Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика МRP-систем

Рис. 3

ERP

Основним призначенням ERP-систем є автоматизація взаємопов’язаних процесів планування, обліку і управління по головним напрямкам діяльності компанії (рис. 3).

Тому ERP-системи – це інтегрована сукупність методів, процесів, технологій та засобів, куди в числі іншого входять наступні елементи: управління ланцюгом постачань; вдосконалення планування і склад розкладів; автоматизація продаж; інструмент, що відповідає за конфігурування; остаточне планування ресурсів; інтелект-бізнес; OLAP-технології; блок електронної комерції; управління даними про вироби. Головна задача ERP-системи – досягти оптимізації (по часу і ресурсам) всіх перерахованих процесів. Іноді буває так, що вся властива концепції ERP сукупність задач реалізується не однією інтегрованою системою, а деяким комплексом ПО, в основі якого, як правило, лежить базовий ERP-пакет, а до нього через відповідні інтерфейси підключені спеціалізовані продукти.

ERP-системи призначені в значній мірі для крупних підприємств. Їх впровадження, як правило, пов’язано з кардинальною перебудовою структури і системи управління підприємством і може проводитися на протязі кількох років. Вартість впровадження нерідко перевищує навіть вартість ліцензії (тобто права користуватися власне програмним продуктом). Оскільки ERP як стандарт ще остаточно не склався, мають місце варіації і деякі різночитання того, що таке ERP: типовий набір функцій, технологічні особливості, орієнтація на масштаб підприємства і об’єми даних, що обробляються. Крім того, у кожного з постачальників ERP-рішень існує своя методика впровадження. Звичайно при впровадженні ERP-системи необхідно знайти компроміс між існуючими потребами підприємства і тим, як вона може їх вдовольняти.

 

MRP (Manufacturing Resource Planning), “Панування виробничих ресурсів” – методи управління промисловим підприємством в умовах конкурентної ринкової економіки. Метод MRP (MRPI і MRPII) забезпечує формування виробничих планів на основі портфеля замовлень і прогнозування збуту готової продукції за періодами. Виконується попередня оцінка плану виробництва за потребами в ключових виробничих ресурсах підприємства (обладнання, трудові ресурси. Матеріали, електроенергія і т. п.) на виробничу програму. Для реалістичності виконання виробничої програми здійснюється:

q балансування графіку використання ресурсів (“планування потужності”);

q коректування планів виробництва;

q перехід на нові технології виробництва, робіт і послуг;

q зміна нормативів витрат ресурсів;

q поповнення дефіцитних / реалізація надмірних ресурсів і т. п.

На основі прийнятого плану виробництва розраховується план-графік запуску-випуску партій деталей, напівфабрикатів та готових виробів. Цей план-графік узгоджується з план-графіком закупівлі матеріалів та комплектуючих виробів. Далі здійснюється оперативне управління і облік виконання планів виробництва та поставок, складський облік та управління матеріально-виробничими запасами. Метод MRP використовує розвинутий управлінський облік і систему бухгалтерського обліку міжнародного класу (GAAP, IAS). Для прийняття управлінських рішень застосовуються інформаційні технології аналізу та статистичного моделювання, а також оптимізаційні розрахунки. За всіма виробничими госпрозрахунковими підрозділами формуються бюджети, для аналізу виконання котрих ведеться розрахунок нормативних та фактичних витрат на виробництво, а також нормативної та фактичної собівартості продукції. Безперервно здійснюється оперативне формування бухгалтерського балансу та аналізу економічних та фінансових показників діяльності підприємства.

Стандартні блоки програмного продукту класу MRPII:

· прогнозування;

· управління продажами;

· об’ємно-календарне планування;

· управління структурою виробу;

· управління запасами;

· планування потреби в матеріалах (MRP);

· планування потреби у виробничих потужностях (CRP);

· управління цехом (можливі різні варіанти блоків для серйозного, на замовлення, проектного чи безперервного виробництв);

· закупівлі;

· фінанси;

· бухгалтерія.

Відсутність будь-якого з них означає неможливість охарактеризувати систему як MRP II.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМ

Продукт консалтингової компанії “Інформконтакт” – корпоративна інформаційна система Alfa класу ERP призначена для автоматизації управління середніх і крупних підприємств різної галузевої належності. В основі її концепції –створення єдиного інформаційно-аналітичного простору з врахуванням його структурно-територіальних особливостей. Єдиний інформаційно-аналітичний простір дає можливість “наскрізного” обліку і внутрішнього комп’ютерного аудиту. Вбудовані параметричні звіти дозволяють отримувати необхідну аналітичну інформацію для прийняття управлінських рішень.

Система являє собою набір функціональних модулів, що автоматизують на підприємстві логістику, управління фінансами, управління договорами, бюджетування, бухгалтерський та управлінський облік, управління персоналом, розрахунок заробітної плати і т.д. Вона відкрита для настройок силами кінцевих користувачів без звернення до розробників.

Інтегрована інформаційна система управління ресурсами підприємства “Фігаро” (розробник – компанія “Бізнеc-Консоль”) відноситься до класу систем MRP II – ERP і забезпечує інформаційну підтримку при вирішенні комплексу задач з управління підприємством. Основа для інтеграції системи – універсальна інформаційна модель діяльності підприємства – дозволяє настроювати її на широкий клас організаційних структур, бізнес-процесів, бізнес-правил і виробничих процесів. Система забезпечує інформаційну підтримку при вирішенні комплексу задач з управління підприємства: фінансово-економічне і виробниче планування, організацію виконання та оперативне управління, управлінський та бухгалтерський облік, аналіз виробничої та фінансово-економічної діяльності підприємства. Повна система “Фігаро-ERP” включає в себе три основні компоненти.

“Фігаро-ПІДПРИЄМСТВО” – інтегрована багатокористувальна система обліку та планування.

Дозволяє використовувати її на підприємствах з чисельністю персоналу до 20000 чоловік при одночасній кількості працюючих користувачів до 700.

“Фігаро-РЕАЛ” – програма реалізована як засіб моделювання діяльністю підприємства в різних умовах, що дозволяє вирішувати задачі розробки бізнес-планів, довготермінового фінансового та податкового планування, розробки раціональної облікової політики.

“Фігаро-ПЛЮС” – програма багатофакторного аналізу, призначена для вирішення задач функціонально-вартісного аналізу.

Система управління виробничим підприємством “БЕСТ-ПРО” (розробник – компанія “Інтелект-Сервіс”) являється засобом планування, обліку, контролю та аналізу роботи на середньому підприємстві оптової торгівлі і виробництва. Модулі оперативного виробничого планування витримані в стандарті MRP II і адаптовані до особливостей виробничих процесів підприємств. В основу системи покладений єдиний інформаційний контур, що поєднує в собі функції фінансового планування і контролю грошових засобів, ведення договорів і облік розрахунків по обов’язкам, матеріально-технічного постачання та збуту, управління виробництвом, складськими запасами, майном, персоналом, ведення бухгалтерського і управлінського обліку. Бюджетування в системі “БЭСТ-ПРО” являє собою технологію планування, облік і контроль грошових ресурсів і фінансових результатів організації.

ВСТАВКА


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  8. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  9. Архітектура СЕП та характеристика АРМ-1, АРМ-2, АРМ-3
  10. Афіксальні морфеми. Загальна характеристика
  11. Банківська система України і її характеристика
  12. Банківські ризики та їх характеристика




Переглядів: 1192

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика ERP-систем | Перспективні інформаційні системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.