Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція № 3. Організація навчального

процесу в університеті.

 

Форми навчання у вищому навчальному закладі:

1. денна (очна);

2. вечірня;

3. заочна, дистанційна;

4. екстернатна.

Екстернатна форма навчання – самостійне вивчення навчальних дисциплін, складання у ВНЗ заліків, екзаменів та проходження інших форм підсумкового контролю, передбачених навчальним планом.

Формами організації навчального процесу в умовах КМСОНП є: лекційні, практичні, семінарські, лабораторні та індивідуальні заняття, всі види практик та консультацій, виконання самостійних завдань студентів та інші форми і види навчальної та науково-дослідницької діяльності студентів.

Організаційно-методичне забезпечення КМСОНП передбачає використання всіх документів, регламентованих чинною нормативною базою щодо вищої освіти, адаптованих і доповнених з урахуванням особливостей цієї системи.

Регламент – це зведена система правил, які визначають порядок організації і діяльність університету.

Основні регламентні заходи:

1. робочий час;

2. навчальний тиждень;

3. регламент роботи керівних органів університету;

4. засідання громадських організацій університету.

5. оперативні регулярні заходи.

Структура ХНТУ визначається ректором відповідно до чинного законодавства та головних завдань ХНТУ. Структурними підрозділами вищого навчального закладу є факультети, інститути, філії, кафедри, технікуми, аспірантура, докторантура, центри, лабораторії, курси, підрозділи перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців, бібліотеки, навчально-методичні кабінети, навчально-виробничі та творчі майстерні, навчально-дослідні господарства, виробничі структури, видавництва, заклади культурно-побутового призначення та інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законодавством.

Структурні підрозділи Херсонського національного технічного університету створюються відповідно до чинного законодавства, головних завдань діяльності вищого навчального закладу України, потреб і програм соціально-економічного розвитку регіону і країни та функціонують згідно з окремими положеннями, що розробляються і затверджуються ХНТУ. Структурні підрозділи підпорядковані безпосередньо ректору, який визначає напрями їх основної діяльності, порядок фінансово-господарської діяльності, структуру управління та умови використання матеріально-технічної бази, умови оплати та стимулювання праці, призначає їх керівників. Структурні підрозділи можуть бути будь-яких типів і мати права, надані статусом і рівнем акредитації університету, а також окремі права юридичної особи. Перелік і функції структурних підрозділів визначаються університетом.

 

 

Лекція № 5. Бібліотека університету і правила користування її фондами

 

Бібліотека - інтелектуальний центр наукових досліджень

Бібліотека - ( від грец. biblio - книга, thekе - сховище), сягає своїми коріннями III тис. до н. є. як сховище пам'яток шумерської культури, де зберігалися десятки тисяч глиняних пластинок з клинописними текстами у Месопотамії, Систематизовані за змістом пластинки розташовували у ящиках або закритих корзинах і до них додавали своєрідні каталоги - етикетки, які визначали зміст текстів» що знаходяться у сховищах.

Систему письма, що виникла у шумерів, клинопис, пізніше у II -1 тис. до н. є. запозичили вавилонці, ассирійці та інші народи Стародавнього Сходу.

Використовуючи культурну спадщину шумерської епохи, вавилонці створили літературу, яка досягла свого розквіту у II тис. до н. є. У вавилонських бібліотеках зберігалися зафіксовані на пластинках із металу, дерева, глини, слонової кістки історичні легенди і літописи» драматичні, релігійно - філософські і культово - службові твори. Особливе місце займав збірник законів царя Хаммурапі.

Найбільшою бібліотекою Стародавнього світу є бібліотека царя Ассирії Ашшурбаніпала. Він зібрав літературу на кількох мовах. У ній зберігалися медичні трактати і граматичні довідники, книги релігійного змісту і міфи, літописи ассирійських царів, записи астрологічних спостережень. Загинула бібліотека під час вавилонської війни.

