Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Крохмальний цукор

При більше глибокому кислотному або ферментативному гідролізі одержують гідролізати з високим вмістом глюкози, які вже здатні кристалізуватися затвердівати. РР таких продуктів досягає 90…91% при кислотному гідролізі і 96…98% при ферментативному. Продукт, отриманий у результаті затвердіння всієї маси очищених і уварених гідролізатів (глюкозних утфелів). називається крохмальним цукром, а виділені із цих гідролізатів центрифугуванням з наступним промиванням і висушуванням кристали чистої глюкози - кристалічною глюкозою.

У крохмальному цукрі крім глюкози присутні значні кількості мальтози, інших цукрів і частково декстринів.

Крохмальний цукор одержують переважно із крохмалю або очищених гідролізатів високої якості, що уможливлює його харчове застосування. Крохмальний цукор значно більш високої якості можна одержати ферментативним або кислотно-ферментативним способом. Такий продукт одержав назву "загального цукру". Гідроліз крохмалю при цьому ведуть у два прийоми: кислотне або ферментативне розрідження крохмальної суспензії і ферментативне оцукрювання розрідженої суспензії.

При кислотному розрідженні до 35…36% крохмальної суспензії додають 0,14…0,15 % щавлевої кислоти (розраховуючи на безводний крохмаль) і протягом 4…5 хв. нагрівають продукт до 160 °С. Далі гідролізат передають у нейтралізатор і додають туди вуглекислий кальцій (суспензію крейди), оксалат кальцію кількісно осаджується разом з надлишком крейди і відфільтровується разом з домішками на фільтр-пресах. Зольність гідролізату після фільтрації не збільшується.

При ферментативному розрідженні 35…40 %-ну крохмальну суспензію змішують із необхідною кількістю ферментного препарату α-амілази і при енергійному перемішуванні повільно вливають суспензію в гарячу воду, підтримуючи температуру в межах 60…87 °С. При цьому крохмальні зерна швидко клейстеризуются і під дією ферменту розріджуються. Потім масу нагрівають до 120 °С для інактивації ферменту. Режим розрідження повинен забезпечити вміст у гідролізаті РР 10…15 %.

Розріджену кислотним або ферментативним способом масу гідролізату піддають обробці на сепараторах для видалення жиру, охолоджують до 55 °С, доводять рН до оптимального значення (звичайно близько 5,0), додають необхідна кількість препарату глюкоамілази і ведуть оцукрювання протягом 48 год (і більше) при температурі 50…60 °С. Розрідження і оцукрювання ведуть у безперервнодіючих апаратах. Після остаточного оцукрювання сироп нагрівають до 100 °С для інактивації ферментів, фільтрують із застосуванням активного вугілля, уварюють до вмісту 85..88% сухих речовин, охолоджують до 45 °С і в якості затравки додають тонко подрібнений порошок глюкози в кількості 1,0…2,0 % до маси продукту.

Сироп ретельно перемішують із затравкою в змішувачах, розливають у форми і дають спокій на троє діб при температурі 10…15 °С. При цьому цукор затвердіває і трохи підсихає. Отриманий продукт із вологістю 10…12% подрібнюють у порошок, просіюють і підсушують у сушарці повітрям з температурою 70…80 °С до вологості не більше 9 %.

Такий цукор має чистий солодкий смак і має наступний склад (в % по сухій речовині):

- глюкоза 96,95;

- мальтоза 1,18;

- ізомальтоза 1,85;

- зола - сліди.

З 100 кг безводного крохмалю можна одержати до 115 кг загального цукру з вологістю 9 %.

9.4. Кристалічна глюкоза

Глюкозу одержують із крохмалю. В залежності від призна­чення виробляють:медичну, гідратну, ангідридну, харчову кус­кову, брикетовану, гранульовану, порошкову, технічну глюкозу. Кристалічна гідратна глюкоза С6НІ2О6 • Н2О використо­вується для внутрішньовенних ін'єкцій, медична ангідридна глю­коза С6НІ2О6 йде на виготовлення таблеток.

