Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи введення команд

Система AutoCAD створена для інтерактивної (діалогової) роботи користувача. Весь діалог із системою йде мовою команд.

Виклик команд AutoCAD може відбуватися кожним з наступних засобів:

а) Введенням імені команди з клавіатури

б) Кликнути по піктограмі панелі інструментів

в) Вибором пункту меню

а) Найпростіший спосіб введення команд - набір їх на клавіатурі в командному рядку у відповідь на запрошення Команда: (Command:), у російському верхньому або нижньому регістрах. Якщо ви знаєте англійські найменування команд, ви можете вводити їх і в російської версії AutoCAD у латинському верхньому або нижньому регістрі з підкреслення. Так, наприклад, команда ВІДРІЗОК (LINE) для малювання відрізків може бути введена з клавіатури кожним з наступних способів:

· ВІДРІЗОК

· _LINE

Після набору команди на клавіатурі не забудьте натиснути клавішу <Enter>, оскільки вона є для системи AutoCAD вказівкою почати обробку команди. Поки клавіша <Enter> не натиснута, ви можете відредагувати набраний у командному рядку текст.

б) Введення команд може здійснюватися також за допомогою панелей інструментів. Панелі інструментів можуть бути закріпленими і плаваючими. Закріплена панель завжди примикає до краю вікна малюнка. Панель, що плаває, може розташовуватися в будь-якому місці екрана, її розміри можна змінювати. Розміри закріпленої панелі змінювати не можна; крім того, такі панелі не можуть перекривати вікно рисунку. На панелях команди AutoCAD представлені у виді піктограм. У ході переміщення курсору по піктограмі в маленькому прямокутнику, що виникає під курсором, зображується її назва. Якщо на зображенні піктограми мається маленький чорний трикутник, це значить, що з нею зв'язане підменю, що містить набір команд. Для виклику підміню потрібно вказати курсором на піктограму підменю і якийсь час потримати натиснутою кнопку вибору.

в) Ще одним способом введення команд є вибір відповідних пунктів падаючих меню або екранного меню.

Якщо у відповідь на запитКоманда: (Command:) натиснути клавішу <Enter>, то AutoCAD повторить виклик попередньої команди.

Перервати будь-яку команду, що вже почала роботу, можна, натиснувши на клавішу <Esc>.

8. Панелі

За замовчуванням на екрані завжди присутня панель "Стандартна". З її допомогою можна виконувати такі часто використовувані операції, як перекреслення зображення, скасування дій, зумування, а також викликати стандартні засоби роботи з файлами, печатки, перевірки орфографії і т.п. На екрані одночасно можуть знаходитися кілька панелей; їх можна редагувати, змінювати їхні розміри, закріплювати їх або робити плаваючими.

Панель "Властивості об'єктів". Інструменти в панелі "Властивості об'єктів" можна використовувати для швидкого перегляду і зміни шарів, кольору і типу лінії для об'єкту. Керуючі списки "Шари", "Кольору" і "Типи ліній" на панелі "Властивості об'єктів" поєднують команди, необхідні для перегляду і редагування властивостей об'єкта. При виборі будь-якого об'єкту на кресленні в момент, коли немає активних команд, відбувається динамічне відображення його шарів, кольору і типу лінії в керуючих списках панелі "Властивості об'єктів".

Для виклику панелі на екран потрібно:

1.З меню "Вид" вибрати "Панелі".

2.Установити позначку поруч з ім'ям потрібної панелі в списку.

 

9. Властивості об'єктів

AutoCAD дозволяє будувати геометричні об'єкти різних типів. За допомогою засобів креслення AutoCAD може створювати різного роду об'єкти - від найпростіших відрізків і кол до сплайновых кривих, еліпсів і заштрихованих областей. При кресленні об'єктів крапки задаються або за допомогою пристрою вказівки, або введенням значень координат у командному рядку.

З кожним створюваним у AutoCAD об'єктом зв'язується набір властивостей.

Об'єкту призначається тип лінії: безперервна, штрихова, штрих-пунктирна і т.п. На додаток до стандартних, користувач може створювати власні типи ліній.

Колір об'єкту дозволяє візуально асоціювати його з іншими об'єктами, що несуть те ж функціональне навантаження. При виведенні креслення на печатку різним кольорам об'єктів можуть бути зіставлені лінії різної товщини.

Шари в AutoCAD подібні аркушам кальки, використовуваним при кресленні вручну. Використання шарів дозволяє створювати креслення в шарах, у яких об'єднані взаємозалежні елементи його опису. Створення об'єктів виконується в поточному шарі. Шарам призначаються імена, ім'я шару – до 31 символу, включаючи букви, цифри і спеціальні символи, їм можуть привласнюватися окремі кольори і типи ліній. Використання шарів надає користувачу широкі можливості по керуванню зображенням на екрані. Так, для зниження насиченості складного креслення рекомендується тимчасово відключати видимість шарів, робота над якими в даний момент не ведеться.

 

10. Одержання довідкових зведень

Уся документація по AutoCAD доступна в електронному виді; це гарантує швидкий і зручний доступ до довідкової інформації. Для одержання докладного опису будь-якої команди AutoCAD необхідно вибрати пункт "Зміст" з меню "Допомога".

 

11. Точні побудови

AutoCAD надає ряд способів точної вказівки крапок і створення об'єктів.

Один з таких спосіб - явне завдання координат. З кожним кресленням AutoCAD зв'язана прямокутна система координат, вісь X якої спрямована горизонтально, а вісь Y — вертикально. Одиниця цієї системи координат відповідає одиниці, заданій в установках програми (дюйм, міліметр). Інтервали сітки і кроку можуть або дорівнювати одиниці системи координат, або складати частку цієї одиниці, або займати кілька одиниць. При явному завданні координати характерних крапок об'єктів вводяться з клавіатури.

Про абсолютні координати

У двомірній (2М) системі координат точки задаються шляхом введення двох значень, що визначають положення точки щодо горизонтальної (X) і вертикальної (Y) осей.

Приклад. Побудувати прямокутник, задаючи точки в абсолютних координатах.

LINE (ЛІНІЯ)

 
 

FROM POINT: 10,10 з точки 1

TO POINT: 10,20 в точку 2

TO POINT: 50,20 в точку 3

TO POINT: 50,10 в точку 4

TO POINT: Із замкнути

 

Про відносні координати

Задавати точки креслення можна як в абсолютних, так і у відносних координатах, що визначають положення точки щодо осей X і Y. Останній тип координат використовується, наприклад, при побудові серії відрізків, у якій кожний наступний відрізок починається в кінцевій точці попередніх. Щоб повідомити AutoCAD, що координати наступної точки вводяться щодо попередньої, перед ними потрібно поставити символ @. Знак мінус варто використовувати при завданні відносних координат для вказівки напрямку зсуву щодо осей X і Y.

Приклад. Побудувати трикутник, задаючи точки у відносних координатах.

LINE (ЛІНІЯ)

FROM POINT: 10,10 з точки 1

TO POINT: @0,15 в точку 2

TO POINT: @30,-15 в точку 3

 
 

TO POINT: Із замкнути

 

Якщо потрібно, щоб створювані лінії проходили паралельно горизонтальної або вертикальної осей координат, варто включити режим Орто (клавіша F8).

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  3. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  4. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  5. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  6. Біологічні способи лікування ран.
  7. Валютний курс і способи його визначення
  8. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  9. Введення
  10. Введення
  11. ВВЕДЕННЯ
  12. Введення




Переглядів: 3394

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Елементи однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером | Керування екраном

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.