У Стародавньому Єгипті для рукописних книг почали використовувати папірус. Стебла його у формі свитків були використані як основа для рукописних книг. Назву «папірус» поширено було і на сам рукопис. У VII єт. до н. є, папірусні свитки з явились у Греції» а потім у Стародавньому Римі. Порівняно з глиняними плитками папірус забезпечував рукописним документам більш компактну форму, але він був ламким і недовговічним, тому провадилися дослідження у пошуках нових матеріалів для виготовлення книг,

Бібліотеки у Стародавньому Єгипті вважали зосередженням мудрості. Існували вони здебільшого при храмах. При багатьох бібліотеках навчалися писці, які вели облікові записи коштів, господарських операцій, Є відомості про книгосховище єгипетського царя Рамзеса II, заснованого у 1300р. до н. є., де зберігалися релігійні твори, пророцтва, повісті, математичні і медичні трактати.

УIII - II ст. до н. є., в епоху проникнення греків на Схід, книга стала необхідним джерелом відомостей про світ,

На зміну папірусним свиткам у Ш ст. до н. є. прийшли плоскі форми пергаменту( від імені м» Пергам у Малій Азії). Виготовляли пергамент із не дублених телячих і свинячих шкір. Писали на ньому із обох сторін.

Виникнення книгодрукування відносять до середини XV ст., коли у Німеччині Йоган Гутенберг виготовив із виноробного преса друкарський верстат( 1448р.). Перші слов’янські книги з явилися спочатку у Чехії* потім у Польщі, в XV - на початку ХVІ ст. книги почали видавати церковнослов’янською мовою. Офіційним книгодрукуванням у Росії вважають 1564р., коли Іван Фєдоров і Петро Мєтиславець надрукували першу книгу «Апостол» у Москві церковнослов’янською мовою. Пізніше вони ж продовжили книгодрукування у Львові та інших містах України.

У XI - XII ст.. уже існували бібліотеки при монастирях і соборах у Києві, Новгороді, Чернігові, Владимирі. Є відомості про бібліотеки у Києва - Печерському, Соловецькому, Кирило - Білозерському та інших монастирях. До наших днів збереглася бібліотека Софійського собору у Новгороді, книжковий фонд її налічує близько 1000 рукописних книг у стародруках.

У 20 - ЗО роки нинішнього століття організовані в Україні державні бібліотеки. Тепер провідне місце займають масові і наукові бібліотеки.

Масові бібліотеки в Україні мають універсальні фонди. Вони задовольняють широкі читацькі запити - від художньої літератури до навчальної, науково - популярної і навіть спеціальної з усіх основних галузей знань,

Наукові бібліотеки забезпечують учених і спеціалістів літературою з відповідних галузей знань, виконують роботи* спрямовані на підготовку і підвищення кваліфікації кадрів науково - дослідного фаху.

Бібліографічні джерела економічної інформації

Бібліографія ( від грец. biblion - книжка, grapho - пишу) - це галузь знання про методи і способи складання покажчиків, списків, оглядів друкованих творів. Завдання бібліографії полягає у реєстрації друкованих творів з певної галузі знань, окремої проблеми* теми* Подається вона у наукових дослідженнях у вигляді переліку книг, журналів і статей із посиланням на місце і рік опублікування, видавництво та ін.

Бібліографічні джерела економічної інформації являють собою сукупність літературно оформлених робіт* випущених видавництвами або депонованих у закладах науково - технічної інформації. Залежно від цільового призначення бібліографічні літературні джерела економічної інформації поділяють на такі види :

♦ Праці відомих представників економічної думки

♦ Статистичні матеріали

♦ Науково - дослідна література

♦ Навчальна література

♦ Науково - популярна література

♦ Практичні посібники

♦ Довідкова література.

Статистичні матеріали - відомості про розвиток національної економіки, подані у вигляді таблиць, узагальнених у щорічних статистичних збірниках, що видаються Держкомстатом України.

Науково - дослідна література видається у вигляді монографій, узагальнюючих наукові праці, збірників статей, в яких висвітлюються різні проблеми економічних наук, розробляються питання розвитку країни.

Навчальна література - це видання літератури з питань економічних дисциплін, призначених для підготовки спеціалістів у області економіки, економічної освіти працівників підприємств, корпорацій та ін.

