Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Європейська валютна система.

Європейська валютна система (ЄВС) - це визначені правила роз­рахунків між групою країн-членів ЄС. Це замкнуте валютне угрупо­вання, до складу якого у 1979 р. увійшли: ФРН, Франція, Італія, Бельгія, Нідер­ланди, Люксембург, Данія, Ірландія, Великобританія, Іспанія, а пізніше Ісландія, Португалія, Греція.

ЄВС базується на трьох основних елементах : спеціальній європейській валютній одиниці; механізмі валютних курсів та інтервенцій; механізмі кредитування.

З моменту створення і до 1 січня 1999 року спеціальною європейською розрахунковою одиницею був визнаний ЕКЮ - спеціальний запис на рахунках Європейського фонду валютного співробітництва. Він використовувався як розрахункова база для визначення бюджету ЄС, для розрахунку центральних валютних курсів, як розрахункова і кредитна одиниця між центральними банками, а також як база для розрахунку відхилень різних валютних курсів. Квота національних валют в структурі ЕКЮ визначалася економічним потенціалом країн (їх часткою у сукупному ВНП та товарообігу країни)

З 1 січня 1999 р. в Європі почав діяти Економічний і валютний союз з введенням в обіг єдиної для Євросоюзу валюти - євро. Остаточний список держав, які готові до впровадження євро, був затверджений глава­ми держав і урядів країн на саміті 2 травня 1998 р.у Брюсселі. Згідно з цим списком до монетарного союзу у січні 1999 р. приєдналися 11 з
15 країн Європейського Союзу - Бельгія, Німеччина, Іспанія, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Австрія, Португалія і Фінлян­дія. Утрималися від вступу Англія, Швеція, Данія, а Греція не пройшла за макроекономічними показниками.

Отже, з 1 січня 1999 р. євро замінив національні валюти держав у безготівкових розрахунках, а банкноти і монети будуть введені в обіг лише з 1 січня 2002 р.

Механізм валютних курсів та інтервенцій базується на двосторон­ніх центральних курсах, щодо яких встановлюються допустимі межі коливання. Країни-члени ЄС зобов’язані підтримувати коливання валют­них курсів у межах +- 2,25%, за винятком італійської ліри, коливання якої можуть досягти +- 6%. Після кризи 1993 р. межі коливання розширились до 15% для усіх валют, крім німецької марки і гульдена, для яких зберігся рівень +-2,25%. Підтримують валюти в цих межах за допомогою валют­них інтервенцій центральних банків.

Інтервенції центральних банків для підтримання двосторонніх валютних курсів в межах допустимих коливань повинні проводитись у валютах-учасницях. Але, оскільки центральні банки не тримають у своїх портфелях валюти країн ЄС, то вони змушені в рамках ЄВС погоджувати взаємні найкороткостроковіші кредитні лінії без обмеження сум. Залік зустрічних вимог проходить через Європейський фонд валютного співро­бітництва. Центральні банки зобов’язані депонувати в цьому Фонді 20% своїх золотовалютних запасів і їм надається еквівалентна вартість в європейській валютній одиниці. Якщо після інтервенції є залишки, то про це повідомляється Фонду, який проводить кліринг цих сальдо.

Механізм кредитування визначає умови надання кредитної фінансової допомоги тим урядам, котрі відчувають фінансові труднощі у підтримуванні ринков

 


Читайте також:

  1. Агроценоз як система.
  2. Банківська система.
  3. Біржова валютна торгівля та ступінь валютного регулювання і контролю
  4. Бреттонвудська валютна система
  5. Бюджет і бюджетна система.
  6. Бюджет і бюджетна система.
  7. Бюджетний устрій та бюджетна система.
  8. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  9. Валютна біржа
  10. Валютна інтеграція і оптимальні валютні зони
  11. Валютна позиція банку та її врахування в бухгалтерських записах за операціями в іноземній валюті
  12. Валютна політика держави.




Переглядів: 744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Світова валютна система: поняття, основні елементи, етапи становлення. | Вартість валюти та валютний курс.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.