МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Зниження барорефлекторної чутливості нижче 3,0 мс \ мм рт. ст.КЛАСИФІКАЦІЯ. В 1979 році групою експертів ВООЗ була запропонована класифікація ІХС. Відповідно до неї виділяється 5 форм або класів захворювання:
I. Первинна зупинка кровообігу. II. Стенокардія: 2.1.Стенокардія напруги: 2.1.1. Уперше виникла; 2.1.2. Стабільна (необхідно вказувати функціональний клас) 2.1.3. Прогресуюча 2.2. Стенокардія спокою (спонтанна). 2.2.1.Особлива форма стенокардії (стенокардія Принцметала)
III. Інфаркт міокарда 3.1. Гострий інфаркт міокарда 3.1. 1 Певний (без наявності анамнезу, але при патогномонічних) змінах ЕКГ і/або ферментів. 3.1. 2. Можливий (анамнез може бути типовим, непатогномонічні зміни ЕКГ, що зберігаються більше доби, нетипові або відсутні ферментні зрушення). 3.2. Перенесений (постінфарктний кардіосклероз). Можливі зміни ЕКГ і при відсутності анамнезу. IV.Серцева недостатність V. Аритмії.
Під терміном „раптова” або первинна зупинка кровообігу розуміється несподівана зупинка кровообігу, що наступила протягом 1 години після виникнення симптомів захворювання. У США щорічно реєструється близько 300 000 раптових зупинок кровообігу. При цьому тільки від 2 до 15 % пацієнтів вдається доставити в стаціонар. Фактори ризику раптової смерті: Дизфункція лівого шлуночка із зниженням фракції викиду менш 40%; Шлуночкова екстрасистолія (більше 10 у годину); Дисперсія QT; Пізні потенціали шлуночків (по усередненій ЕКГ ); Вариабельність серцевого ритму зменшується ( 70 мс); Провідною ознакою стенокардії є больовий синдром в області грудної клітки. За даними служби швидкої допомоги близько 25% всіх викликів обумовлюється саме цим станом, причому у 40% цих пацієнтів підтверджується ішемія міокарда аж до його інфаркту. Стенокардія (СК ) класично описана W. Heberden в 1772 році. СК у складі різних форм ІХС проявляється по-різному. У зв'язку з виділенням в останні роки гострого коронарного синдрому (ГКС ) СК разом з інфарктом міокарда (ІМ), гострими ускладненнями при інтервенційних втручаннях на коронарних артеріях і раптовій смерті включається в його склад, інакше, до складу гострих форм ІХС. У якості однієї із хронічних форм вона позначається як стабільна з виділенням відповідно до критеріїв Канадського суспільства серцево - судинної патології 4 функціональних класів: СК I ФК. Виникає в період виконання надзвичайних, незвичайних для конкретного хворого фізичних навантажень - швидких або тривалих. СК II ФК.Виникає в період виконання звичних для хворого фізичних навантажень, таких як швидка ходьба, підйом по сходам на 1 - й поверх. СК III ФК. Виникає в період виконання незначних фізичних навантажень, таких як звичайна ходьба на невелику відстань (100 - 200 м) по горизонтальній місцевості; при цьому рідкі напади стенокардії спокою. СК IV ФК. Виникає в періоди мінімальних фізичних навантажень і у спокої. СК як прояв ГКС розглядається як нестабільна. Основними її формами є вперше виникла, прогресуюча і затяжна, а також особлива форма (стенокардія Принцметала).
ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ БОЛЮ ПРИ СТЕНОКАРДІЇ. 1. Чіткий зв'язок болю з фізичним навантаженням ( виникає на її висоті ). 2. Локалізація болю за грудиною або по її лівому краї. 3. Стискаючий або давлячий характер болю. 4. Тривалість нападу не перевищує 10 хвилин. 5. Швидкий (1-3 хв.) і повний ефект нітрогліцерину.
Стабільна СК – стереотипні для кожного хворого напади болю з певними властивостями, які відмічалися протягом не менш 2–3 місяців. У типових випадках можна затверджувати: немає болю, немає стенокардії.(в атипових випадках - його еквівалентів ). Виникненню нападу передує психоемоційне навантаження, стресові ситуації, прийом їжі, а також холодна і вітряна погода. У типових випадках біль ірадіює у ліву руку, лопатку, ліве плече, нижню щелепу. Але може ірадіювати і в праву руку, епігастральну область і т.д. Утруднення в постановці діагнозу можуть виникати в тих випадках, коли відчуття дискомфорту виникають тільки в місцях іррадіації при відсутності загрудиного компонента. Тоді біль може відчуватися тільки в епігастральній області, в 4 і 5 пальцях лівої кисті, тільки руці, або навіть у зубах, що хворим і навіть лікарем іноді розцінюється як самостійне захворювання. Описано і симптом ″браслетів″. Еквівалентом може бути і печія, що з'являється при швидкій ходьбі, а також напади задишки, кашель, раптова м'язова слабість, напади аритмії. Ряд хворих не схильні вважати неприємні відчуття за грудиною болем, а характеризують їх як наявність дискомфорту за грудиною і , утрудняючись у їхньому описі, використовують характерні жести, притискаючи стислу кисть щільно до грудини або кладуть долоні на грудну клітку і проводять нею зі сторони вбік. Можуть вони і стискати пальці в положення ″захоплення″. Ці дії хворих варто розцінювати як безсловесний діагноз коронарної недостатності. Болі при СК можуть супроводжуватися пітливістю, серцебиттям, нудотою, тривогою, почуттям страху смерті. Об'єктивно відзначається блідість шкірних покривів, холодний піт, емоційні порушення на тлі м'язового гальмування. Хворий застигає в тому положенні, у якому його наздоганяє біль. Може відзначатися гноблення психічного стану, загальна слабість, аж до втрати свідомості. З боку серцево - судинної системи можуть визначатися ритм галопу, ослаблення I тону серця. Характерним є виникнення IV тону, що відбиває підвищення кінцево - діастолічного тиску в ЛШ. Читайте також:
|
||||||||
|