Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Список використаних джерел

Висновки

Квінтесенцією всієї роботи є висновки.

Висновки до дисертації в цілому містять головні наукові результати, отримані здобувачем особисто, показують його пріоритет у розв'язанні наукової проблеми. Висновки — це положення, що виносяться автором для прилюдного за­хисту. Вони мають форму синтезу накопиченої в основній частині наукової інформації, тобто послідовний, логічний, чіткий виклад головних отриманих результатів і їх співвідно­шення з загальною метою і конкретними завданнями, постав­леними і сформульованими у вступі.

У висновках викладають найважливіші наукові та прак­тичні результати, формулюють суть розв'язаної наукової проблеми (завдання), її значення для науки і практики. Далі формулюють висновки та рекомендації щодо наукового та практичного використання здобутих результатів.

Висновки в кінці роботи не повинні підмінюватися меха­нічним підсумовуванням висновків, що наводилися в кінці розділів, а мають містити те нове, суттєве, що становить підсум­кові результати дослідження, які часто подаються у вигляді певної кількості пронумерованих абзаців, їх послідовність визначається логікою побудови дисертаційного дослідження.

У першому пункті висновків коротко оцінюють стан пи­тання. Далі розкривають методи вирішення поставленої в дисертації наукової проблеми (завдання).

Висновки містять узагальнену підсумкову оцінку здій­сненої роботи. При цьому важливо зазначити, в чому полягає її основний зміст, які важливі наукові результати отримані, які нові наукові завдання виникають у зв'язку з проведе­ним дослідженням. Важливо вказати на новизну, теоретич­ну і практичну цінність дослідження, які результати теоре­тичної та експериментальної частини дисертації й де було впроваджено. Інколи виникає необхідність зазначити шляхи продовження дослідження, конкретні завдання, які майбутнім дослідникам доведеться вирішувати в першу чергу.

Таким чином, висновки до дисертації є не звичайним пе­реліком отриманих результатів проведеного дослідження, а їх підсумковим синтезом, тобто формулюванням того ново­го, що внесено його автором у вивчення і вирішення пробле­ми. Вони повинні містити конкретні результати, що розкри­вають ступінь дослідження головної наукової ідеї роботи, авторські інтерпретації наукової новизни та ефективності результатів, міркування автора щодо їх корисності, викорис­тання в науці й техніці.

У висновках необхідно наголосити на тому, що мету дослі­дження досягнуто, а всі поставлені завдання вирішено. Вис­новки мають бути новими, оригінальними для даної галузі. Приблизний обсяг висновків 4—5 сторінок тексту.

Список використаних джерел становить одну із суттє­вих частин дисертації і відбиває самостійну творчу роботу дисертанта.

Використані джерела рекомендується розміщувати в по­рядку згадування джерел у тексті за їх наскрізною нумера­цією. Це один із можливих способів розміщення джерел, який рекомендовано ВАК України для вживання. Крім того, саме такий порядок встановлено Державним стандартом України ДСТУ 3008—95 "Документація. Звіти у сфері науки і техні­ки. Структура і правила оформлення". Однак це не виключає інші способи, зокрема, абетковий — за алфавітом прізвищ авторів або назв творів, він найзручніший для користування.

Кількість використаних джерел ВАК не лімітує. Це зале­жить від теми і завдань дисертації.

При складанні списку використаних джерел слід зважати на певні правила. До списку входять:

• офіційні документи, які публікуються від імені держав­них або громадських організацій, установ і відомств і свідчать про актуальність досліджуваної теми;

• основні праці провідних спеціалістів у даній галузі;

• праці авторів, що відбивають усі точки зору на вирішен­ня проблеми;

• публікації автора дисертації з теми дослідження, що підтверджують його особистий внесок у розробку;

• основні праці наукового керівника, опонентів, співробіт­ників провідної установи, які засвідчують їх наукову компе­тентність у даній проблемі.

Не слід включати до списку ті роботи, на які немає поси­лань у тексті дисертації і які фактично не були використані, а також енциклопедичні словники, науково-популярні кни­ги, газети. У разі необхідності використання таких видань за текстом можна навести їх у підстрочних посиланнях.

Недостатня кількість джерел може свідчити про верхо­глядство автора, поверховість дисертації; надмірність дже­рел свідчить про її компілятивний характер. Оптимальне число джерел можна визначити через зіставлення з обсягом дисертації. Вважається, що на одну сторінку тексту дисер­тації має бути одне джерело. Тобто кількість джерел має відпо­відати обсягу дисертації ±25%.

Кожне літературне джерело списку має знайти відобра­ження в рукописі дисертації. Якщо автор робить посилання на будь-які запозичені факти або цитує роботи інших авторів, то він обов'язково повинен дати посилання на те, звідки взя­то наведені матеріали. Це дасть змогу опонентам відокреми­ти результат здобувача від запозиченого.

Використання чужих ідей, думок, концепцій, фактів без відповідних посилань на першоджерела називають плагіа­том. Якщо автора дисертації звинуватять у плагіаті,

 


Читайте також:

  1. MOV приймач, джерело
  2. VІ. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ
  3. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  4. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  5. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  6. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  7. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  8. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  9. Аналіз співвідношення активів із джерелами їх фінансування
  10. Аналіз структури майна та динаміки джерел його формування
  11. Антропогенне забруднення природного середовища. Джерела забруднень
  12. Антропологічні джерела




Переглядів: 1125

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основна частина дисертації | Типові помилки у викладенні результатів дисертації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.