Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості технології Wi-Fi

Переходячи до розгляду технології Wi-Fi (рис.1), треба звернути увагу на те, що принцип комутації точок доступу і загальної схеми роботи практично не відрізняється від реалізації на основі технології Bluetooth. Існують принципові відмінності в технології кодування сигналу, перешкодозахисної, потужності сигналу і швидкості передачі даних.

Точка доступа

 

Рисунок 1 - Об'єднання комп'ютерів за допомогою технології Wi-Fi

 

Технічні характеристика технології Wi-Fi декілька привабливіші, ніж у Bluetooth. Як мінімум швидкість передачі даних до 54 Мбіт/с дозволяє розробникові системи не турбуватися, що завантаження мережі при деяких обставинах буде більшим, ніж планувалося. Рівень захисту також виглядає дещо краще, ніж в технології Bluetooth, але ефективність захисту є спірним моментом. Що стосується устаткування точок доступу (безпровідних роутеров), поза сумнівом, устаткування Wi-Fi має більше розповсюдження і вибір. Але мобільні пристрої на сьогоднішній день все ж таки частіше використовують технологію Bluetooth. Більшість точок доступу Wi-Fi працюють в двох стандартах: IEEE 802.1-lb (5.5 і І Мбіт/с) і IEEE 802 11g (54 Мбіт/с). Це не відбивається, в основному, на ціні устаткування і таку точку доступу можна придбати за ціною до 100$.

У безпровідних мережах швидкість з'єднання і швидкість передачі корисних даних значно відрізняються. При швидкості з'єднання 54 Мбіт/с реальна швидкість передачі даних зазвичай складає 22-26 Мбіт/с.

Значна відмінність швидкості з'єднання і реальної швидкості передачі даних в безпровідних мережах пов'язана з великими накладними витратами в методі обробці колізій.

Оскільки не всі пристрої в безпровідній мережі «чують» один одного (кожен «чує» точку доступу, але не обов'язково сусідні пристрої), метод виявлення колізій CSMA/CD, який використовується в мережах Ethernet, в безпровідній мережі працювати не може. Тому використовується метод «CSMA/CD з квітірованням»: на кожен пакет очікується підтвердження доставки, якщо підтвердження не поступило, вважається, що відбулася колізія, і пакет передається повторно. Квитанції і повторно передані пакети можуть складати значний трафік.

Виникає питання - який сенс проводити порівняльний аналіз, якщо переваги Wi-Fi практично очевидні у всьому? По-перше, оскільки існує вимога перешкодостійкості, то багато розробників схиляються до вибору технології Bluetooth. Вона має перевагу в меншому сприйнятливості перешкод, більшої стабільності роботи устаткування, пов'язаної з особливостями технології. Логічно припустити, що у разі невпевненості в рівні перешкод, необхідно провести тест роботи устаткування в процесі проектування - це дозволити відразу поставити визначених пріоритет однієї з технологій.

По-друге, технологія Wi-Fi не ділиться на класи по радіусу дії. Цифри радіусу дії необхідно уточнювати в паспортних даних, а також звертатися до відгуків про конкретне устаткування. Часто заявлена дальність декілька відрізняється від реальної в умовах екранування залізобетонними стінами. По-третє, Bluetooth більше поширений, чим Wi-Fi. У четвертих, вартість модулів Bluetooth, що встановлюються в стаціонарні комп'ютери помітно менше (від 18$), що позначається на загальній вартості КТС. Число підключень у точок доступу Wi-Fi в середній ціновій категорії в основному те ж, що і у Bluetooth, до 7. Також схема побудови мережі практично нічим не відрізняється від схеми на базі технології Bluetooth, тобто по громіздкості КТС не можна віддати пріоритет технології Wi-Fi.


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. OLAP-Технології
  4. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  5. PR-технології у виборчій кампанії.
  6. PR-технології.
  7. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  8. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  9. Web-технології
  10. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  11. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  12. Аграрне виробництво і його особливості




Переглядів: 604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Постановка завдання | ТЕМА 2. СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ У КРАЇНАХ ЄВРОПИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.