Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Покриття тканин

Технологічний процес покриття тканин латексними композиціями призначений для нанесення на поверхню тканини плівки полімеру.

Залежно від типу вживаного латексу полімерна плівка, що утворюється на поверхні, може додавати водонепроникність, забезпечувати захист від дії кислот, лугів, масел, розчинників. При нанесенні покриття на тканину прагнуть забезпечити міцний зв'язок плівки полімеру з тканиною. За інших рівних умов це залежить від часткового проникнення латексної композиції в структуру тканини. Разом з тим, властивості латексної композиції і умови її нанесення на тканину повинні виключити крізне проникнення латексної композиції або серума латексу на зворотну сторону тканини.

У цьому полягає складність розробки латексних композицій і трудності регулювання технологічного процесу нанесення покриття на тканині.

Для нанесення латексної композиції на тканину найчастіше використовують устаткування, конструктивне рішення якого принципово не відрізняється від устаткування, вживаного для нанесення покриттів з розчинів каучуків [15, с. 143]. Головна відмінність в конструкції устаткування при застосуванні латексних композицій обумовлена істотно тривалішими режимами сушки нанесеного покриття.

Схема установки для нанесення латексних покриттів на тканині представлена на рис. 5.10.

Рис. 5.10. Схема установки для нанесення латексних покриттів на тканині: 1 – раскаточний пристрій; 2 - калібровочний ніж; 3 - робочий промазочний вал; 4 – плита, що обігрівається; 5 - закочувальний пристрій

 

Основними вузлами устаткування є: робочий промазочний вал 3, що калібрує ніж 2, плита, що обігрівається, 4, раскаточний 1 і закочувальний 5 пристрої. Поверхню металевого робочого промазочного валу 3 обкладають м'якою гумою. Над валом поміщають ніж 2 у вигляді пластини з неіржавіючої сталі. За допомогою спеціального пристрою ніж може переміщатися у вертикальному напрямі, а також змінювати кут з поверхнею тканини і, тим самим, регулювати товщину шару латексної композиції, що наноситься.

Тканина з нанесеною на її поверхню латексною композицією протягується над плитою, що обігрівається, 4. При проходженні тканини над плитою, що обігрівається, відбувається сушка покриття. З метою інтенсифікації процесу сушки покриттів плиту, що в окремих випадках обігрівається, вмонтовують в камері з циркулюючим в ній гарячим повітрям.

Раскаточний пристрій 1 звичайно забезпечують гальмом, яке забезпечує певне натягнення тканини, від якого істотно залежить глибина проникнення латексної композиції всередину тканини. У разі неможливості отримання заданої товщини покриття при одноразовому нанесенні на тканину латексної композиції застосовують багатократне її нанесення з обов'язковою сушкою кожного нанесеного шару композиції.

Число шарів композиції, що наноситься, для отримання заданої товщини покриття залежить від властивостей латексних композицій, структури тканини і хімічної природи волокон.

Для нанесення покриття на тканину використовують також агрегат (рис. 5.11), в якому робочий промазочний вал виключений з складу устаткування, а на його місце вмонтовують ніж, спереду і позаду якого розташовують допоміжні валики. Плита, що одночасно обігрівається, може бути замінена на сушильний барабан, що обігрівається.

У разі застосування латексних композицій, покриття з яких вимагає вулканізацію, додаткова термообробка тканини з висушеним покриттям може бути здійснена або на окремому устаткуванні вулканізації, не пов'язаним з агрегатом для нанесення покриттів, або устаткування, вулканізації, агрегується з устаткуванням для нанесення покриття.

Рис. 5.11. Схема установки для нанесення латексних покриттів на тканині: 1 - раскаточний пристрій; 2 – ніж, що калібрує; 3 – валики, що направляють; 4 - сушильний барабан, що обігрівається; 5 - закочувальний пристрій

 

У останньому випадку із-за тривалих режимів сушки і вулканізації може виникнути необхідність істотного зниження продуктивності всієї лінії. При виготовленні латексних композицій, вживаних для нанесення полімерних покриттів на тканині, як правило, використовують латекси з високим вмістом сухої речовини. Це дозволить зменшити кількість води в композиції, і, як наслідок, скоротити тривалість сушки покриття.

