Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансові компанії

Фінансові компаніїце особливий тип небанківських фінансових установ, які діють на кредитному ринку і надають кредитні послуги. Особливістю послуг фінансових компаній є надання не лише фінансових кредитів, але й товарних.

У міжнародній практиці споживачами послуг фінансових компаній є виключно фізичні особи. У вітчизняній практиці функціонування фінансового ринку обмежень щодо споживачів послуг фінансових компаній не встановлено.

Відповідно до українського правового поля до фінансових компаній відносять фінансові установи, які надають фінансові послуги, державне регулювання яких віднесено до компетенції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), окрім тих установ, які надають послуги у страховій діяльності, діяльності з надання послуг накопичувального пенсійного забезпечення, а також фінансових установ - юридичних осіб публічного права, кредитних установ, у тому числі кредитних спілок та ломбардів. Таким чином, до послуг, які надають фінансові компанії відноситься:

· надання фінансових кредитів за рахунок власних коштів;

· надання позик;

· надання гарантій;

· надання порук (поручительств);

· фінансовий лізинг;

· факторинг;

· операції з обміну валют;

· операції з переказу грошових коштів;

· залученню коштів установників управління майном для фінансування об'єктів будівництва;

· здійснення операцій з нерухомістю.

Фінансові компанії надають виключно ті фінансові послуги, які зазначені в додатку до Свідоцтва про реєстрацію фінансової установи, а також ті, надання яких можливе лише за умови отримання відповідних ліцензій. В установчих документах фінансової компанії діяльність з надання певних видів фінансових послуг визначається як виключна. При цьому законодавством встановлені обмеження на суміщення[1] діяльності з надання певних видів фінансових послуг.

Фінансові компанії видають позики багато в чому так само, як і банки. Проте замість прийому депозитів вони здійснюють випуск короткострокових комерційних цінних паперів, а в деяких випадках позичають кошти в інших фінансових посередників. На споживчі кредити припадає до 90% активних операцій. Як правило, отримання кредитів через фінансові компанії є дорожчим, але швидшим методом отримання грошей, а процедура кредитування є простішою – не передбачає подачі додаткових документів про позичальника.

Для здійснення операцій з переказу грошових коштів фінансової компанії повинна отримати відповідну ліцензію. Переказ коштів в іноземній валюті може здійснюватися за умови додаткового отримання генеральної ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій. Строк дії ліцензії – три роки. Ліцензія чинна до закінчення строку її дії, визнання ліцензії недійсною або її анулювання. У разі повторної видачі ліцензії, якщо до фінансової компанії протягом попереднього періоду користування ліцензією не застосовувалися заходи впливу, ліцензія може бути видана строком на п'ять років.

 


Читайте також:

  1. А. Фінансові коефіцієнти
  2. А. Фінансові коефіцієнти
  3. Авіакомпанії
  4. Аудиторський ризик — це ризик того, що аудитор висловить невідповідну аудиторську думку коли фінансові звіти суттєво викривлені.
  5. Бюджет виплат по фінансовій діяльності
  6. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  7. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
  8. ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НА НАЦІОНАЛЬНИХ, МІЖНАРОДНИХ І СВІТОВИХ ФІНАНСОВИХ РИНКАХ
  9. Види загроз фінансовій безпеці держави
  10. Виправлення помилок та інші зміни у фінансовій звітності
  11. Вплив фьючерсних бірж на ціноутворення та фінансові розрахунки
  12. Грошові доходи, грошові фонди, фінансові ресурси підприємств




Переглядів: 6549

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пенсійні фонди | Юридичні особи публічного права та інші суб’єкти кредитного ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.