МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Класифікація банків данихВизначення БД і БНД, класифікація
Теорія баз даних - порівняно молода область знань. Вік її складає близько 30 років. Проте сучасний світ інформаційних технологій важко уявити собі без використання баз даних. Практично всі системи в тій чи іншій мірі пов’язані з функціями довготривалого зберігання і обробки інформації. Фактично інформація стає чинником, що визначає ефективність будь-якої сфери діяльності. Збільшилися інформаційні потоки і підвищилися вимоги до швидкості обробки даних, і тепер уже більшість операцій не можуть бути виконані вручну, вони вимагають застосування найбільш перспективних комп'ютерних технологій. Будь-які адміністративні рішення вимагають чіткої і точної оцінки поточної ситуації і можливих перспектив її зміни. І, звичайно, обійтися без інформаційної моделі виробництва, що зберігається в базі даних, в цьому випадку неможливо. Сучасні автори часто використовують терміни – «банк даних і «база даних» як синоніми, проте в загальногалузевих керівних матеріалах по створенню банків даних Державного комітету з науки і техніки (ДКНТ), виданих в 1982 р., ці поняття розрізняються. Там приводяться наступні визначення банку даних та бази даних: Банк даних (БНД) - це система спеціальним чином організованих даних - баз даних та програмних, технічних, мовних, організаційно-методичних засобів, призначених для забезпечення централізованого накопичення та колективного багатоцільового використання даних. База даних - іменована сукупність даних, що відображає стан об’єктів і їх відносин в даної наочної області. Під наочною областю розуміють один або декілька об’єктів управління (або певні їх частини), інформація про яких моделюється за допомогою БД і використовується для вирішення різних функціональних завдань.
Переваги електронної бази даних у порівнянні з “"паперовим” методом ведення даних цілком очевидні. Відзначимо деякі з них. - Компактність. Немає необхідності в створенні і веденні багатотомних паперових картотек. - Швидкість. Комп'ютер може вибирати і оновлювати дані набагато швидше за людину. - Низькі трудовитрати. Немає необхідності в утомливій роботі над картотекою уручну. - Актуальність. У разі потреби під рукою у будь-який момент є точна свіжа інформація.
Банки даних - це дуже складна система, яку можна класифікувати по цілому спектру ознак, що стосуються як банку в цілому, так і окремих його компонентів. За призначенням БНД бувають: - інформаційно-пошукові; - спеціалізовані по окремих областях науки і техніка; - банки даних для систем автоматизації організаційно-економічної інформації; - банки даних для систем автоматизації наукових досліджень і виробничих випробувань; - банки даних для систем автоматизованого проектування. По архітектурі підтримуваного обчислювального середовища БНД бувають централізованими (інтегрованими) і розподіленими. По вигляду інформації, яка зберігається, банки діляться на банки даних, банки документів і банки знань. По мові спілкування користувача з БД розрізняють системи з базовою мовою (відкриті системи) і з власною мовою (закриті системи). У відкритих системах мовним засобом спілкування з БД одна з мов програмування, наприклад C, Pascal. У таких системах для спілкування з БД потрібен посередник, тобто програміст, який володіє вибраною мовою програмування. Закриті системи мають власну мову спілкування. Він, як правило, набагато простіше, ніж мова програмування. Тому в таких системах не потрібен посередник-програміст для спілкування з БД. Самі користувачі, які мають відповідну підготовку, зможуть працювати з БД.
Читайте також:
|
||||||||
|