Цілі і принципи регулювання інвестиційної діяльності випливають з загальнодержавної економічної політики і її складової - інвестиційної політики.
Державна інвестиційна політика - це діяльність держави, що спрямована на створення сприятливих нормативно-правових та господарських умов для інвестування в основний капітал, формування підприємствами та організаціями необхідних фінансових засобів для інвестиційного розвитку, а також підтримка гнучкої кон'юнктури на ринках капіталу та інвестиційних ресурсів. В цілому вона спрямована на відтворення і збільшення основного капіталу на новій технологічній базі.
Метою інвестиційної політики є ресурсне забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці і процесів економічного зростання.
Стратегічною метою інвестиційної політики є:
Ø створення сприятливого інвестиційного клімату;
Ø стимулювання притоку капітальних вкладень у виробництво;
Ø інвестиційне забезпечення структурної перебудови економіки;
Ø мобілізація всіх джерел інвестиційних ресурсів та їх ефективне використання;
Ø стимулювання процесів розвитку виробничої сфери;
Ø забезпечення зростання валового внутрішнього продукту;
Ø створення умов для нарощування внутрішніх інвестиційних ресурсів.
У відповідності до мети головними завданнями інвестиційної політики є:
Ø збільшення обсягу інвестиційних ресурсів за рахунок всіх джерел фінансування (кредитні ресурси комерційних банків, активи приватних та іноземних інвесторів, кредитні лінії, бюджетні та власні кошти);
Ø визначення пріоритетних напрямів використання капіталовкладень, в тому числі державних в межах бюджету розвитку;
Ø забезпечення ефективного використання капітальних вкладень, удосконалення їх відтворювальної і технологічної структури.
Державна інвестиційна політика повинна сформувати в країні сприятливий інвестиційний клімат, який характеризують такі умови:
Ø можливості і потреби реальної економіки у високорентабельних вкладеннях;
Ø наявність національних заощаджень і їх мобілізація в інвестиції;
Ø доступність кредитів для підприємств;
Ø приплив іноземних капіталів.
Посиленої уваги вимагають проблеми ринку капіталів, його функціональної інфраструктури, запровадження ефективної системи страхування інвестицій, розвитку спільного інвестування, зокрема недержавних пенсійних та страхових фондів, лізингу вітчизняних машин та обладнання для АПК, авіації та міського транспорту, телекомунікацій тощо. Важливим джерелом залучення коштів населення у інвестиційний процес може і повинна стати житлова іпотека.