Практичні посібники - це видання, розраховані на задоволення потреб окремих категорій спеціалістів галузей економіки в їх повсякденній практичній діяльності. Це література з питань бухгалтерського обліку, статистики, аудиту, фінансів, планування і організації виробництва.

Довідкова література - призначена для різних фактографічних довідок, складається із двох великих груп :

♦ Видання на допомогу науковим працівникам і спеціалістам галузей
господарства, викладачам і студентам вузів, керівному складу Структура й організація економічної бібліографії

Залежно від функцій та призначення економічна бібліографія поділяється на науково - допоміжну та рекомендаційну.

Науково - допоміжна бібліографія найбільш повно і всебічно інформує наукових працівників і спеціалістів галузей національної економіки про економічну літературу, яка сприяє розвитку науки і виробництва.

Рекомендаційна економічна бібліографія виконує виховну функцію. Пропагуючи кращу, видану останніми роками економічну літературу, вона сприяє економічному вихованню працівників, розширенню їх економічного світогляду.

В Україні створено систему бібліотек та інших закладів, які займаються бібліографією економічної літератури.

Залежно від форми і повноти змісту посібників в економічній бібліографії склалися такі типи бібліографічних покажчиків :

♦ Загальноекономічні - універсальні посібники, що включають літературу кола галузей і проблем економічної науки. У цих покажчиках література групується за тематичним та галузевим покажчиками.

♦ Галузеві - посібники, що представляють бібліографію з питанням будь--якої галузі економічної науки.

♦ Тематичні - групують бібліографію за тематичними ознаками за межами окремих економічних наук. Такими покажчиками є посібники з міжгалузевих і галузевих економік.

♦ Персонали - групують літературу за авторською належністю - вченими-економістами, великими спеціалістами національної економіки.

Основними видами характеристики друкованих творів є підприємств (енциклопедії, словники, довідники з галузей економіки, календарі господарника, хронічки економічних подій).

♦ Література для певних категорій спеціалістів галузей економіки.

Важливим бібліографічним джерелом оперативної економічної інформації, що викориcтовуєтьcя в наукових дослідженнях, є періодичні видання.

До них відносять газети і журнали, що висвітлюють усі питання економічної науки або ряду основних її галузей. Кожне періодичне видання має свого видавця - відомство, науково - дослідний заклад, юридичних і фізичних засновників.

Вивчення бібліографічних джерел економічної інформації спрямоване на прискорення пошуку необхідних даних для дослідження економічних процесів і розробки науково обґрунтованих пропозицій щодо їх удосконалення з метою одержання найбільшої ефективності при мінімальних витратах.

ü Бібліографічний запис

ü Реферат.

Бібліографічний запис - це опис друкованого твору, що включає відомості про його автора, назву роботи, місце видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок, а для журнальних статей - назву журналу, рік видання, номер сторінки.

Реферат — коротке викладання змісту наукової праці, як опублікованої так і депонованої.

Структура і організація економічної бібліографії є систематизація знань попередніх дослідників, для розвитку науки еволюційним напрямком.

Інформаційно - пошукові мови бібліографічних фондів

Основою інформаційно-пошукового апарату бібліотек є каталоги

- упорядковані сукупності карток, що включають в себе бібліографічний опис літературних джерел.

Формуються основні каталоги або за принципом алфавіту, або за іншим принципом систематизації знань. Крім основних каталогів, створюються допоміжні: каталог періодики, картотеки статей і рецензій. У картотеках відомості зберігаються лише до моменту видання бібліографічного покажчика, який включає в себе відповідні публікації.

Основними каталогами є:

> Систематичний каталог

> Алфавітний каталог.

Систематичний каталог формується згідно з діючою класифікацією науки. Проблеми науки мають відповідні цифрові чи буквено-цифрові позначення (індекси), сукупність яких ієрархічно реалізується у розділах, підрозділах, рубриках каталогу.

