Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Акцизи на алкогольні напої

Акцизи на моторне паливо

Види палива Ставки акцизу з 1.01.2011 р.
Бензин з мінімальним вмістом сірки, дизельне паливо з мінімальним вмістом сірки, біодизельне паливо, біоетанолове паливо 59,0 пенсів за літр
Скраплений газ 33,0 пенсів за кілограм
Природний газ 26,2 пенсів за кілограм
Електрична енергія нуль

Джерело: [Андрущенко та ін., 2012, с. 77].

 

Частка податків у ціні пального (акциз плюс ПДВ) сягає 55%, що істотно вище, ніж у США. Нульова ставка на електроенергію – явний стимул до виробництва та запрошення до використання електромобілів.

Бюджетом на 2010-2011 ф. р. передбачено такі акцизи на алкогольні напої (табл. 4.6).

 

Таблиця 4.6

Назва напоїв Міцність Ставка акцизу
Слабоалкогольні напої до 4% £69,32 на 100 л
Слабоалкогольні напої вище 4%, але нижче 5,5% £95,33 на 100 л
Сидр до 7,5% £33,46 на 100 л
Пиво £17,32 за кожен 1% підвищення міцності на 100 л
Вино   £225,00 на 100 л
Шипучі вина 8,5% і вище £288,20 на 100 л
Портвейн і херес   £299,97 на 100 л
Спирт і похідні від нього £23,80 за кожен 1% підвищення міцності на 100 л

Джерело: [Андрущенко та ін., 2012, с. 78].

 

Мито (customs duties) у відповідності з режимом митного роззброєння в межах ЄС не поширюється на імпорт із країн-партнерів по ЄС. Але по відношенню до країн, які не входять до ЄС, діє спільний зовнішній митний тариф, що захищає внутрішній ринок ЄС. Суми, зібрані через спільний тариф, минаючи державний бюджет Великої Британії, перераховуються в бюджет ЄС.

Країнам Африки, Карибського моря та Тихоокеанського басейну, асоційованим із ЄС за так званою Ломейською конвенцією, дозволено безмитне ввезення на митну територію ЄС всіх промислових товарів і більшості сільськогосподарської продукції.

Екологічний збір у формі плати за складування сміття на звалища (landfill tax) – 56 ф. ст.. за тонну агресивних відходів, 2,5 ф. ст.. – за звичайне сміття.

Збір з авіапасажирів (air passenger duty) установлено на польоти за межі Великої Британії за чотирма рівнями ставок у залежності від відстані та двома рівнями – в залежності від класу салону. Максимальна ставка при відстані більше 6 тис. миль (9,6 тис. км) – 85 ф. ст., з підвищеним комфортом – 170 ф. ст., фіскального збору – 2,3 млрд. ф. ст.

До загальнодержавних непрямих податків відносяться також мито на імпорт, податок на гральний бізнес, деякі інші податки. Оподатковується також національний спорт англійців – кінні верхогони і собачі перегони.

 

3. Місцеві податки

 

Місцеві бюджети наповнюють три основні податки: муніципальний податок, рентний збір з житлових приміщень, рентний збір з приміщень ділового призначення.Основу місцевого оподаткування складає муніципальний податок (council tax), що замінив собою в 1993 р. непопулярний суспільний збір подушного типу (community charge). Муніципальний податок накладають на майно, призначене для житла, як то: будинки, квартири, дачі (бунгало), житлові фургони і яхти незалежно від того, знаходяться вони у власності чи орендуються. Податок справляють на основі диференційованої по регіонах країни вартісної оцінки житла за вісьмома рівнями (А-Н) та в залежності від кількості проживаючих. Наприклад, у Лондоні для власника чи орендаря помешкання середні оцінної категорії Б (вартістю від 68 до 88 тис. ф. ст.), в якому проживають дві особи, ставка муніципального податку складає 1332 ст. у рік. Для тієї ж категорії Б в Единбурзі (Шотландія) і оцінки (45-58 тис. ф. ст.), і податки (1169 ф. ст.) нижчі. Подібні відмінності властиві всім 433 муніципалітетам. У цілому по країні ставки муніципального податку не вище 4% від оцінної вартості оселі.

Рентний збір з житлових приміщень(rental income tax) — податок на доходи від здачі в найми житлових приміщень. Відрізняється від звичайного податку на доходи фізичних осіб лише походженням доходу та тим, що надходить до місцевих бюджетів. Справляється на основі декларації за ставками (10% - 40%), установленими для податку на доходи фізичних осіб.

Рентний збір з приміщень ділового призначення (business rates) – аналог rental income tax з тією різницею, що стосується приміщень, використовуваних з комерційною метою. Справляється на основі оцінної вартості (ratable value) приміщень, котру один раз у п’ять років визначає Valuation Office Agenсу, опираючись на динаміку ринкових цін на оренду. Податкове зобов'язання розраховують так: оцінна вартість множиться на установлений урядом коефіцієнт для кожного з регіонів країни. Для Англії на 2010-2011 ф. р. чинний коефіцієнт становить 41,4 пенси на кожен фунт оцінки. Отже, – власник приміщення, оціненого в 10 тис. ф. ст., має спла­тити 4140 ф. ст. податку (10000 х 41,4). Малий бізнес користується пільгами.

Велика Британія – єдина з країн Заходу, де податки на нерухоме майно забезпечують 100% доходів місцевих бюджетів. На відміну від вітчизняної практики справляння плати за землю на основі площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (стаття 271 Податкового кодексу України), у Великій Британії оподаткування землі та іншої нерухомості здійснюється виключно на базі вартісної оцінки.


Читайте також:

 1. Автомати для продажу гарячих напоїв
 2. Безалкогольні та слабоалкогольні напої.
 3. Виготовлення, зберiгання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробів
 4. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
 5. З гарячих напоїв німці віддають перевагу
 6. Контроль за надходженням податку з алкогольних напоїв і тютюнових виробів
 7. Лекція11.Алкогольвмісті напої.
 8. Особливості оподаткування алкогольних напоїв
 9. Охолоджувачі напоїв, льодогенератори і фризери
 10. Рекомендації алкогольних напоїв до закусок і блюд, температура їхньої подачі
 11. Смакові товари. Алкогольні, слабоалкогольні та безалкогольні напої
Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оподаткування прибутку корпорацій | Адміністрування податків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.