Пристрої, що реалізовують метод поляризаційнної селекції 20хв.
Принцип поляризаційнноїселекції полягає в наступному.
Антенна система РЛС настроюється на прийом сигналу певної поляризації. Перешкода максимально ослабляється, якщо поляризація антенної системи буде ортогональний (відмінною на 900) поляризації перешкоди: для вертикальної поляризації перешкоди - горизонтальна, для кругової поляризації - кругова з протилежним обертанням вектора напруженості поля, для еліптично поляризованої хвилі ортогональним є також еліптично поляризоване коливання, але із зсунутим на 90 градусів положенням осей. Спрощена структурна схема поляризаційного селектора показана на рис.5.
Ортогональні складові ЕМВ виділяються відповідними поляризаційнимі фільтрами і підсумовуються з відповідними вагами К1 і К2. Шляхом підбору вагових коефіцієнтів можна отримати необхідну поляризацію приймальної антенної системи.
Для автоматичної установки вагових коефіцієнтів в поляризаційному селекторі можна використовувати автокомпенсатори (рис.6).
Таким чином, завдяки дії кореляційного зворотного зв'язку, складова перешкоди, поляризація якої співпадає з поляризацією зондуючого сигналу, компенсується перешкодою, прийнятою допоміжною антеною з ортогональною поляризацією. Корисний сигнал частково ослабляється при проходженні через автокомпенсатор, але не компенсується. Це обумовлено тим, що динамічна постійна часу автокомпенсатора звичайно значно більше тривалості відображеного сигналу (і АК не встигає перебудовуватися за час дії сигналу), а співвідношення ортогональних складових корисного сигналу інше, ніж для перешкоди.
Метод поляризацфйної селекції, на відміну від просторової використовується і для захисту РЛС від АШП по основній пелюстці ДНА.