Алфавітний каталог складається у суворій послідовності алфавіту. При цьому береться спочатку перша буква слова, за яким йде опис, потім

- друга і т.д. залежно від кількості авторів, наявності спеціального,
титульного редактора першим словом, за яким здійснюється опис
літературного джерела та його розміщення у каталозі, може бути
прізвище або перше слово назви публікації.

Формування і управління бібліографічними фондами та використання осу наукових дослідженнях основане на міжнародних інформаційно-пошукових мовах, чим забезпечується інтернаціоналізація науки.

 

Лекція № 6. Загальні положення про студентське самоврядування

Самоврядування студентів ХНТУ - це самостійна громадська діяльність студентів, яка спрямована на захист та задоволення законних соціальних, творчих, духовних та інших інтересів студентів університету, а також реалізації функцій управління університетом, визначених Положенням про Студентське самоврядування в ХНТУ і затверджених ректором ХНТУ.

Самоврядування має на меті сприяти сумлінному виконанню студентами своїх обов'язків, захищати їхні законні права та інтереси, а також надавати їм можливості гармонійного, творчого й інтелектуального розвитку, умови для самореалізації в інтересах особистості, суспільства і держави.

Студентська Рада ХНТУ діє на основі принципів добровільності, демократичності, законності та гласності і виражає інтереси всіх студентів університету, незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. У своїй діяльності студрада керується чинним законодавством України, рішеннями Міністерства освіти і науки України, Статутом ХНТУ та Положенням про Студентську Раду ХНТУ.

У вищих навчальних закладах створюються органи студентського самоврядування. Органи студентського самоврядування сприяють гармонійному розвитку особистості студента, формуванню у нього навичок майбутнього організатора, керівника. Органи студентського самоврядування вирішують питання, що належать до їх компетенції.

Рішення органів студентського самоврядування мають дорадчий характер.

У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.

Основними завданнями органів студентського самоврядування є:

- забезпечення і захист прав та інтересів студентів, зокрема стосовно організації навчального процесу;

- забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;

- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;

- сприяння створенню відповідних умов для проживання і відпочинку студентів;

- сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами;

- організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями;

- сприяння працевлаштуванню випускників;

- участь у вирішенні питань міжнародного обміну студентами.

Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.

Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) студентів вищого навчального закладу, які:

- ухвалюють Положення про студентське самоврядування;

- обирають виконавчі органи студентського самоврядування та

- заслуховують їх звіти;

- визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.

Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентські деканати, ради тощо).

Задля забезпечення умов всебічного і вільного розвитку особистості студента студрада спрямовує свою діяльність за різними напрямками: науково-дослідницький, культурний, громадський, спортивний тощо. Найактуальнішим питанням для кожного студента всіх часів залишається порозуміння з адміністрацією університету та його професорсько-викладацьким складом, і саме зв'язуючою ланкою в цій системі є Студентська Рада, яка сприяє встановленню гармонійних відносин та захищає права і інтереси студентів. Важливим аспектом в діяльності студради є пропаганда здорового способу життя та активного, цікавого і корисного використання вільного часу. Студентська Рада ХНТУ плідно співпрацює зі студентськими організаціями інших вищих навчальних закладів, представляє університет у місцевих, регіональних і всеукраїнських студентських та молодіжних організаціях, що надає можливості встановленню нових контактів, реалізації спільних проектів, обміну досвідом.

Основні функції, завдання та напрями діяльності студентського самоврядування.

Студентське самоврядування:

сприяє формуванню у студентів університету патріотичних почуттів, поваги до України, рідного міста та альма-матер, а також почуттів національної свідомості, гідності;

- забезпечує захист прав та інтересів студентів, сприяє задоволенню їх потреб у сфері навчання, побуту, оздоровлення, відпочинку тощо;

- допомагає адміністрації університету в організації навчально-виховної роботи в університету та на факультетах і сприяє її проведенню;

координує діяльність старост академічних груп;

- здійснює контроль за дотриманням студентами дисципліни та правил внутрішнього розпорядку;

- сприяє створенню умов для вільного розвитку особистості студента шляхом його залучення до різноманітних видів творчої діяльності - науково-дослідницької, технічної, культурної, громадської, спортивної тощо;

