Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Постановка завдання

Вступ

Лекція 13 Безпровідні технології в проектуванні корпоративних мереж

Тема 3.3. Проектування КМ

 

Розглянуті недоліки і переваги безпровідних технологій Bluetooth і Wi-Fi, використовуваних при проектуванні корпоративної мережі інформаційної системи. Виконаний вибір технології і комплексу технічних засобів

Практично всі фірми, що мають більш за один комп'ютер, об'єднують їх в корпоративні мережі. Корпоративна мережа - це група з декількох комп'ютерів, сполучених між собою за допомогою кабелів (або також телефонних ліній, радіоканалів), використовуваних для передачі інформації між комп'ютерами. Для з'єднання комп'ютерів в корпоративну мережу необхідне мережеве устаткування і програмне забезпечення. Корпоративні мережі дозволяють забезпечити колективну обробку даних користувачами підключених в мережу комп'ютерів і обмін даними між цими користувачами, сумісне використання програм, сумісне використання принтерів, модемів і інших пристроїв.

Кажучи про побудову комп'ютерної мережі корпоративного типу, зазвичай мають на увазі, що мережа може бути реалізована по одному з двох варіантів - безпровідна або дротяна мережа. Розгляд переваг одного і другого варіанту (іноді комбінованого варіанту) є завданням, що вимагає розгляду практичних прикладів.

Наочним прикладом буде концепція побудови інформаційної системи (ІС) для видавничого підприємства, де з'явилася необхідність в організації централізованого доступу для співробітників до ресурсів в рамках офісної будівлі.

Складні моменти організації роботи мережі по радіоканалу будуть основним предметом розгляду в даній лекції, а також варіанти практичної реалізації на рівні існуючих технологій. Будуть приведені основні доводи на користь роботи мережі по радіоканалу і деякі обмеження, які можуть бути перевагою дротяних технологій побудови корпоративної мережі.

Перед розробниками стояло завдання побудови безпровідної мережі у вже спроектованою і упровадженою в експлуатацію ІС підприємства. Комп'ютери були розміщені в дванадцяти приміщеннях, розташованих на двох поверхах стандартної офісної будівлі. Від розробників потрібно було забезпечити:

- максимально можливий рівень помехозахищенності у разі роботи по сусідству інших бездротяних мереж або інших можливих джерел перешкод на сусідніх частотах роботи радіоканалу; резерв швидкості у разі великого завантаження мережі; роботу не менше шістдесяти одночасних підключень;

сумісність роботи з мобільними терміналами;

- мінімальна кількість дротяних коммунікаций між точками доступу або побудова схеми роутинга точок доступу в цілях можливого перенесення системи в іншу однотипну будівлю;

- вартість устаткування повинна бути максимально співпіставлена з пріоритетами виконуваних завдань.

Розробляючи корпоративну безпровідну мережу, необхідно в першу чергу визначитися з вибором технології і потім з вибором комплексу технічних засобів (КТЗ) в рамках технології. Здійснити вибір можна за допомогою зіставлення вимог замовника, а саме вартісного чинника і умов фізичної топології проектованої мережі. Вибір технології має сенс здійснювати паралельно з вибором топології мережі і вибором структури точок доступу, сервера.

На сьогоднішній день до розвинених безпровідних технологій можна віднести Bluetooth і Wi-Fi. Ці технології набули досить широкого поширення як в комп'ютерних мережах, так і в мобільних пристроях (ноутбуках, мобільних телефонах, КПК, коммуникаторах), що дає важливу перевагу в мобільності користувачів. Розглянемо ці технології як найбільш відповідні для побудови мережі, в якій відбуватиметься інформаційний обмін, але не здійснюватиметься управління виробничим процесом.


Читайте також:

  1. V. Завдання.
  2. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  4. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  5. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  6. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  7. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  8. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  9. Аудит, його мета та завдання
  10. Багатокритеріальні завдання оптимального керування
  11. Багатокритерійні завдання і можливі шляхи їхнього рішення.
  12. Безпека життєдіяльності людини – найважливіше завдання людської цивілізації




Переглядів: 414

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління потоком кадрів при напівдуплексній роботі | Особливості технології Wi-Fi

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.