Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Клінічна картина.

Хламідіоз

ЛЕКЦІЯ № 15 ВЕНЕРИЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ. ХЛАМІДІОЗ. УРОГЕНІТАЛЬНИЙ МІКОПЛАЗМОЗ. ГАРДНЕРЕЛЬОЗ. ТРИХОМОНІАЗ. СНІД.

Нині хламідіоз являє реальну загрозу здоров'ю чоловіків, жінок і дітей, оскільки зумовлює безпліддя, зменшує народжуваність, спричинює патологію вагітності, хвороби новонароджених та дітей раннього віку.

 

Причиною урогенітального хламідіозу є хламідії - грамнегативні бактерії, які розмножуються внутішньоклітинно. Як у чоловіків, так і у жінок хламідії спричинюють запальні ураження сечівника, піхви, шийки матки, прямої кишки, передміхурової залози, над'яєчок.

 

Інкубаційний період становить 5-30 днів. Основний шлях передачі інфекції - статевий, інші шляхи не мають епідеміологічного значення (забруднені інфікованими виділеннями руки, білизна, предмети туалету).

У чоловіків захворювання частіше виявляється у вигляді хронічного, рідше - гострого та підгострого уретриту.

Захворювання супроводжується неприємними відчуттями в сечівнику, свербежем, болем, слизистими або слизисто-гнійними виділеннями з нього. Здебільшого виділення дуже незначні (у вигляді ранкової краплі), іноді вони виникають після тривалої затримки сечовиділення, після акту дефекації, наприкінці сечовиділення. Процес охоплює передню та задню частини сечівника, яєчки, передміхурову залозу (виникає біль у ділянці промежини, попереку, над лобком).

У жінокзахворювання здебільшого проявляється у вигляді уретриту, ендоцервіциту і дуже рідко - вагініту. Хворі скаржаться на свербіж у сечівнику, біль на початку сечовипускання.

Ендоцервіцит часто має безсимптомний перебіг, іноді наявні незначні слизисто-гнійні або склоподібні слизисті виділення, ерозії на шийці матки. Мають місце скарги на відчуття вологості в ділянці піхви, тяжкість та незначний біль у ділянці попереку під час менструації.

У дітейхламідійна інфекція частіше спостерігається у вигляді уретриту, вагініту, проктиту; характерні гіперемія слизових оболонок сечівника і піхви, мізерні слизисті або слизисто-гнійні виділення.

 

Одне з найтяжчих ускладнень хламідіозу

є хвороба Рейтера - є поєднанням кон'юнктивіту, уретриту й артриту.

Початок захворювання проявляється ураженням сечостатевих органів (уретрит, цистит, простатит), через деякий час (від декількох днів до місяця) після статевого зараження. Незабаром після уретриту розвивається ураження очей, що частіше проявляється легким кон'юнктивітом тривалістю 5-7 днів, що може пройти абсолютно непомітно.

 

Провідний клінічний симптом захворювання - ушкодження суглобів, частіше множинне з послідовним залученням в патологічний процес великих суглобів. Частіше вражаються суглоби ніг, але можуть залучатися і суглоби верхніх кінцівок, хребет. Болі в суглобах мають запальний характер, посилюються вночі і уранці, шкіра над суглобами гіперемійована, при поразці дрібних суглобів - з ціанотичним відтінком. Обмежується функція, атрофуються прилеглі м'язи.

 

Окрім опорно-рухового апарату можуть вражатися слизові оболонки оболонки і шкіра, виникати ерозійний баланіт або баланопостит, стоматит, поверхневі ерозії мови, ерозії слизової оболонки порожнини рота, кератодермія (зливні вогнища гіперкератозу з тріщинами і лущенням переважно в області стоп і долонь).

Можливо безболісне збільшення лімфовузлів, особливо пахових. У деяких хворих спостерігаються ознаки ураження серця (міокардіодистрофія, міокардит), легенів (осередкова пневмонія, плеврит), нервової системи (поліневрити), тривала субфебрильна температура тіла.

При лабораторному обстеженні хламідії виділяються з тканин суглобів на культурах клітин.

 

Лабораторна діагностика:

Бактеріоскопія- мазки із взятого матеріалу забарвлюють за Романовським-Гімзою для виявлення цитоплазматичних включень у клітинах циліндричного епітелію.

Спосіб флюоресцентних антитіл - прямої імунофлюоресценції (ПІФ) та непрямої імунофлюоресценції (НІФ) полягає у з'єднанні специфічних антитіл, мічених флюорохромом, з антигеном (хламідійними включеннями). Під час мікроскопії дані комплекси мають яскраво-зелене або жовтувато-зелене світіння.

 


Читайте також:

  1. ЗАГАЛЬНА КЛІНІЧНА КАРТИНА КОМАТОЗНИХ СТАНІВ
  2. Клінічна діагностика
  3. Клінічна картина гриж.
  4. Клінічна картина РОК та РПК
  5. КЛІНІЧНА КАРТИНА, НЕВІДКЛАДНА ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ ПРИ ОТРУЄННЯХ
  6. Клінічна картина.
  7. Клінічна картина.
  8. Клінічна класифікація
  9. Клінічна психологія дає таку класифікацію типів хворих
  10. Клінічна фізіологія гіперкапнії
  11. Короткі анатомічні дані й клінічна топографія органів дихання.




Переглядів: 776

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання плану лекції | Мікоплазмоз і вагітність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.