Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перехідне загасання на ближньому кінці і перехресні перешкоди в суміжних кабелях

Загальні принципи вимірів абонентських кабельних систем

 

Технології вимірів абонентських кабельних мереж, з одного боку, дуже поширені, з іншого боку, у світовій практиці фактично неструктуровані в тім змісті, що немає універсальних рекомендацій з організації вимірів.

Виміри абонентських ліній проводяться в наступних випадках:

• при приймально-здавальних іспитах абонентської кабельної мережі (АКМ),

• для вибору найбільш якісних пар перед інсталяцією ISDN, HDSL і т.д.

• для проведення робіт з узгодження абонентських кабелів і підвищення якості телефонного зв'язку.

 

Основними параметрами абонентських кабельних мереж є: параметри імпедансу лінії (включаючи опір, ємність і індуктивність), загасання в каналі, довжина кабелю, АЧХ і ГЧЗ абонентського каналу (смуга пропущення), перехідне загасання на ближньому кінці (NEXT), шумові характеристики каналу, поворотні втрати і коефіцієнт відбиття, імпульсні характеристики перешкод у кабелі, затримка в поширенні сигналу, відношення загасання до перехідного загасання, параметр скрутки, полярність жил у кабелі, параметри, пов'язані з локалізацією несправності в кабелі.

 

Загасання в каналі. Для виміру загасання в кабелі на вхід подають тестовий сигнал, що звичайно є синусоїдальним. Загасання в кабелі може істотно відрізнятися для різних частот тестового сигналу. Залежність загасання абонентської лінії від частоти можна охарактеризувати як імпедансно-частотну характеристику (ІЧХ) абонентського кабелю.

Імпедансно-частотна характеристика кабелю – дуже важлива експлуатаційна характеристика, що дозволяє не тільки аналізувати параметри кабелю, але і визначити його придатність для передачі цифрових даних. ІЧХ може бути ефективно використана для пошуку котушок Пупіна, пасивних відведень й інших неоднорідностей в абонентському кабелі.

Довжина кабелю. Параметр довжини не може бути точно обмірюваний на вже прокладеній лінії, як експлуатаційний параметр особливого значення не має.

АЧХ і ГЧЗ абонентського каналу.Рівномірність АЧХ і ГВЗ визначає смугу пропущення кабелю, що, у свою чергу, визначає припустиму швидкість передачі в каналі. Сучасні технології "останньої милі" використовують широкосмугові сигнали, що займають практично весь спектр каналу ТЧ і вище до 300 кГц – 2 МГц. У цьому випадку потрібна значна лінійність характеристик АЧХ, ГВЗ і ІЧХ.

 

Перехідне загасання на ближньому кінці (Near End Crosstalk, NEXT) – параметр, що характеризує загасання сигналу перешкоди, наведеного сигналом, що проходить по одній парі провідників, на іншу, розташовану поблизу. Чим вище значення NEXT, тим краще ізоляція перешкодам між двома парами провідників.

З погляду технології вимірів абонентських кабелів, аналіз NEXT є найбільш істотним, оскільки реалізація вимірів FEXT у конкретних методиках утруднена. Звичайно існує можливість зменшення перехресного впливу за рахунок зміни параметра скручування крученої пари. При цьому параметр може змінюватися в межах 20%.

 

Шумові характеристики каналу.Із шумових характеристик абонентського кабелю найбільше експлуатаційне значення мають дві: середні потужності шумів у широкій смузі частот і відношення сигнал/шум (SNR). Шум у кабелі виникає звичайно внаслідок незбалансованості кабелю і навантаження за імпедансом, а також внаслідок інтерференції з іншими кабелями і зовнішніми джерелами електромагнітного випромінювання.

Відношення сигнал-шум (SNR) – це співвідношення між рівнем прийнятого сигналу і рівнем прийнятого шуму, причому рівень сигналу повинний значно перевершувати рівень шуму для забезпечення прийнятних умов передачі. Вимір SNR звичайно виконується з використанням тестового синусоїдального сигналу в робочій смузі частот. Оскільки рівень сигналу і рівень шумів у кабелі може залежати від частоти, необхідно знати не просто інтегральне співвідношення SNR, але і залежність розподілу шумів у робочій смузі частот.

 

Поворотні втрати і коефіцієнт відбиття.У випадку неузгодженості імпедансів навантаження і каналу виникає ефект відбиття сигналу від абонентського кабелю. Якщо імпеданс навантаження більше імпедансу кабелю, виникає ефект часткового відбиття сигналу (рефлектограма 1). Якщо ж імпеданс навантаження менше імпедансу кабелю, відбита хвиля має негативну амплітуду (рефлектограма 2).

Ефект відбиття характеризується двома основними параметрами: коефіцієнтом відбиття і рівнем поворотних втрат у кабелі. Коефіцієнт відбиття визначається відношенням потужності відбитого з кабелю сигналу до потужності переданого сигналу.

Потужність відбитого сигналу має назву поворотних втрат(Return Loss), виражається в дБ і розраховується на основі коефіцієнта відбиття. Чим краще сумісність імпедансів, тим менше відбивана потужність і тем нижче зворотні втрати.

Ще одним параметром, безпосередньо зв'язаним з коефіцієнтом відбиття є втрати неузгодженості (Mismatch Loss) – ослаблення потужності переданого сигналу, що виражається в дБ і, що розраховується на підставі коефіцієнта відбиття. Для кабелю будь-якої довжини втрати неузгодженості можуть бути розраховані на основі загасання кабелю і багаторазових відбиттів від кожного кінця кабелю.

Аналіз коефіцієнта відбиття допомагає при пошуку точки неузгодженості імпедансу навантаження і кабелю.


Читайте також:

  1. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  2. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  3. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  4. Анатомія кісток верхньої і нижньої кінцівок та їх з’єднання
  5. Вени верхньої кінцівки
  6. Виникнення і здійснення суміжних прав
  7. Виникнення права інтелектуальної власності на твори науки, літератури, мистецтва та об’єкти суміжних прав
  8. Виникнення українського козацтва і його визвольна боротьба у кінці XV – I пол. XVII ст.
  9. Випишіть програмні документи укр. політичного товариства, що існувало у Києві наприкінці 19 ст.
  10. Відмежування трудового права від суміжних галузей права
  11. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.
  12. ВІКОВІ, СТАТЕВІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ М'ЯЗІВ ВЕРХНЬОЇ КІНЦІВКИ




Переглядів: 1962

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні типи рефлектограм металевих кабелів | Прилади для виміру електричних характеристик.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.