МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Перехідне загасання на ближньому кінці і перехресні перешкоди в суміжних кабеляхЗагальні принципи вимірів абонентських кабельних систем
Технології вимірів абонентських кабельних мереж, з одного боку, дуже поширені, з іншого боку, у світовій практиці фактично неструктуровані в тім змісті, що немає універсальних рекомендацій з організації вимірів. Виміри абонентських ліній проводяться в наступних випадках: • при приймально-здавальних іспитах абонентської кабельної мережі (АКМ), • для вибору найбільш якісних пар перед інсталяцією ISDN, HDSL і т.д. • для проведення робіт з узгодження абонентських кабелів і підвищення якості телефонного зв'язку.
Основними параметрами абонентських кабельних мереж є: параметри імпедансу лінії (включаючи опір, ємність і індуктивність), загасання в каналі, довжина кабелю, АЧХ і ГЧЗ абонентського каналу (смуга пропущення), перехідне загасання на ближньому кінці (NEXT), шумові характеристики каналу, поворотні втрати і коефіцієнт відбиття, імпульсні характеристики перешкод у кабелі, затримка в поширенні сигналу, відношення загасання до перехідного загасання, параметр скрутки, полярність жил у кабелі, параметри, пов'язані з локалізацією несправності в кабелі.
Загасання в каналі. Для виміру загасання в кабелі на вхід подають тестовий сигнал, що звичайно є синусоїдальним. Загасання в кабелі може істотно відрізнятися для різних частот тестового сигналу. Залежність загасання абонентської лінії від частоти можна охарактеризувати як імпедансно-частотну характеристику (ІЧХ) абонентського кабелю. Імпедансно-частотна характеристика кабелю – дуже важлива експлуатаційна характеристика, що дозволяє не тільки аналізувати параметри кабелю, але і визначити його придатність для передачі цифрових даних. ІЧХ може бути ефективно використана для пошуку котушок Пупіна, пасивних відведень й інших неоднорідностей в абонентському кабелі. Довжина кабелю. Параметр довжини не може бути точно обмірюваний на вже прокладеній лінії, як експлуатаційний параметр особливого значення не має. АЧХ і ГЧЗ абонентського каналу.Рівномірність АЧХ і ГВЗ визначає смугу пропущення кабелю, що, у свою чергу, визначає припустиму швидкість передачі в каналі. Сучасні технології "останньої милі" використовують широкосмугові сигнали, що займають практично весь спектр каналу ТЧ і вище до 300 кГц – 2 МГц. У цьому випадку потрібна значна лінійність характеристик АЧХ, ГВЗ і ІЧХ.
Перехідне загасання на ближньому кінці (Near End Crosstalk, NEXT) – параметр, що характеризує загасання сигналу перешкоди, наведеного сигналом, що проходить по одній парі провідників, на іншу, розташовану поблизу. Чим вище значення NEXT, тим краще ізоляція перешкодам між двома парами провідників. З погляду технології вимірів абонентських кабелів, аналіз NEXT є найбільш істотним, оскільки реалізація вимірів FEXT у конкретних методиках утруднена. Звичайно існує можливість зменшення перехресного впливу за рахунок зміни параметра скручування крученої пари. При цьому параметр може змінюватися в межах 20%.
Шумові характеристики каналу.Із шумових характеристик абонентського кабелю найбільше експлуатаційне значення мають дві: середні потужності шумів у широкій смузі частот і відношення сигнал/шум (SNR). Шум у кабелі виникає звичайно внаслідок незбалансованості кабелю і навантаження за імпедансом, а також внаслідок інтерференції з іншими кабелями і зовнішніми джерелами електромагнітного випромінювання. Відношення сигнал-шум (SNR) – це співвідношення між рівнем прийнятого сигналу і рівнем прийнятого шуму, причому рівень сигналу повинний значно перевершувати рівень шуму для забезпечення прийнятних умов передачі. Вимір SNR звичайно виконується з використанням тестового синусоїдального сигналу в робочій смузі частот. Оскільки рівень сигналу і рівень шумів у кабелі може залежати від частоти, необхідно знати не просто інтегральне співвідношення SNR, але і залежність розподілу шумів у робочій смузі частот.
Поворотні втрати і коефіцієнт відбиття.У випадку неузгодженості імпедансів навантаження і каналу виникає ефект відбиття сигналу від абонентського кабелю. Якщо імпеданс навантаження більше імпедансу кабелю, виникає ефект часткового відбиття сигналу (рефлектограма 1). Якщо ж імпеданс навантаження менше імпедансу кабелю, відбита хвиля має негативну амплітуду (рефлектограма 2). Ефект відбиття характеризується двома основними параметрами: коефіцієнтом відбиття і рівнем поворотних втрат у кабелі. Коефіцієнт відбиття визначається відношенням потужності відбитого з кабелю сигналу до потужності переданого сигналу. Потужність відбитого сигналу має назву поворотних втрат(Return Loss), виражається в дБ і розраховується на основі коефіцієнта відбиття. Чим краще сумісність імпедансів, тим менше відбивана потужність і тем нижче зворотні втрати. Ще одним параметром, безпосередньо зв'язаним з коефіцієнтом відбиття є втрати неузгодженості (Mismatch Loss) – ослаблення потужності переданого сигналу, що виражається в дБ і, що розраховується на підставі коефіцієнта відбиття. Для кабелю будь-якої довжини втрати неузгодженості можуть бути розраховані на основі загасання кабелю і багаторазових відбиттів від кожного кінця кабелю. Аналіз коефіцієнта відбиття допомагає при пошуку точки неузгодженості імпедансу навантаження і кабелю. Читайте також:
|
||||||||
|