Існує думка [5, с. 656], що латексні композиції, вживані для нанесення покриттів на тканині, повинні характеризуватися тиксотропними властивостями. При проходженні під калібруючим ножем латексна композиція випробовує механічну дію. В цьому випадку в'язкість латексної композиції знижуватиметься, що забезпечить більш рівномірне її нанесення на тканину. Після виходу з-під калібруючого ножа в'язкість композиції знов збільшується, що виключить крізне проникнення композиції на зворотну сторону тканини.

Величина в'язкості для даної конкретної латексної композиції встановлюється експериментально з урахуванням хімічної природи волокон і структури тканини, товщина шару латексної композиції, натягнення і швидкості руху тканини, що наноситься, в ході нанесення латексної композиції.

Латексні композиції, крім того, повинні бути стійкі до механічних дій і не коагулювати під ножем. Разом з тим, збільшувати стабільність композиції до механічних дій шляхом введення ПАВ слідує з певною обережністю. Введення надмірної кількості ПАВ може викликати небажане утворення піни і погіршить якість покриття. У латексних композиціях, вживаних для нанесення полімерного покриття на тканину, можливо застосування високих дозувань наповнювачів. Останні не тільки знижують вартість покриття, але і підвищують в'язкість композицій і збільшують швидкість сушки покриття.

У табл. 5.9 приведені деякі рецепти латексних композицій, вживаних для нанесення полімерного покриття на тканині різного призначень.

Таблиця 5.9

Рецептури латексних композицій, вживаних для покриття тканин полімерною плівкою

Найменування інгредієнтів Дозування, частини маси
Суха речовина Натуральний вираз Суха речовина Натуральний вираз Суха речовина Натуральний вираз Суха речовина Натуральний вираз
Хлоропреновий латекс типу Неопрен 571 (5, с.330; 13, с. 62) - - - - - -
Натуральний Упарений латекс KHS ISO-2027 - - - - - -
Бутадієн-нітрильний карбоксилвмісний латекс типу СКН-40-1 ГП - - - - - -
Штучний латекс бутилкаучука типу БК-1675 - - - - - -
50% Дисперсія сірки - - 1,0 2,0 - - 2,5 5,0
50% Дисперсія діетилкарбамат-цинка - - 1,0 2,0 - - 2,0 4,0
50% Дисперсія тетраетилтіурамдисульфіда - - 0,5 1,0 - - - -
50% Дисперсія тіокарбаніліда 1,5 3,0 - - - - - -  
40% Дисперсія протизістарювача 1,5 3,75 - - - - - -
50% Дисперсія оксиду цинка 3,0 6,0 4,0 8,0
60% Дисперсія каоліна
10% розчин поліакрилатного загущувача 0,6 - - 1,5 1,0
Вміст сухої речовини, % 50,1 64,0 34,0 41,0
Призначення тканини Загального призначення Масло-бензостійкі Кислото- лужностійкі

 


Читайте також:

  1. Аналіз частки прибутку на покриття постійних витрат
  2. Антикорозійні, захисні покриття металу
  3. Асфальтобетонні покриття
  4. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  5. Біоелектричні явища і збудження в тканинах.
  6. БІОМАГНЕТИЗМ. МАГНІТНІ ПОЛЯ ОРГАНІВ І ТКАНИН
  7. Будова і функції тканин
  8. Будова тканин овочів та плодів
  9. Бюджетний дефіцит: причини виникнення та можливі джерела покриття
  10. Види м’язової тканини
  11. Видільні (секреторні) тканини
  12. Вимірювання товщини шару покриття




Переглядів: 749

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Просочення тканин | Дублювання тканин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.