Стандартний послідовний порт має 25- чи 9-контактний роз’єм. На рис. представлені два типи з'єднань між комп'ютером і зовнішнім пристроєм по протоколу RS232. Стрілки показують напрямок потоків даних. На рис. 2а представлене так зване нуль-модемне з'єднання. На рис. 2б зображене з'єднання, що використовує тільки три лінії: перша - для передачі даних, друга - для прийому, третя - загальна. З'єднання організоване таким чином, що передані дані від першого пристрою надходять на прийомну лінію другого.
а) б)
Рис. 2. З’єднання комп’ютера та зовнішнього пристрою по протоколу RS232:
а) з використанням нуль-модемного кабеля; б) за допомогою трьох ліній
Захисне заземлення. З'єднується з металевим екраном кабелю і корпусом устаткування.
GND
Лінія заземлення. Загальний провід для всіх сигналів.
TD
Передані дані. Послідовні дані передаються комп'ютером по цій лінії.
RD
Прийняті дані. Послідовні дані приймаються комп'ютером по цій лінії.
RTS
Запит на передачу. Лінія взаємодії, яка показує, що комп'ютер готовий до прийому даних. Лінія керується з боку комп'ютера. Якщо взаємодії не потрібно, вона може використовуватися як двійковий вихід.
CTS
Готовність до передачі. Лінія взаємодії, за допомогою якої зовнішній пристрій повідомляє комп'ютеру, що воно готове до передачі даних. Якщо взаємодії не потрібно, вона може використовуватися як двійковий вхід.
DTR
Комп'ютер готовий. Лінія взаємодії показує, що комп'ютер ввімкнений та готовий до зв'язку. Лінія керується з боку комп'ютера. Якщо взаємодії не потрібно, вона може використовуватися як двійковий вихід.
DSR
Готовність зовнішнього пристрою. Лінія взаємодії, за допомогою якої зовнішній пристрій повідомляє комп’ютеру, що воно ввімкнене і готове до зв'язку. Якщо взаємодії не потрібно, вона може використовуватися як двійковий вхід.