантаженням мережі низької напруги від реактивної потужності.

Якщо розподільча мережа виконана тільки кабельним лініями, то ККУ будь-якої потужності рекомендується приєднувати безпосередньо до шин цехової трансформаторної підстанції. При живленні від одного трансформатора двох і більше магістральних шинопроводів до кожного з них приєднують тільки по одній НБК. Загальне розрахункове навантаження розподіляють між шинопроводами пропорційно до їх сумарного навантаження.

Для схем з магістральними шинопроводами ККУ одинарною потужністю до 400 кВАр під’єднують до мережі без додаткового встановлення відключаючого апарату (через встановлення останнього в комплекті ККУ), а при потужності більше 400 кВАр – через відключаючий апарат з виконанням вимог ПУЕ.

При одинарному магістральному шинопроводі передбачають встановлення не більше двох близьких за потужністю ККУ сумарною потужністю .

 


Читайте також:

  1. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  3. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  4. Адресація в IP-мережах
  5. Активна та повна потужності
  6. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  7. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  8. Бізнес-планування, його суть та призначення
  9. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
  10. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  11. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 1465

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв. | Компенсація реактивної потужності в електричних мережах загального призначення на напрузі 6-10 кВ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.