Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кожен мікроорганізм живе в специфічних для нього умовах

Ацидофільні бактерії ростуть при значеннях рН 2-3, які для них оптимальні (табл. 28.4). Завдяки низькій проникності плазматичної мембрани для протонів і інших катіонів, рН цитоплазми у цих організмів незважаючи на екстремальну кислотність середовища підтримується на рівні 6,5-7,0. Білки поверхневих шарів їх клітин стійкі до низьких значень рН і у багатьох ацидофілів білки нестабільні при нейтральному рН.

Для нейтрофільних бактерій найбільш сприятливий рН, близький до нейтрального значення; внутрішньоклітичнний рН становить у них 7,6-8,0 (табл. 28.4). Зміна рН цитоплазми всього на 0,5 одиниці. може призвести до істотного придушення росту нейтрофілів. Сильно підкислене середовище може визвати загибель нейтрофільних бактерій, проте більшість їх володіє механізмами адаптації до низького рН. Різка зміна зовнішнього рН більш ніж на одну одиницю в результаті додавання в середовище неорганічних кислот викликає невелике короткочасне падіння внутрішньоклітинного рН (рис. 28.7). Через кілька хвилин вихідний рН відновлюється завдяки дії системи поглинання калію.

Слабкі кислоти діють синергічно з зовнішнім рН, в результаті того що клітинам властиво підтримувати внутрішній рН близький до 7,6-8,0.

Багато грампозитивних бактерій володіють специфічними системами виведення калію, які знижують рН, коли на клітини впливають токсичні речовини, наприклад метилгліоксаль. Цей сильний інгібітор росту пошкоджує молекули білків, нуклеїнових кислот і ліпідів. У високих концентраціях метилгліоксаль викликає загибель бактерій. Активація специфічних глутатіонових систем виведенняя калію у Е. соli призводить до тимчасового підкислення цитоплазми, що підвищує виживалість клітин.

Алкалофільні бактеріїростуть з найбільшою швидкістю при рН 8-11 (рис. 28.4) і в зв'язку з цим володіють трьома особливостями. Перша особливість ─ це властивість підтримки рН цитоплазми на фізіологічному рівні в лужному середовищі. Друга особливість алкалофілів полягає в тому, що ферменти, які знаходяться на поверхні клітини або секретуються в навколишне середовище, стійкі до денатуруючого впливу лужного середовища. Третя особливість пов'язана з тим, що утворення на мембрані градієнту рН з кислим полюсом всередині клітини нейтралізує мембранний потенціал і, отже, знижує протонрухаючу силу, яка забезпечує синтез АТР при диханні. У ацідофільних і нейтрофільних бактерій внутрішній рН вищий і градієнт рН термодинамічно доповняє протонрухливу систему. У алкалофілов для подолання негативного ефекту пасивного рН-градієнта є два механізми: 1) мембранний потенціал має незвичайну високу величину, і це компенсує зменшення протонрухливої сили й підтримує її на тому ж рівні, який характерний для інших бактерій, і 2) деякі факультетиввно алкалофільні бактерії синтезують індуковані дихальні ланцюги, при функціонуванні яких перенесення електронів сполучене з виходом Na + з клітини, і на цьому заснований механізм запасання енергії.


Читайте також:

  1. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  4. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  5. АДАПТИВНІ РЕАКЦІЇ МІКРООРГАНІЗМІВ НА СТРЕСОВІ ДІЇ.
  6. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  7. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  8. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  9. Аналіз зовнішнього середовища
  10. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  11. Аналітична робота в умовах кризи.
  12. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.




Переглядів: 661

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бактерій регулюють рН цитоплазми | Для ослаблення осмотичного стресу в клітинах бактерій накопичуються осморегуляторні речовини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.