Зовнішній контроль - це контроль надвідомчийз боку виборних органів державної влади, спеціалізованих органів та громадськості за законністю в організаційно непідпорядкованих їм об'єктах, який в основному стосується одного з аспектів їх діяльності. Цей вид контролю здійснюється у таких формах: конституційний, парламентський, судовий, фінансовий, громадський та прокурорський нагляд.
Мотивація- це процес спонукання людини до діяльності для досягнення цілей.
Важлива роль у формуванні свідомих зусиль належить потребам, їх усвідомлення, на основі формування уявлень про цінності, властивості предметів і явищ, породжує індивідуальні, групові, колективні інтереси. Існують три фактори,за допомогою яких можна визначити рівень мотивації людини: переконаність, відданість, перетворення.
Наступна спеціальна функція державного управління- це контрольнафункція.
Контроль за діяльністю апарату державного управління є однією з форм соціального контролю,який являє собою сукупність норм, інституцій і відносин, спрямованих на забезпечення поведінки людей відповідно інтересів певної соціальної групи, класів чи суспільства в цілому. На рівні суспільства можна вирізнити дві загальні форми соціального контролю:
формальний(правоохоронні органи, контрольно-ревізійні органи, державний примус);
- неформальний(контроль засобів масової інформації, громадська думка, громадські організації).
Державний контроль (нагляд)- одна з форм здійснення державної влади, забезпечення додержання законів та інших нормативних актів, що видаються органами держави, система державних органів перевірки.
Контрольна діяльність ґрунтується на певних принципах: об'єктивність, дієвість (оперативність), універсальність, гласність, систематичність (постійність), ефективність.
За ознакою об'єктів контрольної діяльності контроль буває зовнішнім і внутрішнім.
Внутрішній контрольє відомчимконтролем для систематичної перевірки виконання рішень об'єктами управління. Він здійснюється всіма органами виконавчої влади, їх посадовими особами, забезпечується службовцями чи спеціалізованими структурами і врівноважує діяльність державного управління. Його завданнямє попередження випадків порушення дисципліни, вимог чинного законодавства, невиконання управлінських рішень, бюрократизму, корупції тощо.
До видів внутрішнього контролю відноситься:
Контроль з боку Президента України Контроль з боку Кабінету Міністрів України Контроль з боку центральних органів виконавчої влади Контроль з боку місцевих органів виконавчої влади