бере участь в організації дозвілля та відпочинку студентів: проводить вечори відпочинку, дискотеки, конкурси, огляди, свята, конференції, спортивні заходи, днів факультетів, тощо;

- пропагує здоровий спосіб життя, запобігає вчиненню студентами правопорушень, а також вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, тощо;

- залучає студентів до участі в охороні громадського порядку на території університету;

- створює за узгодженням з адміністрацією університету у встановленому чинним законодавством порядку різні студентські гуртки, об'єднання, клуби за інтересами, конструкторські бюро, студентські підприємства тощо;

- може виступати засновником благодійних фондів;

- організовує співробітництво зі студентськими організаціями інших вищих навчальних закладів, представляє університет у місцевих, регіональних і всеукраїнських студентських та молодіжних організаціях;

- представляє університет у міжнародних студентських та молодіжних організаціях, взаємодіє з органами студентського самоврядування університетів зарубіжних країн, займається організацією міжнародних освітніх, наукових, культурних та спортивних студентських обмінів;

- здійснює пошук робочих місць для студентів університету, сприяє створенню нових робочих місць для студентів у рамках університету, а також сприяє працевлаштуванню випускників.

Права та обов'язки органів студентського самоврядування

Органи студентського самоврядування:

- допомагають адміністрації університету у виконанні завдань навчально-виховної роботи;

- допомагають адміністрації університету у роботі, спрямованій на поліпшення умов, якості навчання та відпочинку студентів, реалізації їх творчого потенціалу;

- регулярно інформують студентів з усіх питань життя університету, що їх стосуються;

- звітують перед студентами університету про виконану роботу;

- беруть участь у формуванні студентських фракцій у Вченій Раді університету;

- аналізують та узагальнюють зауваження та пропозиції студентів щодо організації навчального процесу та інших питань життєдіяльності університету і звертаються до адміністрації з пропозиціями щодо їх вирішення;

- вносять пропозиції щодо контролю за якістю навчального процесу, беруть участь у вирішенні конфліктних ситуацій, що виникають між студентами, студентами та представниками адміністрації або викладачами;

- вносять пропозиції щодо залучення коштів університету для реалізації заходів, передбачених програмою діяльності органів студентського самоврядування;

- беруть участь у вирішенні спірних питань пов'язаних з накладанням дисциплінарних стягнень на студентів, що порушили правила внутрішнього розпорядку університету;

- одержують від адміністрації університету об'єктивну і повну інформацію з питань, що стосуються студентів, здійснюють її аналіз та пропонують відповідні заходи;

- беруть участь у розробці документів, що регламентують діяльність університету з усіх питань, пов'язаних із студентським життям;

беруть участь в інформатизації університету;

- проводять роботу, спрямовану на підтримання високого рівня іміджу університету.

Організаційна структура студентського самоврядування

Студентське самоврядування функціонує на рівні: академічних груп, курсів та університету в цілому.

Головною структурною одиницею системи студентського самоврядування є: на рівні курсу - академічна група. В університеті створюються і діють органи студентського самоврядування: Студентська рада університету; Виконавчий комітет Студентської ради університету; Студентські ради курсів.

Студентське самоврядування університету

Конференція студентів університету: Вищим органом студентського самоврядування університету є Конференція студентів університету. На розгляд Конференції виносять найважливіші питання студентського життя, визначені основними напрямами діяльності студентського самоврядування.

Делегатів на Конференцію студентів університету обирають на Конференціях студентів академічних груп за нормою представництва, яку визначає Студентська рада університету.

Загальна кількість делегатів має бути не менше 3% від кількості студентів університету.

До складу делегатів Конференції студентів університету за посадами входять члени Студентської ради університету, голова профспілкового комітету студентів університету (за згодою).

Конференцію студентів університету скликає Студентська рада університету за власним рішенням або на вимогу не менше ніж 30% студентів університету, або за ініціативою ректорату університету.

Конференцію студентів університету проводять не рідше одного разу на навчальний рік. Засідання Конференції є правомочним за наявності не менше 2/3 від загальної кількості делегатів.

