Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СУТНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЯМИ

 

Комплекс питань, зв’язаних зі здійсненням інвестиційної діяльності підприємства, вимагає знань теорії і практики прийняття управлінських рішень щодо процесу інвестування.

Питання підготовки і прийняття управлінських рішень, зв’язаних з інвестуванням капіталу на рівні підприємства (корпорації, фірми), розглядалися на первісному етапі як один з відособлених напрямків системи фінансового менеджменту, що оформився в спеціалізовану область ще на рубежі ХІХ-ХХ століть. У системі фінансового менеджменту вони розглядалися як довгострокові фінансові рішення, зв’язані з розвитком підприємства.

У самостійну галузь знань управління інвестиціями оформилося в 50-і роки XX століття в зв’язку з інтенсивним розвитком досліджень у сфері портфельного інвестування.

З формуванням портфельної теорії зв’язані виникнення і самий термін — управління інвестиціями, під яким спочатку розумілася система управління фінансовими інвестиціями підприємства. Пізніше управління інвестиціями включив у свою систему і розгляд питань реального інвестування. В даний час управління інвестиціями є однієї з найбільше що динамічно розвиваються областей знань — тільки за останні десятиліття значна частина дослідників за розробку проблем управління інвестиціями визнані гідними нобелівських премій.

У нашій країні багато аспектів управління інвестиціями підприємства, що складають основний об’єкт розглянутої функціональної системи управління, знаходяться поки лише в стадії становлення, зіштовхуючись з об’єктивними економічними труднощами перехідного періоду, недосконалістю нормативно-правової бази, недостатньою рівнем підготовки фахівців до роботи в складних економічних умовах. Подальше просування країни по шляху ринкових реформ і подолання кризових економічних тенденцій дозволить повною мірою застосувати теоретичні результати, а також накопичений закордонний і вітчизняний досвід управління інвестиціями підприємства.

Управління інвестиціями являє собою систему принципів і методів розробки і реалізації управлінських рішень, зв’язаних зі здійсненням різних аспектів інвестиційної діяльності підприємства.

Управління інвестиціями органічно входить у загальну систему управління підприємством, будучи однієї з основних функціональних його систем, що забезпечують реалізацію переважно стратегічних рішень.

Управління інвестиціями тісно зв’язано з такими основними функціональними системами управління підприємства, як операційний менеджмент, фінансовий менеджмент, інноваційний менеджмент і ін. Із системою операційного менеджменту цей зв’язок виявляється спільним управлінням формуванням і відтворенням операційних позаоборотних активів; із системою фінансового менеджменту — формуванням інвестиційних ресурсів за рахунок власних і позикових джерел; із системою інноваційного менеджменту — розвитком автономних інвестицій (управлінням формуванням матеріальних і нематеріальних активів інноваційного характеру).

2.2. ПРИНЦИПИ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Ефективне управління інвестиційною діяльністю підприємства забезпечується реалізацією ряду принципів, основними з який є :

1. Інтегрованість із загальною системою управління підприємством. Забезпечення ефективності всіх сфер діяльності підприємства чи прямо побічно зв’язано з вибором напрямків і форм інвестування, забезпеченням росту ефективності операційної діяльності, оптимальним фінансуванням інвестиційних проектів, упровадженням досягнень технологічного прогресу і т.п. Це визначає необхідність органічної інтегрованості управління інвестиційною діяльністю з іншими функціональними керуючими системами і загальною системою управління підприємством.

2. Комплексний характер формування управлінських рішень. Всі управлінські рішення в області формування і реалізації інвестицій найтіснішим образом взаємозалежні і роблять прямий чи непрямий вплив на кінцеві результати фінансової діяльності в цілому. Тому управління інвестиціями повинне розглядатися як комплексна функціональна керуюча система, що забезпечує розробку взаємозалежних управлінських рішень, кожне з який вносить свій внесок у загальну результативність діяльності підприємства.

3. Високий динамізм управління. Навіть найбільш ефективні управлінські рішення в області формування і реалізації інвестицій, розроблені і реалізовані на підприємстві в попередньому періоді, не завжди можуть бути повторно використані на наступних етапах його інвестиційної діяльності. Насамперед, це зв’язано з високою динамікою факторів зовнішнього середовища на стадії переходу до ринкової економіки, і в першу чергу, — зі зміною кон’юнктури фінансового чи товарного ринків. Крім того, міняються в часі і внутрішні умови функціонування підприємства, особливо на етапах переходу до наступних стадій його життєвого циклу. Тому система управління інвестиційною діяльністю повинна бути високодинамічною, і враховувати зміну факторів зовнішнього середовища, потенціалу формування фінансових ресурсів, темпів економічного розвитку, форм організації виробничої і фінансової діяльності, фінансового стану й інших параметрів функціонування підприємства.

4. Варіативність підходів до розробки окремих управлінських рішень. Реалізація цього принципу припускає, що підготовка кожного управлінського рішення в сфері формування інвестицій і інвестиційних ресурсів підприємства повинна враховувати альтернативні можливості дій. При наявності альтернативних проектів управлінських рішень у цій області їхній вибір для реалізації повинний бути заснований на системі критеріїв, що визначають інвестиційну ідеологію, інвестиційну чи стратегію конкретну інвестиційну політику підприємства в сфері функціональних систем управління. Система таких критеріїв в області управління інвестиційною діяльністю встановлюється самим підприємством.

5. Орієнтованість на стратегічні цілі розвитку підприємства. Які би ефективними не здавалися ті чи інші проекти управлінських рішень в області інвестиційної діяльності, вони повинні бути відхилені, якщо вони вступають у протиріччя з місією (головною метою діяльності! підприємства, стратегічними напрямками його розвитку, підривають економічну основу ефективного розвитку інвестицій у майбутньому періоді.

Ефективна система управління інвестиціями, організована з урахуванням викладених принципів, створює основу високих темпів розвитку підприємства, досягнення необхідних кінцевих результатів його інвестиційної діяльності і постійного росту його ринкової вартості.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  7. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. Адміністративне право і державне управління.
  10. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  11. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  12. Адміністративні методи управління




Переглядів: 1207

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Учасники інвестиційної діяльності | Цілі І ЗАДАЧІ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.