Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимірювання магнітних величин.

Електричні та магнітні вимірювання тісно пов’язані між собою. Цей зв’язок - наслідок єдності електричних та магнітних явищ. Магнітні вимірювання доповнюють електричні. Магнітними вимірюваннями вирішують ряд задач - дослідження магнітних властивостей речовин та матеріалів, дослідження різного роду електромагнітних механізмів, апаратів та машин для виявлення розподілення магнітних потоків та МРС (магніторушійної сили), контроль якості магнітних матеріалів та виробів, випробування постійних магнітів та вимірювання полів, вивчення фізичних властивостей по їх магнітним характеристикам.

 

Магнітні характеристики поділяють на статичні та динамічні.

Статичні характеристики магнітних матеріалів визначають в постійних магнітних полях та використовують для розрахунку пристроїв та для порівняння між собою.

Динамічні характеристики магнітних матеріалів вимірюють у змінних магнітних полях, які в свою чергу залежать не тільки від властивостей зразка, але від частоти магнітного поля, його форми та розмірів - та лише умовно можуть бути названі характеристиками матеріалів.

 

В и м і р ю в а н н я м а г н і т н о г о п о т о к у у п о с т і й н о м у м а г н і т н о м у п о л і . Метод визначення магнітного потоку за допомогою балістичного гальванометра базується на вимірювання кількості електрики в імпульсі струму, що наводиться у вимірювальній котушці при зміні потокощеплення - відноситься до індукційно-імпульсному.

 

Для вимірювання магнітного потоку котушка із відомою кількістю витків ωК підключають до балістичного гальванометра через резистор RД та потім швидко віддаляють із поля або вносять до нього. Зміна потокощеплення із котушкою визиває ЕРС (електрорушійної сили).

 

 

 

Рис 24.1 - Схема вимірювання магнітного потоку

індукційно-імпульсним методом

 

ЕРС дорівнює що визначає струм

Де опір дорівнює сумі опорів елементів кола

 

Одним із приладів, що дозволяє виміряти величину магнітного потоку є веберметр - прилад для вимірювання потоку індукційно-імпульсним методом. Він представляє собою магнітоелектричний гальванометр без протидіючого моменту, тому початкове положення стрілки не є суттєвим.

 

Рис 24.2 - Схема вимірювання магнітного потоку

за допомогою веберметра

 

 

Безкаркасна рухома рамка (1) розміщена у повітряному зазорі між полюсами постійного магніту та сердечником, з’єднаних із перемикачем за допомогою „безмоментних” струмопроводів. Положення ( І ) відповідає вимірюванню. Градуювання веберметру не залежить від зовнішнього кола, якщо воно не перевищує значення, яке вказано у паспорті.

Для встановлення стрілки у початкове положення використовують допоміжний магнітоелектричний механізм. Для корекції положення стрілки, перемикач переводять в положення ( ІІ ), при цьому рамка 1 підключається до рамки 2.

В и м і р ю в а н н я м а г н і т н о ї і н д у к ц і ї і з в и к о р и с т а н н я м е ф е к т у Х о л л а . Ефект Холла полягає у появі ЕРС між протилежними сторонами пластинки із металу або напівпровідникового матеріалу, якщо через пластинку пропустити струм та помістити її при цьому в магнітне поле. Направлення струму, вектору магнітної індукції та ЕРС Холла взаємно перпендикулярні.

Для виготовлення перетворювача Холла використовують напівпровідники - германій, сурм’яний індій.

Основними перевагами перетворювача Холла є пропорційність ЕРС індукції, малі розміри та маса, можливість використання вимірювань постійних та змінних полів. Головний недолік - залежність постійної Холла від температури.

 

 

 

Рис 24.3 - Вимірювання магнітної індукції

за допомогою перетворювача Холла

 

Т е с л а м е т р і з п е р е т в о р ю в а ч е м Х о л л а . Перетворювач Холла живиться змінним струмом частотою 100 Гц від генератора через трансформатора. Вимірювання ЕРС Холла здійснюють компенсаційним методом. Так як компенсаційне коло та перетворювач Холла живиться від одного генератора, виключається похибка від нестабільності частоти та напруги генератора. У приладі передбачена корекція похибки із-за нелінійної залежності ЕРС Холла від індукції.

 

 

 

Рис 24.4 - Спрощена принципова схема тесла метру

 


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  3. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  4. Взаємодія електромагнітних випромінювань з речовиною
  5. Види відносних величин.
  6. Визначення параметрів і показників для вимірювання кожного процесу та націлення їх на величини
  7. Вимірювання
  8. Вимірювання PCO2.
  9. Вимірювання активної потужності у трифазних електричних колах
  10. Вимірювання величини виробничого потенціалу підприємства на базі поелементного підходу.
  11. Вимірювання витрат за перепадом тиску
  12. Вимірювання витрати за перепадом тиску




Переглядів: 3727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимірювання параметрів електротехнічних пристроїв. | Вимірювання ємності та індуктивності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.