Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Європейська валютна система.

Європейська валютна система (ЄВС) - це визначені правила роз­рахунків між групою країн-членів ЄС. Це замкнуте валютне угрупо­вання, до складу якого у 1979 р. увійшли: ФРН, Франція, Італія, Бельгія, Нідер­ланди, Люксембург, Данія, Ірландія, Великобританія, Іспанія, а пізніше Ісландія, Португалія, Греція.

ЄВС базується на трьох основних елементах : спеціальній європейській валютній одиниці; механізмі валютних курсів та інтервенцій; механізмі кредитування.

З моменту створення і до 1 січня 1999 року спеціальною європейською розрахунковою одиницею був визнаний ЕКЮ - спеціальний запис на рахунках Європейського фонду валютного співробітництва. Він використовувався як розрахункова база для визначення бюджету ЄС, для розрахунку центральних валютних курсів, як розрахункова і кредитна одиниця між центральними банками, а також як база для розрахунку відхилень різних валютних курсів. Квота національних валют в структурі ЕКЮ визначалася економічним потенціалом країн (їх часткою у сукупному ВНП та товарообігу країни)

З 1 січня 1999 р. в Європі почав діяти Економічний і валютний союз з введенням в обіг єдиної для Євросоюзу валюти - євро. Остаточний список держав, які готові до впровадження євро, був затверджений глава­ми держав і урядів країн на саміті 2 травня 1998 р.у Брюсселі. Згідно з цим списком до монетарного союзу у січні 1999 р. приєдналися 11 з
15 країн Європейського Союзу - Бельгія, Німеччина, Іспанія, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Австрія, Португалія і Фінлян­дія. Утрималися від вступу Англія, Швеція, Данія, а Греція не пройшла за макроекономічними показниками.

Отже, з 1 січня 1999 р. євро замінив національні валюти держав у безготівкових розрахунках, а банкноти і монети будуть введені в обіг лише з 1 січня 2002 р.

Механізм валютних курсів та інтервенцій базується на двосторон­ніх центральних курсах, щодо яких встановлюються допустимі межі коливання. Країни-члени ЄС зобов’язані підтримувати коливання валют­них курсів у межах +- 2,25%, за винятком італійської ліри, коливання якої можуть досягти +- 6%. Після кризи 1993 р. межі коливання розширились до 15% для усіх валют, крім німецької марки і гульдена, для яких зберігся рівень +-2,25%. Підтримують валюти в цих межах за допомогою валют­них інтервенцій центральних банків.

Інтервенції центральних банків для підтримання двосторонніх валютних курсів в межах допустимих коливань повинні проводитись у валютах-учасницях. Але, оскільки центральні банки не тримають у своїх портфелях валюти країн ЄС, то вони змушені в рамках ЄВС погоджувати взаємні найкороткостроковіші кредитні лінії без обмеження сум. Залік зустрічних вимог проходить через Європейський фонд валютного співро­бітництва. Центральні банки зобов’язані депонувати в цьому Фонді 20% своїх золотовалютних запасів і їм надається еквівалентна вартість в європейській валютній одиниці. Якщо після інтервенції є залишки, то про це повідомляється Фонду, який проводить кліринг цих сальдо.

Механізм кредитування визначає умови надання кредитної фінансової допомоги тим урядам, котрі відчувають фінансові труднощі у підтримуванні ринков

 


Читайте також:

 1. Агроценоз як система.
 2. Банківська система.
 3. Біржова валютна торгівля та ступінь валютного регулювання і контролю
 4. Бреттонвудська валютна система
 5. Бюджет і бюджетна система.
 6. Бюджет і бюджетна система.
 7. Бюджетний устрій та бюджетна система.
 8. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
 9. Валютна біржа
 10. Валютна інтеграція і оптимальні валютні зони
 11. Валютна позиція банку та її врахування в бухгалтерських записах за операціями в іноземній валюті
 12. Валютна політика держави.
Переглядів: 306

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Світова валютна система: поняття, основні елементи, етапи становлення. | Вартість валюти та валютний курс.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.