Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Високий друк

Високий друк, як вже відзначалось, є найстарішим способом друку. Ним були отримані перші відбитки. Раніше це був єдиний спосіб, що дозволяв з високою точністю відтворювати різні оригінали в стислі терміни і достатніми накладами.

Довгий час зберігалась тенденція до зменшення питомої ваги високого друку. Прогнози про повне витіснення високого друку іншими базувались на використанні більш ефективного і рентабельного друку з допомогою офсетних форм. Та, такі переваги високого друку, як відсутність системи зволоження форм, поява дрібнорельєфних металевих і фотополімерних форм, екологічно чисте і просте виготовлення форм, висока їх тиражостійкість (близько 25 млн. відбитків), відсутність витрат на приладку та офсетне полотнище (вартість офсетної гуми становить близько 100 у.о. за 1 м2) – дозволяють зробити висновок, що високий друк є непоганою альтернативою офсетному і має шанси на своє друге “життя”.

Крім того, останнім часом провідні світові виробники фотополімерних пластин значно поліпшили їх технічні й технологічні можливості. Одним з найбільш суттєвих їх досягнень є можливість відтворювати растрові зображення. Це дає змогу значно поліпшити якість високого друку та наблизити його до офсетного.

Для високого друку характерна висока чіткість зображення штрихових елементів, сильна насиченість і яскравість напівтонових зображень, можливість відтворення високохудожніх зображень 4-ма фарбами з дотриманням ідентичності відбитків протягом всього друкування тиражу.

Недоліки високого друку зумовлені принципом контактного друку під великим тиском з рельєфних форм. Характерним є витискування фарби – поява “крайового” ефекту.

Значні нерівності розподілу тиску, характерні для високого друку, зумовлюють особливі вимоги до паперу, який повинен мати підвищену гладкість, рівномірну щільність. При використанні дешевого низькогладкого паперу, що легко вбирає фарбу, утруднюється відтворення тонових ілюстрацій, що викликає укрупнення лініатури растру, особливо при великих швидкостях. Наприклад, якщо на плоскодрукарських машинах при 3-4 тис. обертів за год. можна відтворити ілюстрації з лініатурою растру до 80 ліній на см, то на аркушевих ротаційних машинах при 6-7 тис. обертів за год. – не більше 48 ліній на см.

Значною мірою якість друку знижується через зворотний рельєф, особливо при двосторонньому друці.

У друкарнях з високим способом друку зараз використовуються машини тигельного, плоскодрукарського і ротаційного типів. Тигельні машини, середній формат 30х45 см, мають швидкості до 5 тис. обертів, забезпечують тиск до 600 Н на кв.см. Плоскодрукарське обладнання середнього і великого формату має конструкцію, споріднену з іншими способами друку, за винятком друкарського вузла. Він надзвичайно складної конструкції. Тигельні і плоскодрукарські машини випускаються односторонніми. Ротаційне обладнання є більш технологічним – дозволяє друкувати за один цикл обидва боки аркушів багатьма фарбами.

Вважається, що високий друк доцільно використовувати в таких випадках:

— для виготовлення малотиражних одно-, двофарбових книжкових і журнальних видань (друга фарба тільки для вдруків), наприклад, науково-популярної, технічної, художньої літератури при тиражах до 10-15 тис. примірників на плоскодрукарських машинах;

— для цих видань при тиражах від 10-15 тис. примірників до 20-25 тис. примірників – на аркушевих ротаційних машинах;

— для зазначених вище видань при тиражах понад 20-25 тис. примірників з невеликою кількістю ілюстрацій (тонових до 5%, штрихових до 50% від площі тексту), лініатурою растру до 40 лін. на см, за відсутності особливо тонкого деталювання штрихових ілюстрацій, при нескладній ілюстраційній верстці – на ролевих ротаційних машинах;

— для виготовлення, одно-двофарбових газет і додатків до них (друга фарба для вдруковування назви газети, заголовків і т.д.) з невеликою кількістю ілюстрацій (до 10-12%) і використання звичайного газетного паперу – на газетних агрегатах;

— для виготовлення одно- і багатофарбових відкриток – на тигельних і плоскодрукарських машинах.

 


Читайте також:

  1. Види друку. Глибокий, офсетний, високий та спеціальні види друку
  2. Високий Ренесанс
  3. Високий ризик спрямованого на себе насилля
  4. Високий ризик суїциду або гомоциду
  5. Високий рівень
  6. Високий рівень
  7. Високий ступінь майстерності публічного виступу, мистецьке володіння словом.
  8. Високий ції
  9. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.




Переглядів: 4162

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Офсетний друк. | Флексографічний спосіб друку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.