Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Умови дії отрути.

Судово-медична діагностика отруєнь.

Класифікація отруєнь та отруйних речовин.

Умови дії отрути.

План лекції

Судово-медична експертиза отруєнь

Лекція № 8

Висновки

 

Установи і органи виконання кримінальних покарань в Україні диференціюються в залежності від змісту покарання. Прийняття нового Кримінального кодексу України призвело до побудови принципово нової Пенітенціарної системи в Україні.

Перед установами і органами виконання покарань постав­лені конкретні завдання — виконання вироку суду відповідно до правил, встановлених кримінально-виконавчим законодав­ством.

Важливим завданням установ і органів виконання покарань є забезпечення процесу виправлення, створення умов для переоцінки життєвих орієнтирів, мотивів і цілей поведінки самими засудженими шляхом підвищення загальноосвітнього і культурного рівня засуджених, їх фізичного, психічного, правового і духовного розвитку, а також забезпечення цивілізованого рівня життєдіяльності засуджених у місцях позбавлення волі.

 

Кандидат юридичних наук Іваньков І.В.

 

Учбовий час – 2 год.

В судовій медицині отрутами називають речовини, які приведені в організм в малих кількостях можуть викликати розлад здоров’я. Відтак, отруєння – це розлад здоров’я чи смерть, які спричиняються введенням в організм людини отрути.

Розрізняють отрути місцевої (їдкі отрути) та загальної дії.

Ефект та швидкість дії отрути залежать від ряду умов: її хімічних властивостей, дози, шляхів введення (через рот, під шкіру, у вену, пряму кишку, при вдиханні), стану організму, віку, ваги, статі та умов зовнішнього середовища.

Важливою ознакою отрути є її здатність розчинятися в середовищах організму живої істоти (воді, жирах). Отруйні речовини, які не розчиняються, не є отрутами. Приклад: розчинні та нерозчинні солі барію.

Агрегатний стан отрут може бути різним: щільна маса, порошки, рідина, розчин чи газ. Отруєння настає тим швидше, чим швидше отрута всмоктується. Найшвидше діє отрута, яка введена безпосередньо у кров’яне русло. Отрута-газ також діє досить швидко. Отрута у вигляді розчину діє швидше, ніж у вигляді порошку.

Речовини, з якими прийнята отрута, також здатні впливати на перебіг отруєння. Вони можуть посилювати токсичний ефект (наприклад, вживання всередину ціанистих сполук з кислим вином) чи послаблювати його, перешкоджати всмоктуванню; наприклад, прийом всередину алкалоїдів (морфіну, стрихніну, атропіну, разом з міцним кофе, чаєм, коли утворюються такі сполуки, які повільно всмоктуються).

При введенні декількох отрут може бути посилення (синергізм) чи зниження (антагонізм) токсичного ефекту. Прикладом синергізму може бути одночасний прийом всередину алкоголю та наркотиків. Прикладом антагонізму – гіпосульфід та ціанисті групи; стрихнін та хлоралгідрат. На принципі антагонізму основані методи лікування, зокрема антидототерапія.

Має також значення концентрація отрути та термін її зберігання.

Важливе значення має вік людини (маленькі діти дуже чутливі до опію, алкоголю, менш чутливі до стрихніну). У старих людей чутливість до отрут підвищена.

Має значення також стан здоров’я. При наявності хронічних захворювань токсичний ефект більше виражений.

Впливають на перебіг отруєння індивідуальні особливості організму, стать, вага, звикання до алкоголю, наркотиків.

Дія отрути безпосередньо залежить від її кількості, тобто дози. Дози бувають індиферентні, коли після введення в організм малої кількості немає ніякої реакції. Терапевтичні дози діють на організм лікувально. Токсичні дози призводять до розладу здоров’я, летальні – до смерті.

Треба брати до уваги і умови зовнішнього середовища – температуру, барометричний тиск, вологість повітря. Висока температура і підвищена вологість повітря сприяють отруєнню окисом вуглецю. Низька температура повітря сприяє отруєнню алкоголем.


Читайте також:

  1. Аналогія як умовивід
  2. Блок 4. Умови та охорона праці.
  3. Блок перевірки умови
  4. БУДОВА ТА УМОВИ ФОРМУВАННЯ ШАРУВАТИХ ТОВЩ
  5. Види аудиторських висновків та умови їх надання
  6. Види і типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  7. Види й типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  8. Винесення внутрішніх, розумових дій назовні називають ексте­ріоризацією.
  9. Вирішення суперечок між суб'єктами страхування. Умови припинення дії договору.
  10. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  11. Вплив ресурсних обмежень на умови розвитку міст
  12. Всі умови — істотні, звичайні і випадкові — після укладання договору стають однаково обов’язковими і сторони повинні додержуватися їх.




Переглядів: 1301

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Державна виконавча служба (Ст. 12 КВК) | Судово-медична діагностика отруєнь.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.