Рішення Конференції приймають шляхом прямого голосування простою більшістю голосів присутніх делегатів Конференції. Протокол Конференції підписують головуючий та секретар Конференції. Рішення Конференції студентів університету є обов'язковими для виконання органами студентського самоврядування та носять рекомендаційний характер для адміністрації університету.

Конференція студентів університету:

- обирає голову Студентської ради університету;

- обирає заступника голови та секретаря Студентської ради університету за поданням голови Студентської ради університету;

- заслуховує звіт голови Студентської ради університету;

- ухвалює Положення про студентське самоврядування ХНТУ, вносить зміни та доповнення до нього;

- визначає чергові завдання, стратегію і напрями дій студентського самоврядування університету.

Студентська рада університету: Вищим представницьким органом студентського самоврядування університету є Студентська рада університету. До складу Студентської ради університету входять голова Студентської ради університету, секретар Студентської ради університету, заступники голови Студентської ради університету, голови Студентських рад курсів, повноважний представник профспілкового комітету студентів університету (за згодою).
Засідання Студентської ради університету відбуваються не рідше одного разу на місяць. Позачергові засідання скликає голова Студентської ради університету за власним рішенням або на вимогу не менше ніж 1/3 членів Студентської ради університету. Засідання Студентської ради університету є правомочним за наявності не менше 2/3 членів Студентської ради університету. Рішення Студентської ради університету приймають шляхом прямого голосування простою більшістю голосів присутніх членів Студентської ради університету. Рішення Студентської ради університету підписує голова Студентської ради університету та секретар Студентської ради університету. Рішення Студентської ради університету є обов'язковими для виконання головою Студентської ради університету, членами Студентської ради університету та членами виконавчого комітету Студентської ради університету.

Студентська рада університету:

- організовує діяльність студентського самоврядування університету;

- здійснює організаційне керівництво діяльністю студентського самоврядування в університеті;

- визначає позицію студентського самоврядування в університеті з актуальних питань студентського життя;

- представляє студентське самоврядування університету в органах управління університетом, органах місцевої та державної влади, місцевих, регіональних, всеукраїнських та міжнародних громадських організаціях;

- приймає рішення в межах своїх повноважень;

- скликає Конференцію студентів університету;

- формує перелік відділів Виконавчого комітету Студентської ради університету;

- обирає керівників відділів Виконавчого комітету Студентської ради університету за поданням голови Студентської ради університету;

- щомісяця заслуховує звіти керівників відділів Виконавчого комітету Студентської ради університету;

- бере участь у формуванні студентської фракції у Вченій Раді університету згідно з квотами, передбаченими Статутом ХНТУ;

- вирішує питання про входження до регіональних, всеукраїнських та міжнародних об'єднань, спілок та союзів, укладає з ними відповідні угоди;

- заслуховує щорічні звіти керівників органів студентського самоврядування університету;

- звітує про свою роботу на Конференції студентів університету.

Голова Студентської ради університету: Голова Студентської ради університету обирається на Конференції студентів університету з числа студентів і аспірантів університету прямим голосуванням терміном на один рік. Реєстрація кандидатів на посаду голови Студентської ради університету здійснюється Студентською радою університету на підставі особистої заяви кандидата або подання студентських колективів (котре оформлюються протоколом), які подаються не пізніше 5 робочих днів до дати проведення Конференції студентів університету.

Розпорядження голови Студентської ради університету є обов'язковими для членів Студентської ради університету та членів Виконавчого комітету Студентської ради університету.

Голова Студентської ради університету:

- дотримується чинного законодавства;

- виконує рішення Конференції студентів університету;

- виконує рішення Студентської ради університету;

- щорічно звітує про результати діяльності Студентської ради університету;

- здійснює організаційне керівництво Студентською радою університету;

- здійснює організаційне керівництво Виконавчим комітетом Студентської ради університету;

- розподіляє обов'язки між заступниками голови Студентської ради університету;

- головує на засіданнях Студентської ради університету;

- здійснює представницькі функції;

- підписує від імені Студентської ради університету усі види угод та інші документи;

- може делегувати окремі повноваження своїм заступникам, іншим членам Студентської
ради університету та членам Виконавчого комітету університету.

