Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Генератор

Системна шина

Чіпсет

Материнська плата

Якщо процесор – «мозок» комп’ютера, то його «фундамент» – материнська або системна плата – велика друкована плата, до якої під’єднуються всі інші компоненти. Її конструкція визначає, які моделі процесорів на неї можна встановлювати, які саме периферійні пристрої і в якій кількості можна встановити в комп’ютер. Багато в чому це визначається можливостями набору мікросхем, які лежать в основі материнської плати, так званого чіпсета.

Внаслідок розвитку технологій виготовлення мікросхем, що входять до складу чіпсетів, їх функціональне призначення розширюється при збереженні або навіть зменшенні їх фізичних розмірів. Це дозволило інтегрувати в сучасну материнську плату систему введення/виведення для дисководів, жорстких дисків та інших дискових нагромаджувачів, які тепер під’єднуються безпосередньо до материнської плати. Для їх під’єднання в попередніх моделях комп’ютерів (до 80486) необхідно було встановлювати на материнську плату додаткову плату з контролером введення/виведення. Деякі виробники випускають материнські плати, котрі містять в собі всі необхідні для роботи комп’ютера пристрої, інтегруючи в них відеоадаптери, звукові адаптери і навіть модеми, повністю задовольняючи, наприклад, роботі з офісними продуктами або здобуття простих звукових фрагментів для озвучення подій Windows, або забезпечення отримання електронних повідомлень у домашніх умовах, однак такі плати непридатні для професійної роботи. Однак виробники передбачили можливість від’єднання внутрішніх пристроїв і під’єднання до таких плат інших пристроїв через їх слоти розширення.

Однією із найважливіших характеристик материнської плати є тип системної шини. Якщо для процесора 80486 існували моделі материнських плат з шинами ISA, EISA, VL та ін., то для Pentium залишився тільки найбільш високопродуктивний варіант – шина РСІ. Додаткові пристрої, такі як плати звукових адаптерів або внутрішні модеми, під’єднуються до так званих слотів розширення, геометрія яких визначається системною шиною. Чим більше таких слотів, тим більше зовнішніх пристроїв можна під’єднати до ПК.

Для забезпечення спільної роботи всіх пристроїв на материнській платі знаходиться генератор, який мільйони разів в секунду надсилає синхронізуючий сигнал. Частоту цього сигналу називають тактовою частотою системної шини. Найбільш поширеними є частоти 533 МГц, 600 МГц і 1066 МГц. Природно, що чим більша частота, тим вища продуктивність ПК. Найновіші материнські плати мають тактову частоту 1033 і 1066 МГц.


Читайте також:

  1. LC – генератор
  2. АПВ з самосинхронізацією синхронних генераторів та компенсаторів
  3. Асинхронний генератор з конденсаторним збудженням.
  4. Асинхронні виконавчі двигуни і тахогенератори
  5. Асинхронні генератори
  6. Блокінг-генератори.
  7. Вибір потужності генератора електростанції
  8. Види генераторів
  9. Генератор папруги пилкоподібної форми без засобів стабілізації заряду конденсатора
  10. Генератор папруги пилкоподібної форми зі стабілізацією струму заряду конденсатора
  11. Генератор папруги пилкоподібної форми на базі операційного підсилювача




Переглядів: 885

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процесор | Віртуальна пам’ять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.