 

 

У виробництві кристалічної глюкози кислотним гідролізом особливі вимоги пред'являються до якості сирого крохмалю. У ньому не повинне бути більше (в % до сухих речовин) загального протеїну 0,50, розчинного протеїну 0,008, золи 0,12.

Концентрація вихідної крохмальної суспензії 22, 5…25 %. Дозування кислоти дають 0,50…0,65 % НСl до маси безводного крохмалю. Температура оцукрювання підтримується 138…145 °С. Повний цикл оцукрювання до доброякісності 90…91% триває 35…40 хв. Оцукрений сироп передається в нейтралізатор і далі обробляється за схемою подібній до патокових сиропів. Глюкозні сиропи з вакуум-апарата після уварювання подають у холодильник, де охолоджують до 48…50 °С і загружають потім у кристалізатори, у яких проводять кристалізацію глюкози, де як затравку залишають приблизно 1/4 утфеля від попереднього циклу. Із кристалізаторів утфель через 110…120 год. подають на центрифуги для відділення рідинної фази від кристалів.

Перший відтік, що відділяється від утфелю, називається зеленою патокою, а розчин, який одержують при промиванні кристалів глюкози водою на центрифугах, - білою патокою. Вивантажений із центрифуг сирий цукор висушують у сушарці, просівають через металеве сито для видалення грудок і впаковують у мішки.

Зелену патоку піддають очищенню, уварюють, прохолоджують і кристалізують. Після центрифугирования одержують відтік - гідрол, що є відходом виробництва і використовується як сировина в медицині (містить до 70 % глюкози на суху речовину).

Жовтий цукор, що залишається на центрифугах (ІІ продукт) вивантажується, змішується з білою патокою і грудками після просівання висушеного цукру, і цей розчин, називаний клеровкою, вертається в ланцюг І продукту на станцію очищення.

При виробництві глюкози за такою схемою можна одержати вихід безводної глюкози до 65…67% до маси переробленого безводного крохмалю.

Вихід глюкози значно збільшується при застосуванні ферментативного оцукрювання. При ферментативному гідролізі застосовують ферментативний або кислотний спосіб розрідження вихідної крохмальної суспензії (як це описано у виробництві крохмального цукру). Охолоджений до 55 °С гідролізат піддають остаточному ферментативному оцукрюванню із застосуванням глюкоамилази, що триває 48…60 год. Потім нагрівають для інактивації ферменту, очищають ріді сиропи активованим вугіллям, упарюють на випарній установці до 55 % фільтрують і дворазово очищають активованим вугіллям. Остаточно очищений густий сироп уварюють у вакуум-апарату до 74…75 %, охолоджують до 48…50 °С і кристалізують. Отриманий утфель центрифугують, глюкозу висушують, розсіюють і впаковують. Така глюкоза містить чистого продукту не менш 99,5%. Відтік очищають фільтрацією з активованим вугіллям, уварюють і кристалізують. Після центрифугування одержують харчову глюкозу зі вмістом чистого продукту 96,5%, що також висушують, розсіюють і впаковують. Останній відтік ще раз фільтрують, очищають і уварюють, одержуючи харчовий сироп (глюкозну патоку).

При подвійному ферментативному гідролізі можна одержати з 100 кг абсолютно сухого вихідного крохмалю до 105 кг абсолютно сухої глюкози. Обробка глюкозних сиропів подібна зі схемою одержання патоки до охолодження увареного у вакуум-апарату сиропу включно.

 


Читайте також:

  1. Інвертний цукор
  2. Крохмаль, цукор, мед
  3. Лекція 9. Кондитерські вироби. Мед і медопродукти . Цукор.
  4. Цукор – пісок
  5. Цукор-рафінад
  6. Який молочний цукор не виробляють?




Переглядів: 1346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Початкової школи | Глюкозофруктозний сироп

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.