Секретар Студентської ради університету: Секретаря Студентської ради університету обирає Конференція студентів університету за поданням голови Студентської ради університету терміном на один рік. Секретар є обраним, якщо за нього проголосувала більшість членів Конференції студентів університету.

Секретар Студентської ради університету:

- веде протокол засідань Студентської ради університету;

- разом із головою Студентської ради університету підписує від імені Студентської ради університету усі види угод та інші документи;

- організовує роботу секретаріату.

Перший заступник голови Студентської ради університету: Першого заступника голови Студентської ради університету обирає Конференція студентів університету за поданням голови Студентської ради університету терміном на один рік. Перший заступник голови Студентської ради університету:

- здійснює повноваження голови Студентської ради університету за відсутності голови Студентської ради університету;

- здійснює їхні повноваження за дорученням голови Студентської ради університету;

- допомагає голові Студентської ради університету у його повсякденній роботі.

Заступник хшювиОг^евтської радиуніверситету; Заступника голови Студентської ради

університету обирає Студентська рада університету з числа студентів і аспірантів університету за поданням голови Студентської ради університету терміном на один рік. Заступник голови Студентської ради університету:

- здійснює повноваження голови Студентської ради уншерситету відповідно до розподілу обов'язків;

- здійснює відповідно до розподілу обов'язків керівництво роботою напрямів діяльності Студентської ради університету;

- здійснює інші повноваження за дорученням голови Студентської ради університету;

- допомагає голові Студентської ради університету у його поточній роботі.
Виконавчий комітет Студентської ради університету: Вищим виконавчим органом

студентського самоврядування університету є Виконавчий комітет Студентської ради університету.

Виконавчий комітет Студентської ради університету складається з відділів, перелік яких затверджує Студентська рада університету.

Керівників відділів Виконавчого комітету Студентської ради університету обирає Студентська рада університету за поданням голови Студентської ради університету. Особовий склад відділу Виконавчого комітету Студентської ради університету формує керівник відповідного відділу.

Керівники відділів Виконавчого комітету Студентської ради університету щомісяця звітують перед Студентською радою університету.

Відділи Виконавчого комітету Студентської ради університету виконують завдання відповідно до напряму їх діяльності.

Виконавчий комітет Студентської ради університету:

- представляє студентське самоврядування університету в органах управління університетом, місцевої та державної влади;

- приймає рішення в межах своїх повноважень;

- щомісячно звітує Студентській раді університету;

перевіряє і поширює позитивний досвід роботи органів студентського самоврядування;

- організовує роботу з методичного забезпечення органів студентського самоврядування;

- систематично організовує зустрічі з членами адміністрації та співробітниками університету.

Умови діяльності студентського самоврядування

Студентська рада університету має статус самоврядної неприбуткової організації. Фінансування діяльності Студентської ради університету може здійснюватися за рахунок:

- коштів, отриманих за рахунок самостійної господарської діяльності органів студентського самоврядування в межах Статуту ХНТУ;

- спонсорських коштів;

- добровільних студентських внесків;

- коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань;

- цільових коштів, спрямованих на основну діяльність студентського самоврядування.
Адміністрація університету, факультетів всебічно сприяє роботі органам студентського

самоврядування університету на всіх рівнях.

Адміністрація університету надає органам студентського самоврядування приміщення та необхідні технічні засоби для проведення заходів, пов'язаних з їх діяльністю.

У ході роботи, з метою оперативного покращення процесу організації самоврядування в університеті, Студентська рада університету може приймати окремі положення, що не виходять за рамки цього положення.

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
  5. IV. План навчального процесу.
  6. IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
  7. IІІ. Вивченняння нового навчального матеріалу.
  8. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  10. Адміністративно-територіальна організація
  11. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  12. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну




Переглядів: 804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Болонського процесу | Гомеостаз

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.037 сек.