Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пристрої керування потужністю сигналу

Основні елементи тракту передачі енергії 45 хв.

Високочастотний тракт сучасних РЛС призначений не тільки для передачі ЭМВ від передавача до антени й від антени до приймача, але також для керування потужністю, фазою, поляризацією, напрямком поширення ЭМВ.

Для розв'язку перерахованих завдань до складу СВЧ тракту поряд із НС, включають пристрої керування параметрами ЭМВ, у тому числі й пристрою керування потужністю ЭМВ.

До них відносять:

· пристрою розподілу (підсумовування) потужності ЭМВ, різні мости;

· пристрою поглинання потужності ЭМВ;

· пристрою зміни напрямку передачі потужності ЭМВ.

Розглянемо ці пристрої.

Пристрої розподілу (підсумовування) потужності ЭМВ.

Пристрої розподілу потужності в заданім відношенні називають спрямованими відгалужувачами (НО).

НО, що забезпечує розподіл потужності ЭМВ на дві рівні частини, називають мостом. Мости можуть здійснити розподіл потужності ЭМВ наступного виду: синфазне; протифазне; квадратурне (тобто зі зрушенням фази на 90о).

Синфазний міст являє собою систему із двох відрізків прямокутних хвилеводів, з'єднаних по вузькій стінці під прямим кутом ( Н - трійник). При подачі потужності в несиметричне плече Н вона ділиться в бічних плечах на дві рівні частини, причому поля синфазні (мал.2,а).

Протифазний міст являє собою систему із двох прямокутних хвилеводів, з'єднаних по широкій стінці під прямим кутом ( Е-трійник). У цьому випадку відбувається розподіл потужності ЭМВ нарівно між плечима, причому поля в них протифазні.

 
 

 


а) б)

 

Рис.2. Основні типи мостів СВЧ

Подвійний хвілеводний трійник (ДВТ) – об'єднання Е и Н - трійників. Він має властивості обох типів трійників, часто його називають синфазно-протифазним мостом (мал.2,б).

Р431/2
Квадратурний міст призначений для розподілу потужності ЭМВ на дві рівні частини із взаємним зрушенням фаз у вихідних плечах на 90о. Прикладом такого пристрою у хвілеводному виконанні є хвилевідно-щілинний міст (мал.3,а).

 
 

Хвилевідно-щілинний міст – пристрій, утворене з'єднанням двох відрізків прямокутного хвилеводу по вузькій стінці. Зв'язок між хвилеводами здійснюється через щілину у вузькій стінці. Основними властивостями моста є наступні. Потужність, що надходить у плече 1 ділиться навпіл між плечима 3 і 4 і не надходить у плече 2. Фаза хвиль у плечах 3 і 4 відрізняється на 90о.

а) б)

Рис.3. Хвилевідно-щілинний міст (а) та спрямований відгалужувач (б).

2.2. Пристрою зміни напрямку передачі потужності ЭМВ.

Необхідність почергового перемикання передавача на кілька антен або еквівалент, електричне сканування променя ДНА, використання частини зондувального сигналу для обробки прийнятого луну-сигналу або підстроювання передавача зажадали розробки й створення швидкодіючих електричне керованих перемикачів, комутаторів, фазообертачів, циркуляторів. Ці пристрої розроблені на основі використання властивостей феритів у постійнім магнітнім полі.

Спрямований відгалужувач (НО) являє собою пари відрізків прямокутного хвилеводу, з'єднаних по вузькій стінці (іноді по широкій) і зв'язаних через одне або кілька отворів зв'язку (див.мал.3, б).

Вентиль – цей пристрій, що забезпечує передачу потужності в одному напрямку й поглинання - у протилежному. Використовують вентилі для узгодження в приймально-передавальних трактах СВ.

Циркулятор призначений для передачі потужності ЭМВ у строго заданім напрямку. Розрізняють фазові феритові циркулятори (ФФЦ) на основі двох хвилевідно-щілинних мостів (мал.4,а) і Y-циркулятори (мал.4,б). Принцип роботи ФФЦ заснований на використанні явища невзаємного фазового зрушення ЭМВ, що виникає у фериті, що перебуває в поперечнім магнітнім полі. Фізика роботи циркуляторів заснована на тому, що при надходженні ЭМВ (по двом шляхам) у фазі, відбувається додавання цих хвиль, тобто в це плече енергія буде виходити. Навпаки, при вступі ЭМВ у плече в протигазі - відбудеться їхня взаємна компенсація, тобто енергія виходити не буде.

 

Рис.4. Основні типи циркуляторів.

 


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. D-тригер з динамічним керуванням
  3. А — позитивна умовна реакція натискання на клавішу, В — бурхлива емоційно-рухова реакція за відсутності харчового підкріплення сигналу.
  4. Автократично-демократичний континуум стилів керування.
  5. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  6. Автоматизація меліоративних помпових стацій. Автоматизація керування помповими агрегатами.
  7. Агресивне керування портфелем акцій
  8. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  9. Алгоритми керування ресурсами
  10. Аналіз конструкції рульового керування.
  11. Апарати керування пневматичними приводами.
  12. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.




Переглядів: 915

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
На діаграму спрямованості. | Пристрої керування фазою хвиль, що направляються

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.