Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція №2

Для контролю за витратами води встановлюються водолічильники (квартирні та будинкові).

При сильних коливаннях напору в зовнішній міській мережі для подачі води на верхні поверхи встановлюються насосні станції, необхідна кількість насосів чи помпів та продуктивність визначається розрахунком, передбачаючи встановлення резервних помп. Виключатися помпи повинні автоматично при понижені напору в міській мережі, а також при відмові однієї з працюючих помп.

Труби, які проходять через капітальні (несучі) стіни будинку встановлюються в металеві гільзи з заповненням проміжку звукоізолюючими та теплоізолюючими матеріалами.

Для нормальної роботи гільзи та контролю за станом ущільнювача краї гільзи виводять за площину стіни на 0,5 – 1 см в обидва боки. (МАЛ стор 6)

Внутрішню розводку для систем водопостачання монтують з оцинкованих труб, вініпластових, поліетиленових або мідних.

Вініпластові труби з’єднуються за допомогою раструбів та муфт на клею.

Поліетиленові з’єднання виконуються за допомогою контактної зварки.

Перевагою даної системи розводки (пластмас) – це є корозійна стійкість, морозостійкість і гладкість внутрішньої поверхні.

Недоліки – є висока крихкість, та значний коефіцієнт лінійного температурного розширення. Два рази на рік – в період підготовки будинку до весняно-літнього та осіньо-зимового періодів експлуатації виконується наладка елементів системи внутрішнього водопроводу, при цьому всі мережі випробовують тиском, який перевищує робочий на 2 атмосфери або 2*105 Па,але не більше 6 атм.

В першу чергу система заповнюється водою. Під час наповнення системи водою ущільнюють сальники, підтягують кріплення, по верхніх поверхах встановлюються пробки.

Після цього гідропресом створюють в системі робочий тиск і знову усувають виявлені дефекти.
Дальше збільшують тиск до випробувального і протягом 10 хв перевіряють щільність системи. Допустимим вважається падіння тиску на 0,5 атм або 0,5*105Па. Невеликі по розмірах тріщини або свищі усувають встановленням хомутів або накладок при цьому всі металеві частини відновленого трубопроводу повинні бути пофарбовані. Значно пошкодженні ділянки повиненні бути замінені новими.

Наявність конденсату на водопровідних трубах свідчить про недостатню вентиляцію приміщень. Іншою причиною виникнення конденсату може бути також погана теплоізоляція трубопроводів гарячого водопостачання.

Взимку через погане утеплення або повне його відсутнє трубопроводів холодного водопостачання бувають випадки замерзання внутрішнього трубопроводу або водопровідних вводів в буднок. Замерзлі трубопроводи відігрівають кип’ятком або електричним струмом, напругою не більше 6 В та силою струму 50-300 А, дотримуючись заходів безпеки виконання робіт.

Найпоширеніше джерело шуму, вібрація нещільно закріплених золотників водорозбірних кранів, яка подається по трубопроводах на сусідні приміщення і поверхи. Якщо швидкість води в трубопроводах перевишує 3 м/с може виникнути такий ефект, як протікання води через крани або змивін бачки. Місцеві звуження трубопроводів, які являються причиною зменшення чи зниження напору, а також шумів з’являються через відкладені на стінках труб солей кальцію, магнію або заліза.

Для усунення засмічення трубопроводів систему промивають водою з підвищеною швидкістю. При значних відкладеннях використовується гідропневматичний метод, при якому стиснене повітря від компресора поступаючи в трубопровід з водою розширюється і розбивається на окремі повітряні пробки. Рекомендована швидкість води 2,5-3 м/с. тиск повітря 7 атмосфер. Витрата повітря 5-6 м3 на 1 м3 води. При очищені трубопроводів малих діаметрів використовують хімічний метод.Суть даного методу: засмічена ділянка трубопроводу звільнена від води наповнюється розчином соляної кислоти. В такому стані трубопровід витримується 15 годин. Після зливу кислотного розчину трубопровід нейтралізують, промивають і якість промивки контролюється зхімічним аналізом. Якщо є можливість деколи трубопроводи прочищать за допомогою йоршиків або скребковими очищувачами.

Утримання та технічна експлуатація систем каналізації

Інженерні споруди та пристрої, які призначені для прийому стічних вод, транспортування їх до очисних споруд, очищення, утилізація речовин, які знаходяться в осаді та викиду очищених вод і називається системою каналізації. Система внутрішньо-будинкової каналізації складається з мережі трубопроводів, прийомників стічних вод та пристроїв для огляду чи очищення трубопроводу.

Для попередження проникнення запахів горючих та вибухонебезпечних газів з міської системи каналізації в приміщення всі прийомники стічних вод підключають до мережі через гідравлічні затвори. З цією ж метою кожен каналізаційний стояк виводиться вище рівня руху мінімум на 0,7 м. діаметр витяжної труби повинен бути більшим від діаметру стояка на 50 мм.

В новобудовах в перші роки експлуатації, в результаті осадочних деформацій будинку найпоширенішими причинами порушеня нормальної роботи каналізації є розлад стикових з’єднань, пошкодження трубопроводів, порушення роботи сифонів та витяжних вентиляційних труб. Невеликі тріщини та отвори в каналізаційних системах ремонтують аналогічно, як водопровідні. Нерекомендовано використовувати різьбові норми для усунення протікань, тому що це може сприяти утворенню засмічень в даному місці.

При швидкій течії стічних вод можуть бути зриви водяних затворків в сифонах. Попередження зривів водяних затворків досягається підриманням рівня води в межах 50-70 мм.

Однією з причин підвищення швидкості стічних вод є місцеве звуження трубопроводів внаслідок засмічення. Причиною засмічення може бути перелом труби дворової каналізації через місцеве просідання неущільненого грунту.

Для виявлення перелому в одному з колодязів встановлюється ліхтар, на протилежному кінці ділянки в колодязі всановлюють дзеркало. Якщо в зеркалі відбивається повний круг перерізу трубопроводу в даному місці просідання труби немає.

 


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 392

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція №1 | Лекція №3

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.