Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЛІТЕРАТУРА

ВИСНОВКИ

 

Документознавствоможна розглядати в двох аспектах: наука про документ та документообіг; наукова дисципліна, яка досліджує процеси створення й функціонування документів та розробляє принципи побудови документно-комунікаційних систем та методи їхньої діяльності.

Юридичне документознавство – юридико-лінгвістична дисципліна, що вивчає правові, мовні та технічні норми документотворення, правила документообігу, оперативне та архівне зберігання документів.

Із документознавством тісно пов’язане діловодство,під яким розуміють діяльність апарату управління, що охоплює питання документування і організації роботи з документами в процесі здійснення ними управлінських функцій.

Діловодство складається з наступних елементів: документообігу та документування. Під документуванням розуміють сукупність процесів по створенню всіх видів документації (підготовка, складання, узгодження, оформлення і виготовлення документів), що відображає діяльність установ, організацій, підприємств. Документообіг включає в себе комплекс робіт з готовими документами: прийом, розподіл, реєстрація, контроль за виконанням, формування справ, зберігання і використання документації, рух документів по інстанціях.

Головним джерелом діловодства є Конституція України, на другому місці є закони і підзаконні нормативні акти. Наступні за значенням нормативними документами є різні положення, правила, інструкції, статути та інші акти, затверджені постановами Верховної Ради або указами Секретаріату Верховної Ради. Особлива роль належить нормативним актам міністерств, відомств (накази, положення, інструкції).

Принципи організації діловодства можна визначити як загальне правило ведення документації в апараті державних органів. Принципи організації діловодства можна розділити на дві основні групи: загальні принципи і спеціальні. Загальні принципи визначають напрямок і суть діяльності всього державного апарату, спеціальні принципи притаманні тільки певній галузі функціонування державного апарату, і являються конкретизацією загальних принципів.

Управління суспільством в цілому і підприємствами, установами, організаціями, зокрема, представляє собою з точки зору технології процес отримання, обробки і передачі інформації.

Під інформацією розуміються будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

Основними видами інформації є: інформація про фізичну особу; інформація довідково-енциклопедичного характеру; інформація про стан довкілля (екологічна інформація); інформація про товар (роботу, послугу); науково-технічна інформація; податкова інформація; правова інформація; статистична інформація; соціологічна інформація та інші види інформації.

Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність.


 

1. ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТ України. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003.

2. Закон України від 13.01.2011 р. “Про внесення змін до Закону України "Про інформацію".

3. Закон України від 02.10.1996 р. „Про звернення громадян”.

4. Наказ МВС № 650 від 27.07.2012 року «Про затвердження Інструкції з оформлення документів у системі МВС України».

5. Наказ МВС № 747 від 23.08.2012 року «Інструкція з діловодства в системі МВС».

6. Наказ МВС № 350 від 23.04.2012 року «Про затвердження Інструкції з організації контролю за виконанням документів у системі МВС України».

7. Постанова Кабінету Міністрів України № 348 від 14.04.1997 року “Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації”.

8. Постанова Кабінету Міністрів України № 1242 від 30.11.2011 року «Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади».

9. Наказ Міністерства юстиції України від 25.12.2008 № 2274/5 «Про затвердження Порядку роботи з документами в органах державної виконавчої служби».

10. Авер’янова Є, С.Аханов, С.Баліян та ін. Кадрове діловодство: Консультації, відповіді, первинні документи, нормативна база. – Д.: Баланс-Клуб, 2005. – 160 с.

11. Бездрабко В.В. Документознавство в Україні: інституціоналізація та сучасний розвиток. – К.: Четверта хвиля 2009. – 720 с.

12. Діловодство у державних установах: зб. інструкцій / Є.К.Пашутинський (упоряд.). – К.: КНТ 2009. – 593 с.

13. Жуковська В.М.. Діловодство. Практикум: Навч. посіб. – К.: КНТЕУ, 2004. – 152 с.

14. Комова М.В. Документознавство. Навчальний посібник // Національний університет "Львівська політехніка", Інститут гуманітарних і соціальних наук. - Львів: Тріада плюс, 2007. – 296 с.

15. Корж А.В. Документознавство: зразки документів право ділової сфери. Навчальний посібник. – Київ, 2008.

16. Палеха Ю.І. Кадрове діловодство: навчальний посібник (зі зразками сучасних ділових паперів).- К.: Ліра-К, 2009. – 476 с.


Читайте також:

  1. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  2. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  3. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  4. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  5. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  6. ЛІТЕРАТУРА
  7. ЛІТЕРАТУРА
  8. ЛІТЕРАТУРА
  9. ЛІТЕРАТУРА
  10. ЛІТЕРАТУРА
  11. ЛІТЕРАТУРА




Переглядів: 1009

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика інформації | Організація і ведення бухгалтерського обліку в бюджетних установах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.