Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. Звіт про рух грошових коштів (форма 3).

Основним документом, що регулює порядок складання Звіту про рух грошових коштів, є НП(с)БО 1»Загальні вимоги до фінансової звітності».

Метою складання Звіту є надання користувачам фінансової звітності повної, правдивої та неупередженої інформації про зміни, що відбулися у грошових коштах підприємства та їх еквівалентах (грошові кошти) за звітний період.

Ф № 3 "Звіт про рух грошових коштів" подається один раз за звітний період – тільки за підсумками року.

Звіт про рух грошових коштів (далі - Звіт) складається з трьох розділів, у кожному з яких наводиться формування результату руху грошових коштів:

І. Рух коштів у результаті операційної діяльності.

ІІ. Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності.

ІІІ. Рух коштів у результаті фінансової діяльності.

При застосуванні наведення класифікації грошових потоків слід мати на увазі, що віднесення руху коштів до відповідної діяльності залежить, у першу чергу, від характеру основної господарської діяльності підприємства.

У звітній формі відображаються лише зміни в грошових коштах без урахування змін у інших господарських засобах за звітний період. Тобто, в Ф № 3 не наводяться зміни активів, що відбулися в результаті не грошових операцій (отримання активів шляхом фінансової оренди, бартерних операціях, емісії акцій тощо).

Крім того, в Звіті не враховуються внутрішні зміни грошових коштів (наприклад, надходження грошових коштів з поточного рахунку в касу або збільшення чи зменшення внаслідок руху грошових коштів на різних рахунках у банку).

У світовій практиці для складання Звіту використовуються два методи формування його показників:

1) прямий – результат руху грошових коштів визначається шляхом порівняння безпосередньо сум грошових коштів, які надали, з сумами коштів, що вибули;

2) непрямий – результат руху грошових коштів розраховується як підсумковий показник змін активів і зобов’язань, що призводять до змін грошових коштів.

В Україні Звіт складається за допомогою як прямого, так і непрямого методів. Останній використовується для визначення показників розділу І "Рух коштів у результаті операційної діяльності", а перший – для складання другого та третього розділів.

Незалежно від методу складання Звіту, для формування його показників необхідно використовувати показники Ф № 1, Ф № 2 та дані аналітичного обліку за розрахунками обліку активів і зобов’язань.

Відповідно до НП(с)БО 1 в Ф № 3 розкриваються джерела надходження та видатків грошових коштів у розрізі таких видів діяльності як операційна, інвестиційна та фінансова.

Операційна діяльність – основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, яка не є інвестиційною та фінансовою. Грошові потоки від операційної діяльності підприємства включають:

- надходження грошових коштів від продажу основної та допоміжної продукції (товарів, робіт, послуг), враховуючи грошові кошти в складі суми непрямих податків, зборів (обов’язкових платежів), що включені до ціни її продажу;

- надходження грошових коштів від надання майна в оренду;

- видаток грошових коштів на закупівлю сировини (товарів, робіт, послуг);

- виплати на погашення іншої кредиторської заборгованості, пов’язаної з операційною діяльністю (оплата електроенергії, опалення, МШП та ін.);

- виплати за розрахунками з персоналом;

- виплати відсотків за користування банківськими кредиторами;

- виплати за податками, зборами та інші види виплат.

Інвестиційна діяльність – придбання та реалізації необоротних активів, а також фінансових інвестицій, що не є частиною грошових коштів та їх еквівалентів.

Грошові потоки від інвестиційної діяльності включають:

- надходження грошових коштів від: реалізації акцій, боргових зобов'язань та часток у капіталі інших підприємств; реалізації необоротних активів; отримання дивідендів від інших підприємств; отримання раніше наданих іншим підприємствам позик та від інших операцій;

- видаток грошових коштів внаслідок придбання акцій, боргових зобов’язань та часток у капіталі інших підприємств, необоротних активів, майнових комплексів, надання позик іншим підприємством тощо.

Фінансова діяльність – діяльність, що призводить до змін розміру і складу власного та позикового капіталу підприємства.

Грошові потоки від фінансової діяльності включають:

- надходження грошових коштів від продажу власних акцій, боргових цінних паперів (облігацій), векселів, надходження у вигляді внесків або додаткових внесків до статутного фонду, отримання банківських кредитів та інші надходження;

- видаток грошових коштів внаслідок викупу власних акцій, боргових цінних паперів (облігацій), векселів, повернення раніше отриманих банківських кредитів, виплати дивідендів тощо.

Іншими словами, інвестиційна діяльність пов’язана із вкладанням фінансових коштів з метою отримання доходу, а фінансова – із залученням грошових коштів у результаті фінансових операцій.

Для відображення результату руху грошових коштів від надзвичайної діяльності в Ф № 3 окремого розділу не передбачено. Результат руху коштів від надзвичайної діяльності наводиться в тому розділі Звіту, до якого належать ці надзвичайні події. Наприклад, втрати, пов’язані з втратою будівлі цеху внаслідок пожежі, а також витрати, понесені на ліквідацію наслідків цієї події, належать до операційної діяльності. тому грошові кошти, втрачені при цьому, повинні включатися до розділу І "Рух коштів у результаті операційної діяльності".

Розглянемо детальніше особливості заповнення ф. № 3 "Звіт про рух грошових коштів" за непрямим методом..

Загальний прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування, що відображається у Ф № 2, може складатись із прибутків (збитків) від операційної, інвестиційної та фінансової діяльності. тому для обчислення прибутку від операційної діяльності даний прибуток (збиток) повинен коригуватись на величини прибутків (збитків) від інвестиційної та фінансової діяльності (неопераційних) – прибутки (доходи) повинні відніматись, а збитки (втрати) – (збиток) тільки від операційної діяльності.

В таблиці 1 наведено алгоритм коригування показника нерозподіленого прибутку / непокритого збитку (рядок 170 (175) Ф № 2) на зміни в оборотних активах та поточних зобов’язаннях, визначені за даними Ф № 1.

 

Таблиця 1


Читайте також:

  1. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  2. Аналіз грошових активів підприємства
  3. Аналіз грошових активів підприємства.
  4. Аналіз грошових коштів
  5. Аналіз грошових коштів підприємства
  6. Аналіз оборотності оборотних коштів.
  7. Аналіз руху грошових коштів та дебіторської заборгованості
  8. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  9. Аналіз руху та ефективності формування грошових потоків
  10. Аналіз структури оборотних коштів
  11. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  12. Аудит грошових документів та грошових коштів у дорозі.




Переглядів: 2308

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Звіт про фінансові результати (форма 2). | Коригування показника нерозподіленого прибутку на зміни в оборотних активах та поточних зобов'язаннях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.