Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методика ЕКОНОМІЧНОГО аналізу ЕФЕКТИВНОСТІ інвестиційних проектів

Економічний аналіз ефективності намічуваних капіталовкладень має на увазі вибір найкращих об'єктів і способів фінансування. Головним критерієм оцінки проекту є комерційна ефективність. Цей метод заснований на мінімізації витрат, максимізації доходів і дає гарні результати при оцінці ефективності невеликих проектів з короткими строками окупності витрат.

Що стосується великих проектів із тривалими строками окупності, те навряд чи застосування критерію комерційної ефективності дасть достовірні результати. Та й великі проекти не під силу українським інвесторам, вони вимагають обов'язкової підтримки з боку держави.

Критерієм оцінки ефективності таких проектів повинні стати показники загальноекономічної (національної) ефективності, тобто оцінюватися повинен прямий непрямий і повний ефект.

При тривалих термінах реалізації проектів і введенні об'єктів в експлуатацію чергами така послідовність розрахунків може застосовуватися спочатку для кожної черги, потім для проекту в цілому.

З погляду інвестора (фізичної, юридичної чи особи держави в цілому), може застосовуватися різний підхід до визначення ефективності проекту. Так з погляду індивідуального інвестора, якого цікавить тільки прямий ефект досить розрахувати просту очікувану норму за капітал.

Колективного інвестора (акціонерне товариство), крім того, буде цікавити також очікуваний непрямий ефект, що виразиться в підвищенні рівня життя суспільства, поліпшенні екологічної ситуації, підвищенні обороноздатності держави і т.д.

У розрахунках непрямий ефект для підприємства завжди має негативну величину і виражається податковою ставкою на інвестиції, чи прибуток доход. Для держави як інвестора ефективність кожного інвестиційного чи проекту програми й інвестиційної діяльності в цілому буде виражатися в приросту валового внутрішнього продукту. У відповідність з методологією міжнародної системи валовий внутрішній продукт - це сумарна додана вартість, зроблена суб'єктами національної економіки. По окремому інвестиційному проекті складової валового внутрішнього продукту буде потік коштів, що включає чистий прибуток інвестора, заробітну плату працівників, що сплачуються податки бюджетам, відсотки фінансово кредитним установам, виплачувані дивіденди акціонерам, нерозподілений прибуток.

Зовнішньоекономічна діяльність, залучення іноземних інвестицій обумовлює необхідність при оцінці інвестиційних проектів розраховувати валовий національний доход як суму усіх відомих доходів усіх суб'єктів національної економіки.

Відношення цих показників до обсягів інвестицій по проектах дасть їхню загальноекономічну оцінку, що враховує прямої і непрямий ефект.


Читайте також:

  1. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  2. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  3. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
  4. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  5. Альтернативні теорії макроекономічного регулювання
  6. Альтернативні уявлення щодо макроекономічного регулювання: теорії раціональних сподівань та економіка пропозиції. Крива Лафера.
  7. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору
  8. Аналіз економічної ефективності капітальних вкладень
  9. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  10. Аналіз ефективності використання оборотних активів
  11. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  12. Аналіз ефективності діяльності працівників банку




Переглядів: 773

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування політики управління реальними інвестиціями | ОСНОВНІ МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.