Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Телебачення

Частота зміни кадрів в телебаченні є частиною стандарту розбиття зображення і при його створенні вибиралася виходячи з вже існуючої частоти зміни кадрів кінематографа, фізіологічних критеріїв, а також була прив'язана до частоти промислового змінного струму. Фізіологічною межею помітності мерехтіння зображення вважається частота 48 Гц. У кінематографі для зрушення мерехтінь вище фізіологічної межі застосовується холоста лопать обтюратора кінопроектора, що перекриває зображення одного нерухомого кадрика повторно. У телебаченні для цих же цілей при збереженні близької до кінематографа кадрової частоти застосовується черезрядкова розгортка. Зображення цілого кадру будується двічі: спочатку парними рядками, а потім непарними. Крім того, кадрова частота телебачення спочатку для спрощення конструкції приймача прив'язувалася до частоти місцевих электромереж. Зокрема:

· Європейський стандарт розкладання 625/50 передавав 50 напівкадрів в секунду.

· Американський стандарт 525/60 - 60 напівкадрів в секунду.

При цьому, із зрозумілої причини, працездатними були тільки телеприймачі, що харчуються від того ж первинного генератора, що і передавач. Надалі, при появі в телесигналі спеціальних синхроімпульсів, що управляють, рівність кадрової частоти і частоти живлячої напруги стала шкідливою. Воно призводило до появи ділянок різної яскравості, що поволі пливуть по екрану, і інших проблем у попередніх поколінь телевізійних приймачів.

У різних телевізійних стандартах HDTV застосовуються черезрядкова і прогресивна (відрядкова) розгортки, тому зображення може передаватися як полями, так і цілими кадрами. Але кінець-кінцем, максимальна частота зміни зображень як і раніше рівна 50 Гц в Європі і 60 Гц в країнах, що використовують американську систему (США, Канада, Японія і т. д.)

Відрядкова і черезрядкова розгортки

У телебаченні стандартної чіткості для забезпечення передачі плавності руху в умовах обмеженої смуги пропускання каналу передачі відеосигналу, кожен кадр послідовно передається двома полями (напівкадрами) — парним і непарним, що збільшує частоту кадрової розгортки удвічі. Спочатку передаються непарні рядки (1, 3, 5, 7 .), потім парні (2, 4, 6, 8 .). Така розгортка називається черезрядковою. Історично в аналоговому телемовленні частота черезрядкової розгортки вимірюється в напівкадрах у секунду.

У комп'ютерних моніторах і в деяких стандартах телебачення високої чіткості HDTV застосовується відрядкова розгортка (англ. progressive scan), коли електронний промінь проходить всі рядки підряд (1, 2, 3, 4, 5.)

Позначення «50i» означає «50 напівкадрів в секунду, черезрядкова (interlace) розгортка».

Позначення «60p» означає «60 кадрів в секунду, відрядкова (progressive) розгортка». У потоці стандартів DVB і Blu-ray Disc, з дозволом Full HD, стандарти розкладання з прогресивною розгорткою не використовується у зв'язку з обмеженням ємкості носіїв і, відповідно, швидкості потоку відеоданих, а також з технологічною складністю декодування.

Крім того Європейський мовний союз (EBU) вважає за краще позначати мовний формат комбінацією «розширення/частота кадрів» (не напівкадрів), розділення косою межею. Таким чином формат 1080i60 або 1080i50 позначається як 1080i/30 і 1080i/25 в зоні дії Європейського мовного союзу, в який входять всі країни СНД.

Щоб черезрядкове телевізійне зображення оптимально виглядало на екрані комп'ютера, застосовують фільтр деінтерлейсінгу (англ. deinterlacing).

 


Читайте також:

  1. Вплив телебачення на трансформацію свідомості аудиторії
  2. Дефектометрія свердловин. Індуктивний дефектомір обсадних труб. Гамма-гамма-товщиномір. Свердловинне акустичне телебачення. Акустичні сканери
  3. Загальна характеристика телебачення
  4. Поняття про телебачення
  5. Радіофікація, телебачення, внутрішній зв’язок (у т. ч. внутрішній зв'язок).
  6. Роль телебачення у створенні іміджу
  7. Телебачення
  8. Телебачення і культура
  9. Телебачення як вид мас-медіа
  10. Телебачення як комунікація?
  11. Циркове мистецтво, кіномистецтво та телебачення.




Переглядів: 690

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Менеджмент як система наукових знань та як мистецтво управління | Стандарт розкладання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.