Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нормування праці на ручних роботах

НОРМУВАННЯ РУЧНИХ, РЕМОНТНИХ І ТРАНСПОРТНИХ РОБІТ

Послідовне розширення використання різноманітних машин у сільському господарстві веде до помітного скорочення витрат ручної праці, але поки що не усуває остаточно його застосування в цій галузі. Особливо великі затрати ручної праці спостерігаються в овочівництві, садівництві, табаківництві, виноградарстві та інших галузях.

До ручних робіт у трудових процесах відносять самостійні чи допоміжні після механічної обробки, виконані за допомогою найпрос­тіших знарядь виробництва — лопат, серпів, ножів і т. д. без залучення сторонніх джерел енергії. До таких робіт належать багато трудових операцій, серед яких прополка просапних культур, виготовлення різного роду щитів, збір овочів та ін. В організаційному плані виділяють ручні роботи, виконувані за схемою простої кооперації праці (доочистка коренів, косовиця, перебирання картоплі тощо) і взаємопов'язані єдиною постав­леною метою. Для таких робіт, як, наприклад, стогування сіна, скиртуван­ня соломи, характерні поділ праці і складна його кооперація. Одиниці виміру обсягів ручних робіт — площа, маса, штуки та ін.

Ручні роботи у сільському господарстві характеризуються різно­манітністю й динамізмом зміни нормоутворюючих факторів. Ступінь впливу цих факторів на нормативи праці може змінюватись протягом зміни і має свою специфіку для кожного виду робіт. Так, при внесенні органо-мінеральних добрив слід ураховувати вид добрив, їх етап, а також норму внесення. На посадочних роботах до уваги беруть схеми посадки, розміри коренеклубнеплодів, густоту насаджень, прийоми ро­боти та ін.; на догляді за посівами — густоту сходів, ступінь забур'я­неності полів, щільність і вологість ґрунту. Врожайність, стан рослин, вид культури визначають норму виробітку па збиральних роботах.

Норми праці на роботах вручну диференціюються, як правило, на декілька груп залежно від конкретних умов виробництва. Зокрема, за рівнем забур'яненості посівів виділяють три ступені забур'яненості ділянок: слабку, середню й сильну. Критерієм відрахування в одному випадку слугує кількість бур'янів на квадратному метрі, взятому по діагоналі поля.

В аналогічному випадку визначають щільність ґрунту на прополці рослин. Розмір клубнів, їх забрудненість, середня вага й ряд інших факторів є основою для диференціації норм виробітку на даних ручних роботах.

Як і на інших роботах, норми на роботи вручну наведені у збірниках типових норм і нормативів. За необхідності норми виробітку уточняють чи розробляють за матеріалами спостережень. Для цього перш за все визначають погодинну продуктивність виконавця (W):

де Q – фактично виконаний обсяг роботи або одержаної продукції, м2, ц, т;

Топрфактичний час оперативної роботи, год.

Змінна норма на ручних роботах

де Тзмчас зміни;

tпз, Топ, tобс, tв - нормативи затрат робочого часу відповідно на підготовчо-заключні роботи, задоволення особистих потреб, обслуговування робочого місця й відпочинок виконавця відповідно.

Нормативний час па задоволення особистих потреб становить, як відомо, 10 хв. Залежно від складності виконання всі роботи вручну за нормативами часу на підготовчо-заключні роботи, відпочинок виконав­ця і обслуговування робочого місця ділять на чотири чи п'ять груп. На ручних роботах залежно від їх групи зазначені нормативи мають визначені показники (табл. 9).

Таблиця 9


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  3. Адаптація працівників.
  4. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  5. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  6. Акти з охорони праці в організації.
  7. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  8. Алкоголізм і безпека праці.
  9. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  10. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  11. Аналіз оплати праці
  12. Аналіз продуктивності праці




Переглядів: 2901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок чисельності та професійного складу працівників тваринницьких комплексів | Нормативи витрат часу на окремі елементи робочого процес

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.051 сек.